Gönderen Konu: Eibach Pro-Kit sağ sol sorunu!  (Okunma sayısı 1130 defa)

hamsoroz

Eibach Pro-Kit sağ sol sorunu!
« : Aralık 02, 2014, 11:39:31 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle foruma yeni üye olduğumu belirterek başlamak istiyorum. Lafı fazla uzatmadan soruma gelecek olursam. FB/ kasa aracımda kullanmak üzere 3,5cm Eibach Pro-Kit yay takımı aldım. Önce arka yaylar takıldı sorunsuz olarak, sonra ön sol yay takıldı yine sorun yok. Sıra son olarak ön sağ yayı takmaya geldiğinde usta bana ön yayların aynı olduğunu ve sağ körüğe uymadığını söyledi. Çıkan yaylarla karşılaştırınca gerçekten yönlerinin farlı olduğunu gördüm. Yayları aldığım yerle görüşerek ellerinde olan başka bir kutuyu açarak kontrol etmelerini istedim. Kontrol ettiklerinde ellerinde bulunan yaylarında aynı şekilde olduğunu söylediler ve beni kendi ustalarına yönlendirdiler. Ustayla görüşmemizde kısaca bu yayların böyle olduğunu ve kendisi 6 araca uygulama yaptığını, yayları takmak için sağ körüğü keserek müdahale ettiğini, böyle yaparsak bir sorun olmayacağını söyledi. Tabii ben böyle bir şeyin yapılmasını kabul etmediğim için yay montajından vazgeçtim. Sizlere sormak istediğim daha önce bu tip bir sorun yaşayanınız oldu mu, olduysa nasıl çözüm ürettiniz? Ben şahsen bir takım daha yay körüğü alıp şağ amortisöre de sol körüğü takarak işlemi sonlandırmayı düşünüyorum ama bu durum bir sıkıntı yaratır mı konusunda tereddütlerim var. Ek' te yayları, körükleri ve ürünün linkini paylaşıyorum.

Vereceğiniz cevaplar doğrultusunda yayları iade edeceğim veya kullanacağım, bu sebeple yazdıklarınız benim için çok önemli.

Şimdiden teşekkür ederim.

http://eibach.suspensiondirect.co.uk/Eibach-Honda-Civic-IX-1.8-i-VTEC-Pro-Kit-E10-40-011-09-22_16392_7_342_2105.jsp

hamsoroz

Ynt: Eibach Pro-Kit sağ sol sorunu!
« Yanıtla #1 : Aralık 05, 2014, 11:41:42 ÖÖ »
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim, yaylar iade edildi. Yayların teslimi ve iade sürecinde hızlı ve ilgili yaklaşımından dolayı Özen Ticaret' e teşekkür ediyorum...