Gönderen Konu: Egsoz  (Okunma sayısı 9296 defa)

kty94kty

Egsoz
« : Kasım 29, 2013, 05:34:52 ÖS »
İyi günler diliyorum herkese, bu konuyla ilgili sizi daha öncede rahatsız etmiştim fakat artık bir karara bağlamak istiyorum. Aracımdan tok bir ses almak istiyorum, fakat aracım jazz performans aracı değil araca zararda vermek istemiyorum, bunu en güzel bir şekilde nasıl halledebiliriz, silencerli yani susturucuyu benim takıp çıkartabileceğim egsozlarmı yoksa kumandalımı önerirsiniz ?

YUNUS MERİÇ

Ynt: Egsoz
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2013, 05:59:31 ÖS »
şu an memur arkadaşlarımızı düşünürsk en sağlıklısı vanalı olacaktır..güzel ses alırsınız >=ok

kty94kty

« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2013, 06:06:22 ÖS »
Peki orta susturucu okuduğum kadarıyla sadece sesi düzenliyormuş, eğer öyleyse;
1) Orta susturucuyu iptal etsem iyi bir ses alırmıyım
2) Muayenede sıkıntı olurmu orta susturucu iptal olursa
3) Çevirmelerde polis sıkıntı yaratırmı ?
4) Birde şu ürünü buldum heralde bu sadece orta susturucuya takılıyor sonra ses alınıyor, sizce işe yararmı ?
http://www.egzozmarket.com/HONDA-CITY-14ES-ELITE-kumandali-egzoz,PR-1037.html

By_emre

« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2013, 06:18:08 ÖS »
Orta susturucu sökülüp yerine kumandalı takıcaksın :)

kty94kty

« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2013, 06:25:55 ÖS »
Peki muayenede sıkıntı olurmu ? Ayrıca çevirmelerde sıkıntı olur mu ? İyi bir ses alırmıyım ayrıca motora bir zarar verirmiyim ?

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2013, 06:34:58 ÖS »
muayeneden gecemessin söktürmen lazım motora bir zararı olmaz.Fakat işi bilen bir polise denk gelirsen aracın altına bakıp ceza yazabilir belli olmuyor hiç gecen akşam adam fenerle baktı benim arabaya vana varmı diye tabi bulamadı >%6rol

By_emre

« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2013, 06:39:29 ÖS »
Peki muayenede sıkıntı olurmu ? Ayrıca çevirmelerde sıkıntı olur mu ? İyi bir ses alırmıyım ayrıca motora bir zarar verirmiyim ?

Çevirmeyi farkettiğinde tuşa basıp kapatmalısın diğer türlü egzozda polis gaza bas dediğinde mecbur ses çıkıcağından ceza yazıcaktır , muayenede ise tamamen arkadaşa kalmış çok geçen var ama ufak bir görüntülü egzozdan kalanda var :) şans işi

kty94kty

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2013, 07:20:33 ÖS »
Anladım, bendeki şansla muayeneden geçemem :) fakat polisi geçtim, muayenede geçmem için zenon gibi olmuyomu yani muayeneye giderken sökmem gibi şansım varmı ?
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2013, 07:22:33 ÖS Gönderen: kty94kty »

By_emre

« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2013, 07:31:00 ÖS »
Anladım, bendeki şansla muayeneden geçemem :) fakat polisi geçtim, muayenede geçmem için zenon gibi olmuyomu yani muayeneye giderken sökmem gibi şansım varmı ?

Muayene giderken orta susturucunu takarsın olur biter :) egzozcuya işcilik ödersin

kty94kty

« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2013, 07:39:34 ÖS »
Hmm, oda sıkıntılı ya varya muayene polis korkusundan arabadan zevk alamıyoruz yokmudur bunun başka çözümü

osaka

« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2013, 10:38:22 ÖS »
orta susturucuyu söküp vanalı takarsanız sıkıştırma kaybolcak ses irenç olucak ve fazla bnzin yakıp araç çekişten düşücektir paranız varsa orijinal warex takın yoksa dokunmayın yiyiceniz cezalarla aynı paraya denk gelicektir

By_emre

« Yanıtla #11 : Aralık 07, 2013, 12:25:34 ÖÖ »
orta susturucuyu söküp vanalı takarsanız sıkıştırma kaybolcak ses irenç olucak ve fazla bnzin yakıp araç çekişten düşücektir paranız varsa orijinal warex takın yoksa dokunmayın yiyiceniz cezalarla aynı paraya denk gelicektir

Orta susturucumun yerinde vanalı mevcut aksine egzozu açınca araçta bir rahatlama oluyor yakıt olarakda bir fark yok kat iptal etmediğiniz sürecede artmaz diye düşünüyorum daha öncede spor bir son susturucu kullandım silencir açık/kapalı + açık hava filtresinide dahil ettim tüketimimde hiç bir değişilik olmamıştı

