Gönderen Konu: ex shoc vtec swap  (Okunma sayısı 5880 defa)

06FAT68

ex shoc vtec swap
« : Aralık 11, 2009, 10:16:56 ÖS »
arakadaşlar 95 exime
 http://www.sahibinden.com/sohc_vtec_komple_tesisat_-81WQQaXQQ18906676WQQpXQQdisplayitem 

bu uygulamayı yapabilir miyim?satıcı bu uygulama sonucu 156hp veren stock exlerde dyno bilgileri var diyor.elektrikçide sadece bir harness çektirmem gerekiyormuş sizce bunu uygulamaya değer mi?ve bu uygulamayı yaptırmış olsam bana kaça patlar söküp taktırması falan. yardımıza ihtiyacım exim iyi motordan yana sıkıntım yok 8500rmp yi bile çevirebiliyor ama karbüratörlü olduğu için pek sevemiyorum ayrıca bizim ilçe kaymakamanın makam arabası var 2000cc tdi passat 140hp bu uygulamadan sonra kapıştırmayı bile düşünüyoruz. yorumlarınız bekliyorum değer mi dersiniz?aracımı çok seviyorum o yüzden satmayıda istemiyorum ama motoruyla oynamayı çok istiyorum

06FAT68

Ynt: ex shoc vtec swap
« Yanıtla #1 : Aralık 11, 2009, 11:13:46 ÖS »
fiyat olarak nasıl poşetçay 2500lira çok değil mi ?

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2009, 11:17:11 ÖS »
2000 eder en fazla

06FAT68

« Yanıtla #3 : Aralık 11, 2009, 11:18:14 ÖS »
ben 1500 vercem eğer verirse alırım yoksa almam ama msjında bana yzmıştı 156hp veriyor diye
gerçekten bu değeri verir mi dersiniz

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2009, 11:27:00 ÖS »
şöle diyim egzantiriklerin dereceleri pistonların sıkıştırma oranlar radaj bitince yapılcak bi ekü ayarıyla belli olur ilk etapta 145 hp almıştık yanılmıosam yani bunları almakla bitmiyor :)işçilik önemli

06FAT68

« Yanıtla #5 : Aralık 11, 2009, 11:28:30 ÖS »
sağlam bi yere yaptırmam lazım o zaman ama ben ağrı dayım :( güzel yaptırdıktan sonra bi sıkıntı çıkarır mı ?yani  geldim istanbula yaptırdım döndüm ondan sorası başımı ağrıtır mı dersiniz?

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 11, 2009, 11:31:26 ÖS »
sen gel ist biz yardım ederiz kolay geri git agrıya rodajın biter ::) bida gel beyin ayarı yapalım işlem tmm dır :) ama şunu diyim masraf 3500 fln bulur

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2009, 11:33:06 ÖS »
Poşetçay benim merak ettiğim bir soru var. Bu değişimlerin olması için silindir yataklarının birbirine uyması gerekiyor heralde bu bahsettikleriniz uyumlumu? Yoksa başka da değişen oluyormu?

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 11, 2009, 11:38:11 ÖS »
silindir yatagı nedir pek anlamadım bahsi geçen d serisi motorların blokları soch kapak takılmasına uygundur bnm bahsettim genel bişey 1.5 ex te yaşancak sorun injektörlü olmaması bikaç degişiklik yapılıyo tabikide ama onlarda bizde kalsın

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 11, 2009, 11:41:29 ÖS »
silindir yatagı nedir pek anlamadım bahsi geçen d serisi motorların blokları soch kapak takılmasına uygundur bnm bahsettim genel bişey 1.5 ex te yaşancak sorun injektörlü olmaması bikaç degişiklik yapılıyo tabikide ama onlarda bizde kalsın

Teşekkürler bilgiler için:)

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2009, 01:55:07 ÖÖ »
bişey deil her zaman elimizden geldince yardım ederiz

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 12, 2009, 06:31:52 ÖS »
Poşetçay, bir sorum daha olacaktı.

http://www.sahibinden.com/orjinal_otesi_amerikan_versiyon-24WQQaXQQ19404370WQQpXQQdisplayitem

Peki ex'lerin motoru bu kasanın motoruyla aynı mı yoksa farklımı? Aynıysa bu mantığa göre hepsini bu araca da uygulamamız normaldir değilmi?

