Gönderen Konu: Civic LS arka kampana  (Okunma sayısı 3212 defa)

merburvehan

Civic LS arka kampana
« : Ekim 06, 2008, 08:37:32 ÖS »
Slm arkadaşlar bugün 2005 civic LS aracımın frene basınca arka kampanadan ufak bir ses geldiğini duydum.

Sormak istediğim kampananın sökümüyle ilgili bu araçların kampanaları nasıl sökülüyo kolaymı.Sedece lastiği söküp kampana direk çıkıyomu yoksa bişey (kopila rulman vs.) tutuyomu bunları sökmek gerekiyomu çıkarırken.

Söküp balatalarına bakmak istiyorum ne durumda diye.Eğer bitmeye yakında değiştirtcem.Bilgisi olan arkadaş açıklama yaparsa sevinirim...

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: Civic LS arka kampana
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2008, 11:54:55 ÖS »
arkadasım sen sökebilirsin ancak tozunu temizlersin ayar yapamazsın daha önce degiştimi araç kaç bin km de

merburvehan

« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2008, 01:47:11 ÖÖ »
Yok volkan ayar yapmıcam zaten sadece balatanın durumuna bakıcam nasıl diye araba 48000km de önceden değiştimi bilmiyorum ince bir ses gelince arkadan merak ediyorum acaba ne durumda diye.El frenini çekince mesafesi iyi tutuyoda ayarlık pek bişey yok gibi.Yni lastiği söktükten sonra kampanayı elimle çektiğimde çıkıcakmı?

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2008, 02:05:50 ÖÖ »
Abi ince ses geliyorsa bence bakmana gerek yok ki

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2008, 02:11:22 ÖÖ »
hayır bi kaç tane daha vida war onlarında sökülmesi gerek 25000 km de bi degiştirek iyidir bende ben öle yapıorum bide ist kullanıoz dur kalk çok

cemmess

« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2008, 09:01:51 ÖÖ »
sökümü pekte zor değil, yanılmıyorsam kampanayı 2 vida tutuyor onlarıda sökünce kampanayı çıkarır balatalarına bakarsın..

merburvehan

« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2008, 04:06:05 ÖS »

Abi ince ses geliyorsa bence bakmana gerek yok ki
Olsun mahir ben bakimde kafam rahat etsin o ses bugün gelmedi mesela..

2 vida tutuyorsa sorun değil vidaları söker çeker alırım rulmanlar falan elimde kalmasında...