Gönderen Konu: civic si ile ilgili  (Okunma sayısı 6691 defa)

06FAT68

civic si ile ilgili
« : Mart 28, 2010, 05:14:15 ÖS »
merhaba arkadaşlar başınızı ağrıtıyorum özür dilerim herkezden.şimdi aracıma yapmak istediğim kaliteli bir açık hava filitresi hangi marka ve ne önerirsiniz aracım resimdeki civic Sİ.aklım çok karıştı forumdada biraz araştırdım ama bi kanıya varamadım.sizce bu araça hangi açık hava filitresi kiti uygulamalıyım.kış mevsiminde orjinal filitresini takacağım. yaşadığım yer ağrı :( bütçem 350 liraya kadar var
2. si headers: hava filitresinden sonra 1-1,5 ay sonra izne gittiğimde headers kat iptali ve komple boru ve egzoz niyetindeyim. hangi headers ve egzoz kaç mm krom boru önerirsiniz.
3.sü aracın üzerinde şuanda 17 ssw jant ve kumho lastikler var ben bunları değiştircem inşallah hafta içine spoon siparişi vereceğim 15 janta uygun hangi marka lastik tavsiye edersiniz.arabaya binmek için yaptırıyorum bütün bunları benim aklımdan gecen brigstone http://www.lastik24.com/default.asp?gb=urun&uk=1944&kat=Lastik adrelanin lastiği var sizce nasıldır kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Ayrıca izne gittiğimdede bi chip tuning uygulaması düşünüyorum. beyin komple mi değişiyor yoksa yoksa yazılım mı atılıyor sadece bilgilerinize ihtiyacım var. chip tuning için fiyatları nasıldır.iridyum buji siparişini verdim bile :)

yaza kısmetsede yurdışından spoon ayna, S7 Kadran, jdm far stop, performans buji kablosunu bi yakınım getircek

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

chevasil

Ynt: civic si ile ilgili
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2010, 06:56:57 ÖS »
kardes lastik için michellin exalto pilot serisi bende 195/50/16 olanı aldım gayet memnunum yolda sarsıntı hıssetmıyorsun. arabamda abs yok yanımda arkadas vardı hızlı gıderken fren yaptım abs mı var yumusak durdun dedı yok dedım lastık gercekten cok etkılı ,goodyear dı eskı lastıgım ama mıchellin tek gecerım.

06FAT68

« Yanıtla #2 : Mart 28, 2010, 07:55:28 ÖS »
michelin de güzel marka zaten ikisi arası kaldım kaç liraya aldınız lastik takımını

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2010, 08:12:44 ÖS »
bendede potenza adrenalin var,karlı havalar hariç diğer bütün yol şartlarında 10 numara lastik.ama vermiş olduğun linkte lastikler çok pahallı.ben kampanyadan aldım 150tl ye.eğer alacaksanız arkadaşın numarasını vereyim bir sorun.

06FAT68

« Yanıtla #4 : Mart 28, 2010, 09:11:36 ÖS »
bende potenza adrenalin düşünüyorum siteyi öylesine verdim zaten bundan önceki aracımın kar lastikleri brigstone idi.burdan bi yerden almıştım oraya sorduğum 150/175 arası bişiler yapabileceğini söylemişti yinede ilginiz için teşekkür ederim. bi sorun olursa haber veririm size

mar1lyn

« Yanıtla #5 : Mart 28, 2010, 09:53:32 ÖS »
short ram universal ucuz bir boru alın ucuna aem marka filtre kullanın  tamponu delerek orayı besliyebilirsiniz
marka kit alayım diosanız aemin short ram kitini alın yada simotanın carbon tüp şeklindeki modeli baya verimli
egzoz boru çapınızı 51 den büyük yapmayın ortaya sesi biraz kontrol altına alması için spor bi orta susturucu koyabilirsiniz
beyin derken beyinlere çip kiti takılıyor once onun ustune yazılım yazılıyor arabanıza göre
yada beynm dursur derseniz harness gerek kalmadan p28 alıosunuz onlar zaten genelde çip tertibatı hazır oluyor ona yazılım yazdırırsınız
iridyum buji size güç vermeyecektir
yerinizde olsam iridyum buji kullanacağıma orj buji ve buji kablolarımı kullanırdım
headers bütçenize bağlı bence sıralanızın başında dc sports gelsn
sonra airmass seramik
ebay headersları almayın atmosferik araçtan zaten azcık bir güç çıkıyo onuda almışken tam alın derim
yapısınıda 4-2-1- olarak tercih edin
aracınızın jant ebadını buyutmeyin deişecekseniz yine 15 " ve çohafif bir model seçin orj janttan daha hafif (enkei rpf1)
hafif volan ında faydasını gorursunuz hızlanmalarınızda
act exedy fidanza hepsi olabilir markası stg 1 debriyaj yeterli olacaktır
daha iyi hızlanma için crx in vites oranlarını kullanabilirsiniz
araçta biraz hafifletmeye gidebilirsiniz
bunun dışında motora girmeden aklıma bişey gelmiyor
lastikten hiç anlamam :)
hayırlısı olsun şimdiden

