Gönderen Konu: coilover hk  (Okunma sayısı 2921 defa)

gxlk

coilover hk
« : Mayıs 11, 2011, 10:11:26 ÖÖ »
arkadaşlar herkese iyi forumlar bir konuda görüşlerinize ve tecrübenize ihtiyacım var aracıma bu sahibinden deki 250 lira fiyatı olan coilover lardan takmak istiyorum malum muayene yaklaşıyor normal yay yerine böyle bişey almak istiyorum bu ürünlar hakkındaki görüşleriniz nedir

piscocuk

Ynt: coilover hk
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2011, 10:21:21 ÖÖ »
aracınızın modeli nedir acaba.

bu yayları takarak aracı belli ölçülerde indirip kaldırabilirsiniz.ben en son bu yaylardan aldım ve amortisöre birkaç işlem uyguladım şuan çok memnunum.ciddi anlamda orjinal coilovera yakın birşey oldu.ama dediğim gibi amortisörlerede işlem yaptırdım.

orjinal amortisörlerde daha çok sekme yapabilir.

gxlk

« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2011, 10:27:49 ÖÖ »
aracım 98 1.4 civic sedan bildiğim kadarıyla amortisöre bi işlem gerekmiyor ama siz ne gibi bir problem yaşadınız amortisörde yaptığınız işlem nedir veya neden yapmak zorunda kaldınız

piscocuk

« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2011, 10:33:11 ÖÖ »
aracın sedan olduğu için arkada tarafı setlerden geçtikten sonra çok sekme yapacak.ayrıca hondaların amortisör milleri biraz uzun olduğundan aracı tamamen yere bastığında kütküt vurma sesi duyacaksın.bunun olmamsı içinde amortisör millerinin kısalması gerekiyor

ben amortisör millerini kısalttım ve amortisörlerimi sertleştirdim tablalarını söktürdüm vs vs yani ben direk coilover yaptırıdım.

siz alın ve kullanın eğer tam basıldığında amortisörler vurma yaparsa millerini biraz kısaltırsınız.

nerede oturuyorsunuz?yardımcı olabilirim

gxlk

« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2011, 10:47:59 ÖÖ »
ben bakırköy tarafındayım dediğiniz gibi alıp bi deniyim gerçi çok basık kullanmıyorum arabayı malum ailece falan binince sıkıntı oluyor aslında derdim basmaktan çok muayenede eski haline gelmesi benim yaylar kesik şu an ve sanırım geçiremicem o yüzden orj.yay almaktansa böyle bişey düşündüm hem muayeneden sonra tekrar belli oranda yere basmak istiyorum siz memnunsanız kullanıcı olarak benim için mantıklı bir çözüm eğer dediğiniz vurmayı istediğim oranda yaparsa yine yardımızı esirgemezseniz sevinirim öneriniz ve bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim

piscocuk

« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2011, 10:50:42 ÖÖ »
o yayların en yüksek hali senin aracının orjinal hali kadar oluyor zaten.buyüzden bunları takınca sorun yaşamazsın.en yüksek ayarda yada atıyorum 3 cm kadar düşürmelerde zaten vurma yapmıyor..ama eğer yaparsa ufak bir işlem sonucu oda çözülür.kaldırıp yükseltme olayı çok basit..imkan varsa aracı lifte kaldırısın 5 dk da ayarlarsın..yada kriko ile kaldırır elinle ayarlarsın

gxlk

« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2011, 10:54:17 ÖÖ »
evet buda bi soruydu unuttum sormayı ayar için lastik falan sökmeye gerek yok dimi yani pratikliği konusunda da şüphem vardı biraz ama cevaplamışsınız bunuda ayrıca teşekkür ederim