Gönderen Konu: Coilover Açısı...  (Okunma sayısı 3673 defa)

Vysl_Cskn

Coilover Açısı...
« : Ocak 22, 2012, 01:14:11 ÖS »
Arkadaşlar, Yaza doğru aracıma inşallah Coilover taktırcam, Fakat Bu coiloverın bi açı olayı varmış bunun hakkında sizlerden bilgi almak istedim.. Bu açı ne açısı ne oluyor o açıyı doğru yapmazsak vs... Birde En iyi şu anda Türkiye yollarına uygun olan Coilover hangisi acaba? Apex, Vogtland Vs. hangisi acaba ?

Birde Şu videoyu Buldum Bayağı bi açıklayıcı Görünüyor ama iş Bu konuşmayı Türkçeye çevirmek :P

http://imageshack.us/clip/my-videos/191/ffgr.mp4/

Vysl_Cskn

Ynt: Coilover Açısı...
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2012, 01:33:45 ÖÖ »
Arkaşalar bu konuya cevap verecek kimse yokmu aranızda ? :(

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2012, 11:11:33 ÖS »
bakıyorum suan ceviricem :D

Vysl_Cskn

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2012, 11:14:51 ÖS »
bakıyorum suan ceviricem :D

Süpersin, Bekliyorumm :))

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2012, 11:19:30 ÖS »
valla bildiğim kadarıyla yardmcı olayım bu videoda arkadas HSD marka coiloverları tanıtıyor, yükseklik ayarını ne kadar pratik sekilde yapabilceğinizi gösteriyor. fakat coilover acısı dediğiniz sey camber ayarı. ve cok basık lastikleri içe yatık bi arac kullanmıcaksanız daha günlük bi aracsa kullandıgınız zaten takıcagınız coiller standart acılarında olcak markadan markaya acı değismez acıyı zaten ayarlicaksınız.

videoda açı olayını gösterme nedeni şu, günlük kullanımda normal 0 derecede kullanırken haftasonu piste cıkıcaksın cok pratik sekilde acı değisikliği yapabilirsin diyor. sizin bununla pek bir alakanız olmayacak..

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2012, 11:21:06 ÖS »
coilover pahalı bir sistem oldugu icin ben bi ara istanbul driftworksun getirdiği xyz coiloverları düsünüyordum pek sikayet duyulmamıs fiyatı da hesaplı 1250 falandı. aracınıza göre değisir tabi demek istediğim civic'e 3000lira verip tein coilover takmak yazık olur..

Vysl_Cskn

« Yanıtla #6 : Şubat 01, 2012, 11:27:01 ÖS »
Öncelikle çok teşekkür ederim, FAkat 3000 TL verilmez, Benim baktıklarım 1600 civarı filan geliyor.. Eğer Yaza doğru uygun bulursam takabilirm ama dediğin gibiyse 3000 TL filansa asla :))

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 01, 2012, 11:32:54 ÖS »
markadan markaya değisir tabi ki :D baktıkların uygundur ama aracında yay var mı suan?

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2012, 11:36:56 ÖS »
yani güzel bi yay takıp o parayla komple eksoz düz boru kat iptali falan yaparsın acık filtre falan gider öyle ama azt'ye feda olsun dersen coilover'n kullanıslılıgına dicek söz yok. istedğin gün bas basabildğin kadar istediğinde kaldır gercekten bu varken yay iskence gibi duruyor..

Vysl_Cskn

« Yanıtla #9 : Şubat 01, 2012, 11:41:45 ÖS »
Evt Eibach 3.5 var, Amartisör orjinali, Önden azda olsa takırtı tukurtu geliyor o jüzden araştırdım bu konuyu.. Yoksa yaylardan dolayı bi sıkıntım yok çok iyi Maşallah.. :))

Vysl_Cskn

« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2012, 11:43:07 ÖS »
yani güzel bi yay takıp o parayla komple eksoz düz boru kat iptali falan yaparsın acık filtre falan gider öyle ama azt'ye feda olsun dersen coilover'n kullanıslılıgına dicek söz yok. istedğin gün bas basabildğin kadar istediğinde kaldır gercekten bu varken yay iskence gibi duruyor..

Zaten kat iptali filan var araçta, O yüzden bi camlar siyah film istiyor birde farlar değişecek, Eğer olursa birde coilover.. :))

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 02, 2012, 12:12:15 ÖÖ »
anladım o zaman hayırlısından bi tane bulursun ins :)

Vysl_Cskn

« Yanıtla #12 : Şubat 02, 2012, 12:15:28 ÖÖ »
İnş :) Bu arada Çok Sağol ;)

cndmr

• Demir
« Yanıtla #13 : Şubat 02, 2012, 07:29:56 ÖÖ »
BEyler konuyla alakası yok ama,aracınız modlu ve yere basıksa, muhtemelen paçalıkları sökmüşsünüzdür.SAtmak isterseniz ben talibim :))

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #14 : Şubat 08, 2012, 07:52:55 ÖS »
Aracınız ney bilmiyorum ama ies ise ies'e 1600 tl sadece coile vermek abest kaçar. zevkinize karışmak gibi olmasın ama sonuçta altınızdaki araç ies ise bu kadar masraf yerine arabanızı yükleyip çok iyi yerlere varabilirsiniz.  Sadece coil over lar var yani sadece ayarlı helezon var amortisör ler yok. alın ondan 5 cmden sonrası sakat amortisörler için. 16 yerine 16 jant takıp aradaki farkı kapatırsınız.. yani ies ise yazık o paraya. ben şahsen vermem o kadar. ama sunuda iyi biliyorum sadece istemek yetiyor.... hayırlısı olsunn