Gönderen Konu: egzos borusu hakkında..?  (Okunma sayısı 2467 defa)

civelek

egzos borusu hakkında..?
« : Şubat 11, 2010, 05:45:24 ÖS »
egzos borusunda ilk susturucu ile son sosturucu arasında 2 adet bildiğimiz 90 derecelik dirsek var ef kasaları bilirsiniz egsoz solda ama boru sagdan geliyo real son susturucu koyduk ama kafama yatmadı cok sırıtıyo dirsekler bunun bi kaybı yada zararı olurmu arabayı alır almaz yapmıstık bu işlemi onun için anlıyamadım sürüş olarak.işin ehillerinden bi akıl bekliyorum.

FZG

• Ziyaretçi
Ynt: egzos borusu hakkında..?
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2010, 05:48:23 ÖS »
Boruyu uzatarak saga alttanda yukseklik vererek capraz sekilde koymanizi tavsiye ederim, subaru egzozu gibi, cok yakisiyor ef kasalara..

civelek

« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2010, 05:55:52 ÖS »
valla tam düşündüğümü söyledin doğru diyosun o şekilde özellikle jdmlerdede görmüştüm motorda rahatlama olur heralde o şekil olursa

mar1lyn

« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2010, 06:56:57 ÖS »
öyle olabilir dirseğin birini ortadan kesip kaynatır
yada bir fiber işçiliği ile diğer tarafa alabilirsiniz egzozu
yada yatık spor egzozlar war ama pahalıya çıkar :S

civelek

« Yanıtla #4 : Şubat 12, 2010, 06:47:21 ÖÖ »
tamponu ztn değişirmeyi düşünüyorum evet en uygunu dediğin gibi olacak çok saolun çözüm bulundu.

fearless.32

« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2010, 09:57:42 ÖÖ »
Ekzos konusunda bi sorum olacak. orjinal ekzosun yerine 51'lik 60'lik diye tabir edilen çapta krom boru kullanılmasının avantajı nedir acaba? hatta bu uygulamaların gücü düşürdüğü söyleniyo. peki neden böyle bir uygulamaya gidiliyo?

fearless.32

« Yanıtla #6 : Haziran 18, 2010, 09:58:30 ÖÖ »
öyle olabilir dirseğin birini ortadan kesip kaynatır
yada bir fiber işçiliği ile diğer tarafa alabilirsiniz egzozu
yada yatık spor egzozlar war ama pahalıya çıkar :S

Ekzos konusunda bi sorum olacak. orjinal ekzosun yerine 51'lik 60'lik diye tabir edilen çapta krom boru kullanılmasının avantajı nedir acaba? hatta bu uygulamaların gücü düşürdüğü söyleniyo. peki neden böyle bir uygulamaya gidiliyo?

mar1lyn

« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2010, 01:11:17 ÖS »
arabanın motor hacmine göre boru seçimi yaparsanız kayıp yerine kazancınız olur
ama insanlar araştırmadan etmeden kulaktan dolma bilgilerle 1.4 motora kafam kadar borular takıyolar
sora boyle bi soylenti çıkıyor :)
1.4 48mm 1.6 51mm 2.0 60mm  yaparsanız sıkıntı olmaz honda için geçerli bu değerler

avantajı aracın gaz atmasını rahatlatarak daha rahat çalışmasını sağlamak buda daha gürültülü ve dumanlı olduğu için
fabrika çıkışı yapmıolar
bu rahatlık beygir gücü ve devirlenmede hızlanmaolarak yansır alt devirlerdeki çekiş biraz düşsede genel olarak araç güç kazanır
dediğim mm lerden daha büyük çap kullanılırsada evde kimse kalmaz :)