Gönderen Konu: cıvıc 1.6 ies motor modifiyesi ne yapılabilinilir?  (Okunma sayısı 2893 defa)

hamzadoğan

cıvıc 1.6 ies motor modifiyesi ne yapılabilinilir?
« : Aralık 23, 2014, 11:41:14 ÖS »
merhaba aracamım 1.6 ies dir.aracım conta yakmasından dolayı komple motor yapılacaktır .motor yapılırken boşa açılmış olmasın diye düşündüm ve d16 sohc vtec üst kapağı takmak aklıma geldi biraz araştırma yaptım ama net bilgi bulamadım ne gerekli ne değişcek  bilemedim.bilgisi veya düşencesi olan arkdaşlar dan yardımlarını bekliyorum.

PREDATOR06

Ynt: cıvıc 1.6 ies motor modifiyesi ne yapılabilinilir?
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2014, 02:50:50 ÖS »
Hocam öncelikle komple yapılacaksa yağ pompanı değiştirme yada yamada marka al piyasadaki 200liralık çançinçonlardan ben aldım pişman oldum anlık olarak yağlamayı kesiveriyor meret bidaha motor yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Size tavsiyem silindirinizi honlayıp hacmini büyütmeniz. Kapakcıda ona göre bi ayar verir. Subaplarınızı ve yataklarınızda kaliteli malzeme kullanın bunun dışında çokta sıkıntı olacak birşey gelmiyor aklıma. Performans için bunların dışında toplarken headers düz boru açık hava filtresi exedy marka debriyaj seti kullanabilirsiniz. Kapakçı işini güzel yaparsa çok iyi performans alırsınız. Ben daha önce yaptırmıştım sonuç burda.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/rektefe_sonrasi-t77124.0.html
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2014, 02:51:52 ÖS Gönderen: PREDATOR06 »