Gönderen Konu: Civic => Fırın Boya mı Sprey Boya mı?  (Okunma sayısı 4758 defa)

BlueKing3

Civic => Fırın Boya mı Sprey Boya mı?
« : Kasım 13, 2010, 05:07:52 ÖS »
Tekrardan merhabalar. Konunun yeri burası değilse affola... Arabamı tavan hariç boyatmak istiyorum. Kaborta gerçekten haşat durumda. Ufak girinti çıkıntılar var. Taş izleri vs. Paslı yerler var. Lekeler var. Çevremdeki bazı kişiler fırın boya yapma diyor,sprey boya yaptır diyorlar. Fiyatı düşürür fırın boya diyorlar. Acaba ne kadar doğru? Sizce hangisini yapayım. Arabamın fabrika çıkışı gibi parlak ve pürüzsüz olsun istiyorum. Fırın boya mı,Sprey boya mı? Bir de ortalama fiyatı biliyorsanız,yazarsanız sevinirim... Saygılar...

sasinti

Ynt: Civic => Fırın Boya mı Sprey Boya mı?
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2010, 05:10:17 ÖS »
Arkadaşım kesinlikle fırın boya 2000 liraya yaptırdık kesinlikle memnun kalırsan

BlueKing3

« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2010, 05:56:57 ÖS »
Abim,fırın boya da değeri düşürür diyorlar katılıyor musun peki?  Sprey boya tam kapatmaz değil mi hataları?

sasinti

« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2010, 06:14:52 ÖS »
1-Arkadaşım bazı insanlarda hastalık olmuş boya mevzusu araba boyasız olsun çürük pas güneş yanığı olsun önemli değil diyorlar şimdi 12 13 yaşındaki arabanın boyasının kusursuz olması mümkün değil gibi bir şey e leş gibide binecek halimiz yok.
2-Fırın boya spreyden daha pahalı ben alıcı olsam kesinlikle fırın boya olanı tercih ederim şu çamur kabları düşün yapıldıktan sonra fırına verileni güneşte duranından daha makbuldür araç boyalı olduğu için illaki fiyatı düşücek ama fırın boyalı araç dahada düşük olur diye bi şey yok kesinlikle.
3-Diyelimki aracın 1999 model civic boyası orjinal ama çiziği yanığı var nedir abicim arabanın değeri 16000 olsun Sen arabanı 2000 lira verip fırın boyaya sokacaksın olacakmı sana 18000 satmaya kalktığında 15000 verelim bu araba boyalı diyecekler 3000 lira zarar en iyi çözüm 99 model aracını 16000 e okutup üstüne iki lira daha koyup cillop gibi 2001 ine binmek ben böyle yaptım sanada tavsiye ederim.

BlueKing3

« Yanıtla #4 : Kasım 13, 2010, 06:41:31 ÖS »
Çok sağol abim. Arabayı yeni aldığım için yaptıracağım tek şey fırın boya.. :) İşin rast gelsin...

sasinti

« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2010, 06:44:10 ÖS »
Eyvallah