Gönderen Konu: Civic Es Ufak Çaplı Ses Projem Icin Fikir & Yardim  (Okunma sayısı 1610 defa)

celiker55

Civic Es Ufak Çaplı Ses Projem Icin Fikir & Yardim
« : Ağustos 15, 2014, 11:31:44 ÖS »
Merhaba arkadaslar hikayem biraz uzun ama yardımınız gerekiyor .
Bende bu araçtan once 99 polo classic vardı . Pioneer 4x50 teyp cd çalar standart bir teyp ,   arkalara pioneer 1 takım oval 140-150 lira civarında , on kapılara 17 cm yine pioneer koaksiyel dedikleri standart kapı hoparlörü yani sadece bass ve mid amacli 70-80 lira civarı o da , en onde de yani on camın sag ve sol köşesinde aracın orjinal tweeterlari vardı ve ben bunlardan aldigim sesten cok memnundum ozellikle ovallerden aldigim ses tokluğundan oyle pioneerin orjinali de degildi spot bi maldi. Arka koltuğa oturan woofer yapmissin hayırlı olsun diyordu halbuki ne amfi ne woofer vardı bagajda , hoparlorcuye bi ara bisey danışmıştım o da bişeye bakmak amacıyla amfin nerde demisti sesi duyduktan sonra amfi yok abi demiştim . Velhasil bana bu sistemi yapan abi emekliye ayrıldı simdi kaldım baska hoparlorculere . Aradığım sey tam olarak Ev sinema sisteminin verdigi tokluk ayarında kaliteli ve düzenli bir ses cizir cizir veya bam güm seslerinden uzak tok bas tok mid ve Berrak tiz..

Bu civic icin de guzel bir ünite alayım dedim ve ise pioneer fx 700 bt ile başladım .

Şuan ürünün kargodan elime ulaşmasını bekliyorum . Zaten kendisini de zor buldum araya araya kimsede yok cok da hoşuma gitti kafaya taktım buldum aldım neyse ..

Arka pandizotu da digicom Samsun yetkili Servisi'ne bırakıcam saolsunlar bi ince işçilikle krem döşeme rengine uyumlu ovalleri takabilmem icin biseyler yapacaklar ona 2 gunu bulur dediler hazır olması çünkü orjinali kestirmek istemiyorum bu sefer bagaj amortisorlerine denk geliyor kesilecek yer o zaman da bagaj havada asılı kalmiyo boyle garip aksam sesleri gibi problemler oluyormuş neyse bunu da aştım . Pazartesi gunu yapmaya başlayacaklar.

Asıl sorun bu arabada on tarafın kalbi kapılarda on konsolda ayrıca tweeterlar yok , orjinaller tizi de bası da midi de tek hoparlörden veriyor . Mid komponent takımı almak istemiyorum amfisiz sistem kurucam çünkü . Poloda kapılara koaksiyeli taktım önlerden de orjinal tweeterlar arkadan da ovallerin tamamlamasiyla bir hayli iyiydi . Ama bunda nasıl yapacağımı çözemedim. çünkü Poloda bi ara sürücü tarafındaki tweeter patlamisti önemini o zaman anlamıştım ses kayboldu kapıdan bacağıma sadece bir bass kalmıştı arkadan da çalan ovaller sanki biri arkamdan sesleniyormuscasina duyuruyor kendini . Yani hepsi bir bütün olunca ortaya guzel bisey çıkıyordu .

Bana simdi amfisiz kullanım icin ve durum doğrultusunda ne önerirsiniz . Ovaller icin de bir önerinize ihtiyacım var . Oval icin maksimum bütçem 200 . Kapılar icin de cok kaliteli olacaksa 200 e kadar yeni bisey alabilirim zaten 200 de pandizot işçiliğine vericem soracak olursanız bütçem kısıtlı oldugu icin amfiye giremiyorum isin aslı biraz da peder beyden sebep ..  Sadece teybi ona aldırdım geri kalanları ben karsiliycam o yuzden durum bu ..

Sabırla okuduğunuz icin tesekkur ederim .

Bunlar sattığım polodan son anda sökebildiğim kapılara kullandığım hoparlörler

Pioneer Ts G1722 I

« Son Düzenleme: Ağustos 15, 2014, 11:33:54 ÖS Gönderen: celiker55 »