Gönderen Konu: Ebay Vs .. gibi siteler hakkında ..  (Okunma sayısı 3048 defa)

anlksm

Ebay Vs .. gibi siteler hakkında ..
« : Mart 23, 2010, 07:01:50 ÖS »
arkadaşlar ebay yada herhangi bi site varmı net üzerinden alışveriş için.. Ve ebay hakkında bilgisi olan daha önce alışveriş yapan arkadaslar bi bilgi verebilirler mi acaba .. aldığımız ürünlerin Türkiye'ye girişinden sonra vergi vs ne kadar katlıyor .?

bado

Ynt: Ebay Vs .. gibi siteler hakkında ..
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2010, 10:25:40 ÖS »
Hocam bu konuyla ilgili bende geçenlerde sordum ama bu aldığın ürün ve fiyatına göre değişen birşeymiş...

deniz44

« Yanıtla #2 : Mart 23, 2010, 10:28:30 ÖS »
Bazı ürünler gümrüge takılınca üzerine birsürü vergi vs. masrafları ekleniyor bildigim kadarıyla. O yüzden yurtici sitelerde de az cok bişeyler bulmak mümkün.

Jumper

« Yanıtla #3 : Mart 23, 2010, 10:33:25 ÖS »
shipping dahil €150 ya kadar yaptığınız alışverişler gümrüğe takılmıyor

idsüml

« Yanıtla #4 : Mart 24, 2010, 03:26:23 ÖS »
Dostum E-bay hakkında tüm bilgiyi www.iyibey.com adresinden alabilirsin. ebay hakkında Türkçe hizmet veren bir site.

hondamaniac

« Yanıtla #5 : Mart 25, 2010, 07:56:07 ÖS »
merhaba hocam ben bir kaç kez alışveriş yapmıştım ebay'dan ,buraya geldiğinde vergi vs. gibi ek ücret alınmadı nekadar aldıysam o paranın üstüne ücret ödemeden elime ulaştı . tabi aldığın ürünün sanırım fiyatı bu konuda çok etkili. yani pahalı bir şey alırsan büyük ihtimalle dediğin gibi bir sorun çıkabilir(vergi vs.).
bu iyibey adlı sitede çok yaratıcıymış :) ama dikkatli olmak lazım tabi.

idsüml

« Yanıtla #6 : Mart 25, 2010, 08:19:08 ÖS »
100$ ve altında yapılan alışverişlerde vergi ödenmiyor bildiğim kadarıyla.
Birde yılbaşı, Kurban ev Ramazan bayramlarında birer ay önce ve sonrasında verilen siparişler, normal zamandan daha çabuk geliyormuş. Bahsettiğim siteden öğrendiğim başlıca tiyolar.

BurakOz

« Yanıtla #7 : Mart 25, 2010, 08:37:40 ÖS »
kargo çok pahalı, 40dolarlık stop için 80dolar kargo istiyorlar

anlksm

« Yanıtla #8 : Mart 25, 2010, 09:01:52 ÖS »
Çok çok teşekkür ederim herkese (:

trimanya

« Yanıtla #9 : Haziran 29, 2010, 10:32:47 ÖÖ »
Ben de benzer bir site gördüm geçenlerde. Sitenin adı www.viaddress.com. Örneğin Amazon.com ve Ebay.com alışverişlerinde kullanılabiliyor ve gayet güzel işliyor. Siteye üyelik ücretsiz. Sana sanal bir Amerika adresi temin ediyorlar, böylece istediğin Amerikan mağazasından ya da eBay satıcısından alışveriş yapabiliyor ve paketini kolayca Türkiye'ye ulaştırabiliyorsun. Hatta eğer uluslararası kredi kartlarını kabul etmeyen Amerika mağazalarından alışveriş yapmak istersen Viaddress istediğin ürünleri komisyon eklemeden satın alıp sadece taşıma ücretini ödemen karşılığında paketi sana ulaştırıyor. Bu adrese de bir göz atabilirsiniz bence. Saygılar.