Gönderen Konu: Honda hakkında bilgi...  (Okunma sayısı 3239 defa)

cmlkrc

Honda hakkında bilgi...
« : Nisan 24, 2013, 10:36:19 ÖÖ »
Merhab Arkadaslar aranıza yeni katıldım ismim cemil istanbul ihracat ithalat işi yapıyorum.Öncelikle 207 1.6 dizel aracım var değiştirmek istiyorum.honda civic hb veya sedan düşünüyorum (son çıkan kasadan önceki kasa) yanlız araç ile ilgili hiç bir bilgim yok özellikle yakıt değerleri hakkında malum şuan dizel kullanıyorum soracağım sorular şu şekilde olabilir.

1.hb mi sedan mı ? gönlüm hb den yana :)

2.yakıt değerleri nedir manual düşünüyorum otomatik değil ! (örneğin şuan ben 50 tl ye şehiriçi çok rahat 180 km yapıyorum)benzinli hondada bu değerler nedir yani 50 tl ye kaç km yaparım ?

3.hb kasalarla ilgili ishift şansıman sorunlu diye bir şey duymuştum manuelde kullanılan şanzıman aynımı ? f1 mi ishift mi ne dir?

4.bildiğim kadarıyla hb 1.4 - sedan 1.6 .- hb 1.4 kasar mı ?

5.önerileriniz nedir?

şimdilik bunlar teşekkürler

ozN

Ynt: Honda hakkında bilgi...
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2013, 10:46:33 ÖÖ »
yakıt degerleri benzinde sizi magdur eder lpg takman lazım dizelden sora :D hb bilmem ama sedanda manuel yada f1 vites de sıkıntı cekmezsin ı shiftin sorunlu oldugunu duymustum o cift kavramalı herhalde normal sedandaki vitesden deil

cmlkrc

« Yanıtla #2 : Nisan 24, 2013, 10:51:07 ÖÖ »
tesk peki lpg değerleri nedir benzinliye göre lpg çekişi etkiliyormu

wolf21

« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2013, 04:52:51 ÖS »
bende sedan manuel var lpg li 50 tl şehir içi 200 çok rahat. çekişte sıkıntı ok.

levo

« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2013, 05:00:01 ÖS »
daha bir kaç saat evvel 2005 otomatik vtec II ile 50 tl  lik gazla tam  160 km yol yaptım tamamı şehir içi.Senin bahsettiğin kasa 125 hp tam olarak ne yakar bilemem ama manuel fd 6 kasayla arada çok bir fark olsun sanmam.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2013, 06:04:32 ÖS »
2006-2012 arası yani Fd6 (seninde dediğin gibi son kasanın bi öncesi) Benzinde seni üzer. Lpg li bulup alırsan veya alıp taktırırsan tam uyum söz konusu. Şehir içi 50 Tl ile 150-160 km yolu sakin kullanımla yapıyorum. Aracım otomatik vites.. Yakıt haricide honda genel olarak sorunsuz bir araç. Bahsettiğimiz kasa olsun bununda bi öncesi (vtec2) olsun çok çok beğeniliyor ve satıyorum dediğin an satılan araçlar.. Hb kasa pek fazla öyle değil,i shift ile ilgili bende sıkıntılar okuyorum ara ara doğru yanlış bilemem birebir duymadım görmedim. Ama sedanın maşAllahı var motor ve şanzımanın..