Gönderen Konu: Plakalık iptali ve Ampul Tipi Hakkında  (Okunma sayısı 6929 defa)

angaramos

Plakalık iptali ve Ampul Tipi Hakkında
« : Nisan 23, 2014, 11:35:56 ÖÖ »
Arkadaşlar arabaya hızlı giriş yaptık jant lastik spor helezon derken bişeyler yavaş yavaş çıkmaya başladı.Lütfen bilen arkadaşlar soracağım sorulara numarasına göre cevap veririse çok sevinirim.

Araç vtec 2 Makyajlı kasa

1-Plakalık iptali yapacam komple tampon sökülmek zorundamı.

2-Plakalık iptalinden sonra (mafsallı, Ayarlanabilir,  mugen) herkez ayrı bir tabir kullanıyor
http://www.x-tremetuning.com/shop/mugen-ayarli-kare-plakalik.html
bunun montajı için delme gerekiyormu yoksa çift taraflı bantlamı tutturuluyor.Yanında ayriyetten plakalık gerekiyormu yani şundan
http://www.yed.com.tr/asp/brands.asp?brand=GREDDY

3-tanponu sökmüşken panjuruda folyo kaplamak istiyorum siyahmı yoksa mat siyah folyoylamı kaplamalıyım.(Araç beyaz)

4-Kaputun üstündeki metal çıtayıda folyoyla kaplamalımıyım

5-Benim aracın ampul tipi hb4(9006) imiş galiba tam bilmiyorum.Ancak hb4 sadece kısa olarak geçiyor yani uzunları yaktığımda nasıl olacak

Makyajsız kasalar h4 uzun kısa aynı ampul içindeymiş.Benim uzunlarıda xenon yapmam için ne yapmam gerekiyor.

6-Sisleride h8 olarak araşltırdım ancak h11 de taraşlanarak uyduruyorlarmış.Önceki aracımdada bu traşlama yuzunden hep içine su aldı 4 kere değişmek zorunda kaldım

7-Renk olarak koyu mavi yanmasını istiyorum kaç kelvin olmalı

Sisilerin asıl ampul tipi nedir bizim araçta

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederimn
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2014, 11:37:45 ÖÖ Gönderen: angaramos »

angaramos

Ynt: Plakalık iptali ve Ampul Tipi Hakkında
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2014, 04:56:15 ÖS »
Arkadaşlar bu konular hakkında illahaki bilgisi olan vardır hiç yoktan bazıları hakkında

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2014, 05:07:14 ÖS »
Arkadaşlar arabaya hızlı giriş yaptık jant lastik spor helezon derken bişeyler yavaş yavaş çıkmaya başladı.Lütfen bilen arkadaşlar soracağım sorulara numarasına göre cevap veririse çok sevinirim.

Araç vtec 2 Makyajlı kasa

1-Plakalık iptali yapacam komple tampon sökülmek zorundamı.

2-Plakalık iptalinden sonra (mafsallı, Ayarlanabilir,  mugen) herkez ayrı bir tabir kullanıyor
http://www.x-tremetuning.com/shop/mugen-ayarli-kare-plakalik.html
bunun montajı için delme gerekiyormu yoksa çift taraflı bantlamı tutturuluyor.Yanında ayriyetten plakalık gerekiyormu yani şundan
http://www.yed.com.tr/asp/brands.asp?brand=GREDDY

3-tanponu sökmüşken panjuruda folyo kaplamak istiyorum siyahmı yoksa mat siyah folyoylamı kaplamalıyım.(Araç beyaz)

4-Kaputun üstündeki metal çıtayıda folyoyla kaplamalımıyım

5-Benim aracın ampul tipi hb4(9006) imiş galiba tam bilmiyorum.Ancak hb4 sadece kısa olarak geçiyor yani uzunları yaktığımda nasıl olacak

Makyajsız kasalar h4 uzun kısa aynı ampul içindeymiş.Benim uzunlarıda xenon yapmam için ne yapmam gerekiyor.

6-Sisleride h8 olarak araşltırdım ancak h11 de taraşlanarak uyduruyorlarmış.Önceki aracımdada bu traşlama yuzunden hep içine su aldı 4 kere değişmek zorunda kaldım

7-Renk olarak koyu mavi yanmasını istiyorum kaç kelvin olmalı

Sisilerin asıl ampul tipi nedir bizim araçta

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederimn

1.komple gerek yok üstte iki vida birde altta elini alt ızgara arasına sokup sökme şansın var.
2.bantla olmaz vida atmanız gerekiyor,mevcut yerler denk gelmiyorsa delmeniz gerekir.
3.mat siyah daha güzel durur.
4.zevk meselesi,yapılabilir.
5.vtec2 yi bilmiyorum ama bizimkiler h4 uzun kısa olarak çalışıyor.uzun yaptığınızda lamba ileri-geri hareketle yapıyor.
6.bilmiyorum
7.8000 kelvinden sonrası mavileşmeye başlar,daha koyu istediğinize göre 9000-10000 lere çıkmanız lazım.

bildiklerim bunlar,kolay gelsin.