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 12, 2009, 06:39:48 ÖS »
motor kodu lazım

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #13 : Aralık 12, 2009, 08:31:12 ÖS »
ben 1500 vercem eğer verirse alırım yoksa almam ama msjında bana yzmıştı 156hp veriyor diye
1.5 ex te bu kapağı koyduktan sonra maksimum alacağınız güz standartta 130 geçmeyecektir bu işlemler çok meşakatli 156 yı bulmak için hacim büyük olması gerekir harness içinde orjinal tesisata bu işlemi komple beyin tesisatı değiştirmeden uygulayan tr de bir kişi yani ben. motor içinde poşet arkadaşımın yardımlarıyla yaptık bişeyler tam bitmedi ama şu an bile çok zevkli 

bladerk

« Yanıtla #14 : Aralık 13, 2009, 12:44:15 ÖS »
1.5 ex te bu kapağı koyduktan sonra maksimum alacağınız güz standartta 130 geçmeyecektir bu işlemler çok meşakatli 156 yı bulmak için hacim büyük olması gerekir harness içinde orjinal tesisata bu işlemi komple beyin tesisatı değiştirmeden uygulayan tr de bir kişi yani ben. motor içinde poşet arkadaşımın yardımlarıyla yaptık bişeyler tam bitmedi ama şu an bile çok zevkli 
tek derken bi de ex in üzerinde elektrik tesisatı varmış gibi yazmışsın yavrucum olmayan harnessi nasıl döşüycen hehehe

hocam ex i sohc vtece daha önce çevirdim aldığım güç egzantiriksiz 144 hp oldu ancak öyle tahmin ettiğin gibi basit bi işlem değil ve harcıyacağın rakam da daha fazlası ben o zaman yaptığımda komple si ın motoru içi ve göğüs içi elektrik tesisatını döşeyerek başladım daha sonra mekanik parçaların montajına geçtim aracı ilk yaptığımda ies 133 hp güç ile başlamıştım sonradan farklı biçimde güç aldım eğer böyle bi çalışman varsa bunu ağrı gibi bi yerde denemeni önermem gerçekten basit bi işlem değil eğer ankaraya gelirsen yardımcı olurum öbür türlü deneme bile 
ayrıca 156.6 hp alan araç bizim alicanın orginal sohc vtec komple motoru yaılı s300 ecu ile aldı o gücü 1.5 hacimden

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #15 : Aralık 13, 2009, 02:25:29 ÖS »
şu an da ne diyeyim bilmiyorum konular değişik yerlere saptı ama gene de bi açıklama yapmakta yarar var
benim aracım  evet 1.4 sohc vtec bu aracı ilk yaparken çocuk gibi düşüncelerle başladı daha sonra baka forumlarda arkadaşlarım bana erkut(bladerk)arkadaşımı önerdi ve ben de onu aradım 2 saate yakın tlf konuştuk ve bana yapmak için gerekli malzemeleri ve yapacağımız teknik işleri söyledi
daha sonra bana söyeldiği malzemeler için aklıma tekbir kşi volkan (poşetçay)aramak aklıma geldi daha sonra parça listesini ona yazdırdım saolsun elinde umpas parçacı parçacı gezdi 
daha sonra parçaları tamamladık ve tekrar ankara ya döndük erkuta sağ olsun yağ pompası ve yağlamayla alakalı gereken şelerde ve kapakta yapılacakları ankarada yaptırdık daha sonra iş montaja ve elektirik tesisatına geldi gece 04.30a kadar erkut tlf bi ucunda web cam açık tek tek kabloları yeni beynimize uygladık sonramı montaj ve marş belli bir süre rodaj daha sonra dilediğin gibi vtec açma yazacaklarım bu kadar herkesin eline ve emeğine sağlık