Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Yazdır
Gönderen Konu: CİVİC HB HAREKET HALİNDE STOP EDİYOR  (Okunma Sayısı 861 defa)
disconnectuserectus

Şu Anda Sitede Değil

« : Temmuz 13, 2015, 10:57:54 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar. foruma yeni üye oldum. 2002 model otomatik vites civic hb aracım var. aracım hareket halinde stop ediyor ve bir süre çalışmıyor. işin ilginç tarafı bu olayı sadece tatilde yaşıyor olmam. ben ankarada yaşıyorum ve 2 yıldır kullandığım araçta ankarada böyle bir sorun yaşamadım ama ne zaman tatile gitsem ve deniz kenarından başlayıp ani rakım yükseliminin olduğu bir yola girsem yokuş çıkarken araç stop ediyor.  tekrar çalıştırmaya çalışırsam ya bir 10 dk falan çalışmıyor. ya da çalışsa bile vites boşta iken gaza bastığımda 5000 devirde gazı kesiyor. durum böyle iken hareket edersem tekrar stop ediyor. yorumlarınızı bekliyorum
saygılar
zomuks

Yer: istanbul
Otomobil: 2002 Ep2 otm.
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2015, 01:25:09 ÖS »

merhaba, öncelikle geçmiş olsun

Benzer bir sorunu bende yaşamıştım, hatta forumdam başka arkadaşlarında başına gelmiş bu linkten okuyabilirsiniz

http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/ynt_eksantrik_mili_sensoru_arizasi_vtec_ii-t79591.0.html;msg1055366#msg1055366

TDC sensörü arızasından dolayı aracım ısındığında yada yüksek devir çevirdiğinde stop ediyordu, bilgisayara bağladığımızda TDC sensörü (krank sensörüde deniyor) arızası verdi, sensörü değiştirdiğimizden beri sorun kalmadı.
Orjinal sensör 350 tl, yan sanayi olanları 170 tl civarı. Aracınızı bilgisayara bağlatıp arıza kodu tespiti yaptırmakta fayda var.
disconnectuserectus

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2015, 04:11:42 ÖS »

linkteki yorumları okudum. sanırım benzer bir sorunum var teşekür ederim
serikan41

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2017, 01:06:16 ÖÖ »

Araç rektefiye sokulacak yardımcı olurmusun
Sayfa: [1] Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: