Gönderen Konu: EG Vitek(VTEC) icin Integra GSR motor degisimi Basladi  (Okunma sayısı 6996 defa)

34ozn88

• ULASAN GROUP
EG Vitek(VTEC) icin Integra GSR motor degisimi Basladi
« : Şubat 24, 2012, 09:50:21 ÖÖ »
Oncelikle Vitek'i Geyik olsun diye bu sekilde yazdim ( haberiniz olsun )

Merhaba arkadaslar... Uzun sureli arastirmalarim sonucunda en fazla Horsepower alabilecegim bir modifikasyon buldum... Single Over Head cam olan motorumu guclendirmek yerine Integra GSR motoru olan yani B18C1 motor kodlu Double Over Head cam VTEC olan motorun aracima takilmasina karar verdim. Bu islemi kendim bizzat kiraladigim garajda yapicam. Normal sartlarda isciligi $2000 civarinda tutan bu emegi $1000 dolar'a malzemeleri alarak kendim gerceklestiricem...( Biraz motor bilgim mevcut ve malzemeler yardi ile sanirim yaparim ) Zor olucak biliyorum ama yaz uzun ve benim saglam bir ugrasa ihtiyacim var. Garajimin aylik kirasi $100 dolar olmakta ve mart ayi itibari ile kontratim basliyor... Arac icin butun testler hazir. GSR motor ve elektronik sistem kablolari, Beyin + hondata sistemi + JACKSON marka SUPER CHARGER + kelford Stage2 Head Cam shaftlari + B18C1 Motoru ve uzun sanzumani + GSR akslari + GSR vites degistirme cubuklari + Skung uzun kol arka tasiyicilar ve orta tasiyicilar + Stabilize demirleri + headers + cift egzost sistemi (momo exhaust ) + spor motor kulaklari ve 4 adet yeni cilllooppp gibi Michelen spor lastik ile isi cozuyorum. Arac tahmin ettigim kadari ile 300 ile 320 Horsepower arasinda olucak... Gundelik kullanima uygun hale getiriyorum cunku Emisyon ve muayeneden gecmem gerekmekte. ayrica yaratik bir arac istemiyorum... Sadece S2000, typer, Bmw M3mus yok efendim subaru WRX mis yok Evoymus falan gibi araclara ders vermeye yetsin yeter... Ha bide VW GTI serileri ile AUDI nin S lerinide unutmayalim... Hepsinin ifadelerini cok merak ediyorum simdiden... Okudugunuz icin cok tesekkurler arkadaslar. umarim Fotolarin keyfini cikartirsiniz....

Takimlari topladim sayilir... 9 galonluk yagli kompresor ve bilimum hava tabancalari ( saselerdeki vidalari sokmek icin )
El takimlarini tam anlami ile bitirmedim hala eksiklerim var
2 adet 2tonluk kriko
3 adet 2 tonluk arac tasima masasi
motor kaldirma vinc'i
motor toplama askisi

motoru ve akslari ve beyni ve viteskutusunu vs diger parcalari garaja tasidik

Motorum budur beyle :)

Bu VTEC CENNETI DE MOTORU ALDIGIM YERDEN Fotograflandi

Biliyorum yureginiz hopluyor :)

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ynt: EG Vitek(VTEC) icin Integra GSR motor degisimi Basladi
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2012, 09:56:53 ÖÖ »
Suan icin hersey takimlar haric, sayilan hersey $4000 dolar'a maal oldu. 4000$ limiti olan kartim simdiden sizlere omur... :)her ay 300-300 odicez artik.... INSALLAH :D

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2012, 10:41:07 ÖÖ »
heyecanlandim bak simdi. ilgiyle takip ediyorum haberin olsun. kolay gelsin.

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2012, 04:16:35 ÖS »
heyecanlandim bak simdi. ilgiyle takip ediyorum haberin olsun. kolay gelsin.
sagolun. Vallahi bende bekleyemiyorum. Bir An once ise koyulmak Istiyorum ama olmuyor. Girtlaga kadar battik suya? Bir ay calismak gerrek nefes almak icin :) ama fotolari hep update edicem

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2012, 04:26:01 ÖS »
takipteyim bu azimle güzel bişiler cıkacaktır kolay gelsin....

ilkeronat

« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2012, 11:25:51 ÖS »
kanada da tanıdığım birileri vardı hala oradalar mı bilmiyorum. honda swap konusunda uzmanlar.istersen araştırır iletişim bilgilerini veririm hafta içi.

o-si

« Yanıtla #6 : Mart 06, 2012, 01:47:38 ÖS »
  valla benim hayalimde B16B swap lamak,çok şanslısın,hayallerini gerçekleştirmene az kalmış,allah kolaylıklar versin,güç kuvvet versin,sonucu tüm çektiğin acılara değecektir eminim...kolaylılar...

Boostmaster

« Yanıtla #7 : Mart 07, 2012, 02:28:02 ÖÖ »
allah kolaylık versin herkese böyle fırsat gelmez  takipteyiz merakla bekliyoruz hiç bişe yapmasanda ara ara resim at heyecanlı oluyo bolbol foto cek sonra güzel bi yapım aşaması klibi yapılabilir kolay gelsin diyorum sana

chevasil

« Yanıtla #8 : Mart 08, 2012, 12:13:29 ÖS »
tr'de de bu kadar kolay olsa $4000 iş bitiyor maşallah diyelım.

piscocuk

« Yanıtla #9 : Mart 08, 2012, 12:44:42 ÖS »
bidaaa bizimle konuşma :)

maşallah negüzel herşeyi toplamışsın..hele garaja bittim.burada sadece motora 5000$ falan isterler onunda seçeneği yok ama orası büfe giibi görünüyor tostun her çeşidi var

Allah utandırmasın bol şans :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #10 : Mart 08, 2012, 06:03:42 ÖS »
Abicim oncelikle kolay gelsin guzel bir proje.SI'ye B18 swaplamak guzel fikir.Alet tam bir saka makinesi olacak anlasilan.En guzelide hayallerini gerceklestiriyorsun.Umarim bizede nasip olur. :) 41 kere masallah diyelim nazar degmesin.Yapilan islemleri vs bekliyoruz.Gelismeleri aktarman dilegiyle.Iyi swaplamala-R :)

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #11 : Mart 13, 2012, 09:00:47 ÖÖ »
Abicim oncelikle kolay gelsin guzel bir proje.SI'ye B18 swaplamak guzel fikir.Alet tam bir saka makinesi olacak anlasilan.En guzelide hayallerini gerceklestiriyorsun.Umarim bizede nasip olur. :) 41 kere masallah diyelim nazar degmesin.Yapilan islemleri vs bekliyoruz.Gelismeleri aktarman dilegiyle.Iyi swaplamala-R :)
Amin kardesim sagol.... Baya parcalar siparis verdim hala bekliyorum... O arada beklerken Benim Obur otomatik kirmizi EG civic'e motor yaptim. Komple ust motor manifolt ve enjoksiyonu rektefiye ettim. Bu ara koyarim onlarida foruma. Hala parca bekliyorum en az 12-13 parca daha var... Bilemedin 14... Oda olmadi 15.... Ama garanti 16. :)

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #12 : Mart 13, 2012, 09:17:39 ÖÖ »
Gri Aracim icin diger parcalari beklerken KIRMIZI EG'ye yaptigim Rektefiye islemi...
- Ust motor yenileme ve ust kapak boyama
-Manifolt temizlik
-ust motor conta
-Klima sistemi montaji
-Enjeksiyon rektefiye

Gunluk kullanim aracim oldugu icin araci yaratik yapmiyorum. Sadece Klima taktim ve CIVIC SI jantlari eklicem bugun yarin :) Yanliz klimayi takmak aracin motorunu takmaktan daha zordu :)

dreammaker_11

« Yanıtla #13 : Mart 14, 2012, 09:30:40 ÖÖ »
kolay gelsin işlerinizde. gerçekten geçtiğiniz adamların yüz ifadelerini düşünmek bile keyif verici :)

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mart 14, 2012, 11:11:25 ÖÖ »
ilgiyle takip edilecek bir konu iste :) kolay gelsin allah yardımcınız olsun umarım hic bir akslik yasamadan marsına basarsınız en yakın zamanda :)

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #15 : Mart 14, 2012, 04:45:40 ÖS »
Cok tesekkurler beyler. Inanin burda yurt disindaki forumlarda insanlar muthis konular paylasiyolar ve zevk verici oluyor. Adim adim ve resimli anlatiyolar. Bende bir suru resim cektim ve bu resimlerle birlikte paylasicam sizinle... Bu kirmizi aracim icinde farkli bir topik acip orda detayli fotolar ile birlikte size conta nasil degistirilir anlaticam. Ustalar kiza bilir fakat bilgi paylasimi herkezin en dogal hakki. Yani sira benim gri eg civic icin baya bir malzeme geldi bu hafta yeni jdm on farlar, sinyaller, side marker tampon isiklari, jdm sis farlari ve 8000k xenon kit ile jdm alt tampon lips lerim geldi ( etek, on, arka icin) yani sira jdm arka tampon isigi ve park sensorleri ve jdm star engine button , uzaktan kimandali calistirma sistemi vs... Gorsellerim nerdeyse tamam. Bide on kaput icin carbon fiber siparis ettim ve unitmadan karbon fiber ic hiz gosterge seti jdm style. Fotolari komple update edicem. :) bu arada evet kucuk civic vtec ile dodge charger ve benzeri araclar ile kafa tutuscam insallah. Motoruma hafif titanyum alasimli %200 normalden daha hafif krank shafti koyucam ve pistonlar p28 honda pistonlari olucak. Suanda yeni egzantirik ve alt blok parcalarini bekliyorum. Aracimi 350-400 ho yapicam ama arac 800hp kaldiracak motor aksamina sahil olucak. Sadece kran, piston ve piston kollari , egzantirik $3500 tutuyor arti bide tornaci alicak. Dolayisi ile motorun altindaki guc birakalim o binlercr dolarlik araclari olan arkadaslari manyak etsin.  Bende cok heycanliyim simdiden :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #16 : Mart 14, 2012, 04:49:55 ÖS »

Bu tarz işler ilgimi çekiyor. Takipteyiz:)

Kolay gelsin ...
« Son Düzenleme: Mart 14, 2012, 04:51:17 ÖS Gönderen: becoca »