Gönderen Konu: egZos konusunda yarDımmmm ????  (Okunma sayısı 9479 defa)

anlksm

egZos konusunda yarDımmmm ????
« : Mayıs 19, 2010, 06:44:10 ÖS »
arkadaşlar 98 model civic 1.4 e egzos taktırmak istiyorum ne tavsiye edersiniz ? Çok fazla ses olsun istemiyorum babamda aynı arabayı kullanıyor sakata gelmek istemiyorum :) bazı araçlarda görüyorum egzos'un ucu yanık gibi duruyor şekil itibariyle hoşuma gitmişti ama ses nasıldır bilmiyorum .. Birde yakıtı çok etkiler mi zaten çok yakan bi araç ?

statik

Ynt: egZos konusunda yarDımmmm ????
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2010, 06:46:50 ÖS »
Egsoz taktın mı araba öter. Az ses çıkaran bi egsoz olmaz :D Egsoz ucu taktır en iyisi. Polisler zaman geçtikçe inatlaşıyorlar. Yakında modifiyeli araçlara el koyma yasası çıkarsa şaşırmam. İki gram filme bile ceza yağdırıyolar. Bence egsoz ucuyla idare edin. Ya da cezalara maruz kalırsınız.

web_luck

« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2010, 06:51:23 ÖS »
Otto tarzı yanık içlu eksoz al silencırlı bişey olmaz baban bincegi zaman takarsın silencırı orjinal sesle devam sen bincegin zaman sökertsin pata küte gidersin .:D fiyatlarıda 120 130 lira civarı yakıtada öyle ahım şahım bişey etkilemez.

anlksm

« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2010, 06:52:25 ÖS »
ya oda berbat bi görüntü , orjinal kalsın daha iyi .. haklısın poLislerin bu ara ip... üzerlerinde ayıptır sölemesi.. en ufak bi açığı gözlüolar .

anlksm

« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2010, 06:53:24 ÖS »
nasıl ya? öyle yap boz gibi kolayca sökülüp takılıo mu bu ?

statik

« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2010, 06:56:14 ÖS »
nasıl ya? öyle yap boz gibi kolayca sökülüp takılıo mu bu ?

Hayır ya egsoz ucu normal egsoza monte ediliyor. Ses çıkarmaz. Güzelde durur. 50-60 liraya kralını alırsın. Civiclerin susturucu biraz büyük olduğu için usta işi biliyorsa azıcık aşağı indirebiliyor çengel yardımıyla. O zaman gerçek bi remus gibi duruyo :P

anlksm

« Yanıtla #6 : Mayıs 19, 2010, 07:00:19 ÖS »
ben onu WEB_LUCK'demiştim ya karıştı sanırım  :kayik

ocean0636

« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2010, 07:04:50 ÖS »
sılencer egzozun ucuna takılan egzozun ıcıne dogru gıden bı takım susturucu yanı sesı kesen bır aparat 2 tane vıda ıle 2-3dk da sokulup takılabılıyor. egzoz oyle kolay sokulup takılmaz ama :)
sadece son susturucu ıle fazla otmez zaten(fıltre sesı kadar anca cıkar) duz boru falan olmadan.. sılencerı da taktıgın zaman orj gıbı olur nerdeyse :)
dedıgım az oter mevzusu kalıtelı egzozlar ıcın gecerlıdır sanayı ısı dandık egzozlar her turlu otuyor ama bı performans vermıyor adam gıbı :)

statik

« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2010, 07:08:30 ÖS »
ben onu WEB_LUCK'demiştim ya karıştı sanırım  :kayik

Pardon :D  O zaman:

Otto tarzı yanık içlu eksoz al silencırlı bişey olmaz baban bincegi zaman takarsın silencırı orjinal sesle devam sen bincegin zaman sökertsin pata küte gidersin .:D fiyatlarıda 120 130 lira civarı yakıtada öyle ahım şahım bişey etkilemez.