deniz44

« Yanıtla #6 : Mart 28, 2010, 10:00:04 ÖS »
short ram universal ucuz bir boru alın ucuna aem marka filtre kullanın  tamponu delerek orayı besliyebilirsiniz
marka kit alayım diosanız aemin short ram kitini alın yada simotanın carbon tüp şeklindeki modeli baya verimli
egzoz boru çapınızı 51 den büyük yapmayın ortaya sesi biraz kontrol altına alması için spor bi orta susturucu koyabilirsiniz
beyin derken beyinlere çip kiti takılıyor once onun ustune yazılım yazılıyor arabanıza göre
yada beynm dursur derseniz harness gerek kalmadan p28 alıosunuz onlar zaten genelde çip tertibatı hazır oluyor ona yazılım yazdırırsınız
iridyum buji size güç vermeyecektir
yerinizde olsam iridyum buji kullanacağıma orj buji ve buji kablolarımı kullanırdım
headers bütçenize bağlı bence sıralanızın başında dc sports gelsn
sonra airmass seramik
ebay headersları almayın atmosferik araçtan zaten azcık bir güç çıkıyo onuda almışken tam alın derim
yapısınıda 4-2-1- olarak tercih edin
aracınızın jant ebadını buyutmeyin deişecekseniz yine 15 " ve çohafif bir model seçin orj janttan daha hafif (enkei rpf1)
hafif volan ında faydasını gorursunuz hızlanmalarınızda
act exedy fidanza hepsi olabilir markası stg 1 debriyaj yeterli olacaktır
daha iyi hızlanma için crx in vites oranlarını kullanabilirsiniz
araçta biraz hafifletmeye gidebilirsiniz
bunun dışında motora girmeden aklıma bişey gelmiyor
lastikten hiç anlamam :)
hayırlısı olsun şimdiden

Olay sonuna kadar özetlenmiş,fazla söze ne hacet. Bu bilgiler benim icin de iyi oldu. Tesekkürler mar1lyn :)

06FAT68

« Yanıtla #7 : Mart 28, 2010, 10:01:14 ÖS »
masraftan kaçmayacak şekilde zamanla arabayı birazdaha olsa güçlendirmek istiyorum veridğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim mar1lyn sizce bunları yaptırdıktan sonra hava filitresi beyin 15 jant headers ve 51lik boru falan bi 5-8hp arası bişi alabilir miyim?

mar1lyn

« Yanıtla #8 : Mart 28, 2010, 10:28:53 ÖS »
yazılım ile beraber bunun çok daha ustunde olur ama motorlar arası çok fark olduğundan ve sırf bu speclerde bi deneme yapmadığımdan
kesn soleyemiyorum
ama bnm tahminim
headers + kat iptali düz boru son susturucu
intake
beyin
ile 12 -15 alınabilir  (bu parçalar en iyi şekilde en kalitelileri seçilirse )
ama rakamda 12 ama yürüyen aksam daki ve kasadaki hafifletmeler volan / şanzıman ve yazılım aracın kerekteristiğini ciddi etkiler
ivmelenmesi çok ciddi farkeder bence

bundan sonrasınıda özetliyim isterseniz :)
p29 piston yada daha yuksek sıkıştırma için wiseco gibi bir markanın yuksek sıkıştırma pistonu
yay şapka egzantrik (crespo iyidir  )
ayarlı kasnak
bulunaiblirse ince conta
ve kesinlikle yağ pompası sıfır yada ozel firmalar yuksek basınçlı yağ pompaları yapıyorlar onlardan
bunlarla beraber 160 + hp çıkabilmekte
sağlıklı şekilde dahada üstler çıkabilir tabiki kısa soluklu olarak

mar1lyn

« Yanıtla #9 : Mart 28, 2010, 10:29:49 ÖS »

Olay sonuna kadar özetlenmiş,fazla söze ne hacet. Bu bilgiler benim icin de iyi oldu. Tesekkürler mar1lyn :)
[/quote]

rica ederim herkes bilsin kekin tarifini :)

rad-R

« Yanıtla #10 : Nisan 03, 2010, 09:29:48 ÖS »

rica ederim herkes bilsin kekin tarifini :)
[/quote]kekin şekerinide ben ekleyeyeim. kek şekersiz olmaz <nohapy si larda kat olmadığından iptalede gerek olmayacaktır. bu kadar parçadan sonra işin olmazsa olmazıda port polish tir. saygılar.

06FAT68

« Yanıtla #11 : Nisan 09, 2010, 09:28:13 ÖS »
bunları yaptırmak piston falan hariç işçilik dahil kac lira tutar dersiniz arkadaslar

pcvirus

« Yanıtla #12 : Nisan 09, 2010, 09:58:24 ÖS »
artı dereceli egzantrik desem
ayarlı kasnak tam olarak gorevi nedir çok merak ediyorum