angaramos

« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2014, 05:59:53 ÖS »
Çok teşekkürler dostum
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2014, 06:00:01 ÖS Gönderen: angaramos »

angaramos

« Yanıtla #4 : Nisan 23, 2014, 07:28:46 ÖS »
Peki bu ayarlı mugen plakalık deliklerinin eski plakanın deliğine geçme ihtimali nedir kullanan arkadaşlar lütfen cevap veririseniz büyük külfetten kurtulacağım

By_emre

« Yanıtla #5 : Nisan 23, 2014, 09:56:46 ÖS »
Peki bu ayarlı mugen plakalık deliklerinin eski plakanın deliğine geçme ihtimali nedir kullanan arkadaşlar lütfen cevap veririseniz büyük külfetten kurtulacağım

Eski deliklere geçmez dostum mugen plakalık için delik açman gerekiyor , eğer aracın vtec 2 ise ortada iyi durmuyor tavsiyem ise bu şekil olmasıdır yine mugen plakalık alıp terse doğru takıcaksın plaka aynen resimdeki gibi durucak mugen plakalık gözükmeyecek

angaramos

« Yanıtla #6 : Nisan 23, 2014, 10:20:53 ÖS »

Eski deliklere geçmez dostum mugen plakalık için delik açman gerekiyor , eğer aracın vtec 2 ise ortada iyi durmuyor tavsiyem ise bu şekil olmasıdır yine mugen plakalık alıp terse doğru takıcaksın plaka aynen resimdeki gibi durucak mugen plakalık gözükmeyecek

Eyvallah aynen dediğine karar verdim bende.
Resimdeki araç seninmi.
Eğer seninse far karartma yapılmış bu araca yalnız içerde turuncu renklerde var.Onu nasıl yapıyorlar acaba

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Nisan 24, 2014, 09:08:35 ÖS »
İçerden sinyal reflektörleri turuncu cam boyası ile boyanıyor.Yada dıştan sadece sinyal kısmını turuncu folyo ile kaplayabilirsin.Vtec2 lerde "Emre" arkadaşımızın dediği gibi süper olur plaka.

NeFeR

« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2014, 12:08:08 ÖÖ »
Koyu maviden kastın sanırım 30000 işini görür.

angaramos

« Yanıtla #9 : Nisan 25, 2014, 05:47:40 ÖS »
İçerden sinyal reflektörleri turuncu cam boyası ile boyanıyor.Yada dıştan sadece sinyal kısmını turuncu folyo ile kaplayabilirsin.Vtec2 lerde "Emre" arkadaşımızın dediği gibi süper olur plaka.

Yani parlak kısımlar değilmi.
Yoksa cammı boyanıyor cam boyası demişsiniz ama

Selcuk-006

« Yanıtla #10 : Nisan 25, 2014, 06:44:47 ÖS »

Sinyaller hakkında fikir edinmende Belki yardımcı olur hocam ben transparan turuncu folyo ile yaptım. Tamamen tercih ve zevk meselesi tabi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Selcuk-006

« Yanıtla #11 : Nisan 25, 2014, 06:47:04 ÖS »
Ikinci fotoğrafı karşısındanda göresin diye biraz evvel çektim hava kararmaya yakın olduğu için tam kendini göstermemiş olabilir. Birde zamanla güneşten solma yapıyor tabi.

esser

« Yanıtla #12 : Nisan 25, 2014, 08:02:21 ÖS »
şehir içi uzunlar pek kullanılmaz bence uzunları es geç sen bilirsin gene uzun yola çıkıyosan şahsen otobanda izmir aydın arası sorun yaşadım önümü görmüyodum.

angaramos

« Yanıtla #13 : Nisan 25, 2014, 09:49:54 ÖS »
Ikinci fotoğrafı karşısındanda göresin diye biraz evvel çektim hava kararmaya yakın olduğu için tam kendini göstermemiş olabilir. Birde zamanla güneşten solma yapıyor tabi.

Üstad folyo farın dışında  değilmi
şehir içi uzunlar pek kullanılmaz bence uzunları es geç sen bilirsin gene uzun yola çıkıyosan şahsen otobanda izmir aydın arası sorun yaşadım önümü görmüyodum.

eyvallah

Selcuk-006

« Yanıtla #14 : Nisan 26, 2014, 12:00:28 ÖÖ »
Evet hocam dışında herhangi bir sökme takma işlemine gerek yok.

tatar1987

« Yanıtla #15 : Nisan 26, 2014, 12:07:50 ÖÖ »
Arkadaşlar konu başlığında değil ama,
2002 model vtec sahibiyim.aracın orijinal lastik ebatları 195 60 15.Şuan kışlıklar var.
Yazlık lastik alacağım.Dışardan biraz hoş dursun istiyorumda 195 50 15 alsam nasıl olur.
Lastik ve jant konusunda hiç tecrüben yok.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Hayırlı akşamlar.

angaramos

« Yanıtla #16 : Nisan 26, 2014, 03:45:59 ÖS »
Bence çok çirkin olur.Çamurlukla lastik arası çok boş kalır