Yakıtı 1 litreye yakın etkiler. Bu da 1000 km de 10 litreden 50 liraya yakın para yapar (10.000 km de 500, 100.000 de 5000 TL) . Ayrıca silencer motoru kasıyor. Şehir içinde düşük devirde kullanırsan eğer alt devirleri zayıflattığı için performans düşüklüğü yaşatıyor. O zaman gaza daha çok asılmak zorunda kalıyorsun. Ondan sonrasıda malum zaten. Ve polis amcalar onada kızıyor. Muaynedende geçmiyor. Küllün masraf yani.

statik

« Yanıtla #9 : Mayıs 19, 2010, 07:10:59 ÖS »
Hem headers, boru falan olmadan tek başına silencerlı bi iş görmez.

anlksm

« Yanıtla #10 : Mayıs 19, 2010, 07:15:52 ÖS »
çok masraflı iş midir bu öğrenci adamı kasar mı :D ne tavsiye edersiniz ? şuan ki dandik sanayi işi egzosla devam edip bi hava filtresi kit mi alsam yoksa dediğiniz gibi silencer mı taktırsam .?

anlksm

« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2010, 07:18:02 ÖS »
Yakıtı 1 litreye yakın etkiler. Bu da 1000 km de 10 litreden 50 liraya yakın para yapar (10.000 km de 500, 100.000 de 5000 TL) . Ayrıca silencer motoru kasıyor. Şehir içinde düşük devirde kullanırsan eğer alt devirleri zayıflattığı için performans düşüklüğü yaşatıyor. O zaman gaza daha çok asılmak zorunda kalıyorsun. Ondan sonrasıda malum zaten. Ve polis amcalar onada kızıyor. Muaynedende geçmiyor. Küllün masraf yani.
[/quote]

hadi yaa :(:(:( o zaman anca filtre kiti falan almak lazım :S

statik

« Yanıtla #12 : Mayıs 19, 2010, 07:23:40 ÖS »
Headers ve komple boru takmadan egsoz takmanın manası olmadığı gibi zararı var. Tak bi egsoz ucu yeter. Hava filtresi tak ses istiyosan. Güzel oluyo:)

06FAT68

« Yanıtla #13 : Mayıs 19, 2010, 07:25:51 ÖS »
ya oda berbat bi görüntü , orjinal kalsın daha iyi .. haklısın poLislerin bu ara ip... üzerlerinde ayıptır sölemesi.. en ufak bi açığı gözlüolar .

lütfen polisler hakkında öyle terbiyesiz kelimeler kullanmayın ayıptır ya onlarda emir kulu terbiyesizliğin lüzumu yok haddinizi aşmayın size karsı haksız bişi yaparsalar o zaman konuşurssunuz

anlksm

« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2010, 07:30:19 ÖS »
kusura bakmayın pardon .

statik

« Yanıtla #15 : Mayıs 19, 2010, 07:35:16 ÖS »

Geçen gün merterde trafiği asla aksatmayacak şekilde arabamı parkettim. İKİ DAKİKA arkadaşıma uğrayıp döndüğümde arabamı havada gördüm. Saniyesinde gelmişler ve arabamı çekiciye bindiriyolardı. Koştum polise, ya dedim bu arabayı neden çekiyosun? 2 saattir plakanı anons ediyorum gelseydin dedi. Dedim nereye anons ettin öyle bişey olsa duyardım ve ben geleli daha 5 dakika olmadı. Ayrıca etraftaki bütün araçlar benden daha fazla trafiği kaplıyor. Otoparklar ağzına kadar dolu, ben uzaya mı parkedicem arabayı? gibisinden konuşsamda fayda etmedi. Zerre kadar hoşgörmedi bastı cezayı. Arkada duran BMW M5, S320, Mustang, Cayenne gibi arabalara dokunamadı. Gücü bana yetti. Ben öyle polise bildiğim bütün küfürleri ederim mesela. Hakeden var haketmeyen var..

lütfen polisler hakkında öyle terbiyesiz kelimeler kullanmayın ayıptır ya onlarda emir kulu terbiyesizliğin lüzumu yok haddinizi aşmayın size karsı haksız bişi yaparsalar o zaman konuşurssunuz

statik

« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2010, 07:37:17 ÖS »

Geçen gün merterde trafiği asla aksatmayacak şekilde arabamı parkettim. İKİ DAKİKA arkadaşıma uğrayıp döndüğümde arabamı havada gördüm. Saniyesinde gelmişler ve arabamı çekiciye bindiriyolardı. Koştum polise, ya dedim bu arabayı neden çekiyosun? 2 saattir plakanı anons ediyorum gelseydin dedi. Dedim nereye anons ettin öyle bişey olsa duyardım ve ben geleli daha 5 dakika olmadı. Ayrıca etraftaki bütün araçlar benden daha fazla trafiği kaplıyor. Otoparklar ağzına kadar dolu, ben uzaya mı parkedicem arabayı? gibisinden konuşsamda fayda etmedi. Zerre kadar hoşgörmedi bastı cezayı. Arkada duran BMW M5, S320, Mustang, Cayenne gibi arabalara dokunamadı. Gücü bana yetti. Ben öyle polise bildiğim bütün küfürleri ederim mesela. Hakeden var haketmeyen var..

