Gönderen Konu: far karartma ?  (Okunma sayısı 2228 defa)

BÖCÜQ

far karartma ?
« : Mayıs 05, 2012, 08:28:22 ÖS »
merhaba arkadaşlar benim 99 civic'im var ben orjinal farlarını kendi imkanlarımca karartmak istiyorum bu konu hakkında bir kaç konuya göz attım ama benim merak ettiğim şey bu kasalarda tamponu indirmeden farları sökebilirmiyiz ?

okn84

Ynt: far karartma ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2012, 08:51:39 ÖS »
tamponu sökün farları çıkarın farların ampullerıinin oldugu kısımdan saç kurutma makinasıyla ısıtın 10-15 dk ka sonra düzgün bi düz tornavidayla kenarlarındaki klipslerini açın yavaşça cam kısmla dip kısmı ayırın farın boyanacak kısmını cama vidalı 3 adet vidayı çıkarın çok kolay çıkıyo güzelce zımparalayın ısıya dayanıklı boyayla istediniz renge boyayın kuruduktan sonra parçayı cama geri vidalayın dip kısımdakı camın oturucağı silikonları gene aynı fönle ısıtın yumuşasın sonra camı yerıne oturtun gene ampulun takıldı kısımdan ısıtınki silkon ıiyice birleşsin birini yaptıktan sonra kenara koyun soğusun diğerini halledin ikincide bittikten sonra tekrar silikon çekin ne olur ne olmaz su almasın kuruduktan sonra geri takabilirsiniz

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2012, 09:08:49 ÖS »
yeterli cevap gelmiş el emeğin olur cokta zevkli olur biz daha once yaptık bir gunumuzu yedi ama güzel oldu :) Ama saç kurutmayla oluyormus bunu bilmiyordum biz bu ısıtıcı cihazı bulmustuk kargo ve depolarda bulunur yapısan bantları falan kutuya hasar vermeden cıkarmaya yarar :)

okn84

« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2012, 09:13:45 ÖS »
yeterli cevap gelmiş el emeğin olur cokta zevkli olur biz daha once yaptık bir gunumuzu yedi ama güzel oldu :) Ama saç kurutmayla oluyormus bunu bilmiyordum biz bu ısıtıcı cihazı bulmustuk kargo ve depolarda bulunur yapısan bantları falan kutuya hasar vermeden cıkarmaya yarar :)
walla ben dewamlı yapıyorum 2 saatte bıtıyo tertemız sac fonu ıle ısıtmak daha mantıklı plastık ısıdan ozellıgını yıtırıp sertlesmıyo o yuzden daha saglıklı

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #4 : Mayıs 05, 2012, 09:56:01 ÖS »
o bizim ilk tecrubeydi bide  2 adet değil :) 4 adet fardı :)

BraTo

« Yanıtla #5 : Mayıs 05, 2012, 10:35:26 ÖS »
+1 Fön makinesi işi görüyor.

Far karartma kolay da benim gibi bixenon fantazisine soyunursan baya uğraştırıyor :)