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #12 : Aralık 07, 2013, 08:32:10 ÖÖ »
orijinal son susturucuna ufak bi apatlada aynı işlemi görebilirsin
son susturucuya yapılan işlem 300 400 civarı bişeydi sanırım
bu kadar korkak olma bence
zaten bence hiç kullanma direk iyi bi egzos sistemi al veya yaptır komple
polis gördüğünde yolunu değiştirki o egzosun sesini heyecanını yaşa zaten kış mevsimindeyiz artık öle çevirme fln olmaz rahat ol ;)

Kandemirr

« Yanıtla #13 : Aralık 07, 2013, 07:23:58 ÖS »
Reklam yapmıyorum sahibi filanda değilim egzozmarket ten kumandalı elektronik egzoz taktirdim fd6 ma böyle bi zevk yok seside mükemmel her açtığımda zevk alıyorum gözler üstümde oluyo kesinlikle tereddütte kalma taktır >=ok

hacettepeli

« Yanıtla #14 : Aralık 07, 2013, 07:44:12 ÖS »
polıs korkusu cok fena valla.acık hava fıltresı al tak ıyı bı marka senı tatmın eder zannımca.eger nıckındekı arabaysa hıc ugrasma derım ben :)

kty94kty

« Yanıtla #15 : Aralık 08, 2013, 08:05:49 ÖÖ »
Hava filtrem var zaten, simota kit aldım ama artık yetmiyo ses olarak :)

osaka

« Yanıtla #16 : Aralık 08, 2013, 03:56:43 ÖS »

Orta susturucumun yerinde vanalı mevcut aksine egzozu açınca araçta bir rahatlama oluyor yakıt olarakda bir fark yok kat iptal etmediğiniz sürecede artmaz diye düşünüyorum daha öncede spor bir son susturucu kullandım silencir açık/kapalı + açık hava filtresinide dahil ettim tüketimimde hiç bir değişilik olmamıştı
turbo olmaya her araçta performansın düştüğü bilimsel kanıtlanmıştır dyno bir çıkn görürsünüz ses çıkınca araç gitmez sadece bağırır hava filitresi yakıtı artırmaz tabii bağırsın die gazlanmazsa

By_emre

« Yanıtla #17 : Aralık 08, 2013, 07:27:12 ÖS »

turbo olmaya her araçta performansın düştüğü bilimsel kanıtlanmıştır dyno bir çıkn görürsünüz ses çıkınca araç gitmez sadece bağırır hava filitresi yakıtı artırmaz tabii bağırsın die gazlanmazsa

Ben kullanıcıyım ve gerçekleri yazarım :) bilimsel olarak kanıtlanmıştır açık hava filtreside performansa - yönde etki yapıyor :) ama ben taktığımda olumlu hissettim
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2013, 07:27:20 ÖS Gönderen: By_emre »

osaka

« Yanıtla #18 : Aralık 08, 2013, 10:30:55 ÖS »
tamam sensin tartışmaya gerek yok

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #19 : Aralık 10, 2013, 12:06:50 ÖS »

çocuk sana bildiği doğruyu anlatıyor
 alaycı cümleler kurma inanıp inanmamak veya burnunun dikine gitmek snn elinde
saygını kaybetme ama

osaka

« Yanıtla #20 : Aralık 10, 2013, 09:34:48 ÖS »

saygını kaybetme ama
bende yıllardır olan tecrübemden dolayı öle olmadığını söledim saygıyı senden ögrencek halim yok sen saygılı ol 35 yaşında insan var karşında avukatlık yapma

By_emre

« Yanıtla #21 : Aralık 11, 2013, 02:03:05 ÖS »
Kimsenin avukatlik yaptigi yok :) Konuşarak çözebilirdik olumlu/olumsuz, oyle bos bos cumle kullanmana gerek yok hic yazmasan daha iyi olurdu
Yine konu ile alakali yazayim

Egzoz kapali olunca sanki sikma var biraz  egzoz acik olunca rahatliyot arac ne yakitta bir sorun var nede cekiste tabi alttaki duzenegi bilmiyorum orta susturucu yok ve orda vana mevcut kaliteli mi degil mi hic bir bilgim yok , performans kaybi olayini baska yerdede okudum birsey diyemicem montaji nerde yapildi malzeme kalitesi vsvs.. etkiler mi bilmiyorum

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #22 : Aralık 12, 2013, 09:27:53 ÖÖ »

saygını kaybetme ama
bende yıllardır olan tecrübemden dolayı öle olmadığını söledim saygıyı senden ögrencek halim yok sen saygılı ol 35 yaşında insan var karşında avukatlık yapma

saygıyı sana ben öğretecek deilim o yaşa kadar öğrendiğindir senin saygın
ben sana alaycı olma dedim avukatlık dediğin kişi benim arkadaşım.