06FAT68

« Yanıtla #17 : Mayıs 19, 2010, 07:39:37 ÖS »
bende polisim arkadaslar ama bende hakadene kayışlıyorum merak etmeyin ama direk genelleme olarak bişi söylenmesi yakışmaz tht üyelerine

anlksm

« Yanıtla #18 : Mayıs 19, 2010, 07:50:29 ÖS »
genel konusmam yanlış oldu öyle demek istemedim özür dilerim öyle demek istemedim.

ocean0636

« Yanıtla #19 : Mayıs 19, 2010, 08:50:32 ÖS »
bende polisim arkadaslar ama bende hakadene kayışlıyorum merak etmeyin ama direk genelleme olarak bişi söylenmesi yakışmaz tht üyelerine
Haklısınız GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPAN POLİSE SAYGIM SONSUZ !!!
Ama benı durdurup benden rusvet ısteyen polıse yada araç ayrımı yapana veya yanımdan gecen farsız vs veya trafıgı rıske atan araçlara karısmayıp,, vıdasına kadar bakımlı, aracını canı gıbı seven bana ceza kesıyorsa durum degısıyor benım de tavırlarımda..
Aşayiş, trafik vs. polislerimiz olmazsa olmazlarımız hakkıyla ceza kesen polise de lafım yok çünkü onlarda emir kulu ama bu teşklata yakışmayan çok kişi var ne yazıkki ozellıkle de trafik de. Mario oyununda yıldız toplar gibi ceza kesiyorlar özelliklede Antalya'da :(
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2010, 08:52:56 ÖS Gönderen: ocean0636 »

06FAT68

« Yanıtla #20 : Mayıs 19, 2010, 09:58:39 ÖS »
haklısın ocean0636 keşke layıkıyla yapılsa bişiler ama hangi kuruma gidersen git aynı oda bi gercek sadece polis ceza kesebiliyor diye adı çıkmış tapuda şurda burdada işleri çabuk olsun diye verilenler göze görünmüyr ama dimi?

ocean0636

« Yanıtla #21 : Mayıs 19, 2010, 10:35:53 ÖS »
Tabi bir de o yani var kuzenim mutehait ondan alıyorum haberleri :)

statik

« Yanıtla #22 : Mayıs 19, 2010, 10:40:07 ÖS »
Bide yüzünde tüy bitmemiş adamları polis yapıyolar hepten sıkıntı oluyor. Nedense 16 yaşında diyebileceğim polisler bi hava içerisinde oluyorlar. Onuda anlamak mümkün değil. Sultanahmette beni çevirmişlerdi. Arabayı parkederken sinirle gaz verip "hayret bişey yaa" dedim diye memura hakaretten ceza kesmişti ... ....

06FAT68

« Yanıtla #23 : Mayıs 19, 2010, 11:38:19 ÖS »
keser usta amerikada olsan napcan çevirmede ellerin direksiyonun üstünde görmediği zaman veya camı tam actığın zaman bile adamların seni vurma yetkisi var ona ne diceksin 20 yasından küçük polis olamaz ve ayrıca kanunları seçtiğiniz insanlar koyuyo

statik

« Yanıtla #24 : Mayıs 19, 2010, 11:45:08 ÖS »
Yani ceza keserken biraz geniş davranabilirler. İnsanlar parayı zor kazanıyor. Başımızdakiler daha çok hortumlasın diye çoluğundan çocuğundan kısıp kenara koyduğu parayı zararsız şeyler sebebiyle alıyorlar. Git mercedes çevir, git cayenne çevir. Onlarla uğraş. Bi yangın söndürme tüpü yüzünden arabası bağlanan pazarcı komşumuz vardı. Kirayı ödese fatura ödeyemez, ekmek alsa peynir alamazdı. Yok yere elinden aldılar 2 kuruş parayı. Ne o? Yangın söndürme tüpü yokmuş. İnsan ceza keserken karşısındaki insanı bi inceler. Bi bakar ona göre davranır. Benimde polis yakınlarım var onlarca. Onlarada aynen anlatıyorum bunları. Yani biraz geniş davranabilirler. İnsanlar parayı zor kazanıyor. Soyula soyula canımız çıktı. 20 milyarlık arabaya 40 milyar veriyoruz, 10 kuruşluk benzine 4 lira veriyoruz, donumuza kadar vergi veriyoruz. Polislerde biraz yardımcı olmalı... Radara 10 km hızlı girdi diye kıyamet koparmamalı.