Gönderen Konu: Civic Cam Çıtası Montajı  (Okunma sayısı 7482 defa)

63civic2011

Civic Cam Çıtası Montajı
« : Temmuz 27, 2011, 12:54:46 ÖÖ »
Arkadaşlar, almış olduğum krom cam çıtasının montajını kendim yaptım fakat bir iki parçasını tam oturtamadığım için hoşuma gitmedi. Bu parçayı çıkarmaya çalıştım çok kuvvetli yapştırıcı oldugundan çıkartamadım... Cam çıtasını araca zarar vermeden kolayca çıkarabilmemin püf noktası var mı? Teşekkürler...

wordsman

Ynt: Civic Cam Çıtası Montajı
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2011, 01:07:24 ÖÖ »
eski çıtanın üstüne yapıştırdıysan eski çıta ile birlikte sanırım çıkartabilirsin, komple yani,

63civic2011

« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2011, 01:28:52 ÖÖ »
eski çıta yoktu...aracın orjinaline yapıştırdım.araç 2011 elegans... azcık yanlış gidince kaldırayım dedim onda bile kalkmadı....ayrıca kaldırdıgımda aracın plastik çıtasına da zarar verdigimi duşunuyorum.

drmoz

« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2011, 12:45:28 ÖS »
hocam çok çok zor çıkar onlar, o yüzden yapıştırırken dikkatli yapıştırmak lazım. zorlarsan çıtayı bükebilirsin, o zaman da bişeye benzemez.
bir umut olarak sprey kolonya ile çıtanın altına püskürterek yavaş yavaş kaldırmayı deneyebilirsin, bir de tahta spatula işini görür.

Cello_tuning

« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2011, 07:05:52 ÖS »
çift taraflı bantsa ısı tabancası işinizi görür ..ama yapıştırıcı ise asetonu ve selülozik tineri azar azar deneyin...

63civic2011

« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2011, 02:27:58 ÖÖ »
bu çıta derdiyle uğraşayım derken aracıma takdırdıgım anatomik spoiler hiç içime sinmedi, resmen rezil oldu.ona canım çok sıkılıyor..cam silikonu ile yapıştırıldı, sökemiyorum da....boyaya zarar vercegini bile de olsa sökecem. bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş var mıdır?

gakkoş2346

« Yanıtla #6 : Mart 22, 2012, 06:25:12 ÖS »
Geocel® Silikon sökücü jel  veya 2WEICON Silikon ve Yapıştırıcı Sökücü Sprey veya BİSON SİLİKON TEMİZLEYİCİ 100 ML-SİLİKON SÖKÜCÜ (49025508) ilan no su ile gitti gidiyora bak kargo felan 50 lira galiba.

odogru

« Yanıtla #7 : Mart 22, 2012, 07:00:30 ÖS »
hep aynı dertler

luke skywalker

« Yanıtla #8 : Mart 22, 2012, 07:21:27 ÖS »
Sakın denemeyin ama bir kaç gün üstüste gazyağı dökülse yumuşama olmaz mı biraz?
Çünkü motoru yıkatırken gazyağı en inatçı kirleri enfes söküyor.

Serkan VTEC

« Yanıtla #9 : Mart 27, 2012, 08:39:29 ÖS »
Eğer spoileri yapıştıralı uzun zaman geçtiyse ve güneş sıcağını yediyse söktüğünüzde boyada ve vernikte leke bırakacaktır bilginiz olsun. 2 Defa spoilerimi söktüm temizlemek ayrı dert ortaya çıkacak sonuç ayrı dert. Eğer yeni ise yani 1 aylık filansa işiniz kolay henüz havalar soğukken balıkcılık mlz satan bir yerden bulabilirseniz çelik ip denilen sicimlerden alıp bir baştan bir başa keserek çıkarabilirsiniz. Kesme işlemi sırasında bir yandan su, gaz yağı tarzında sıvılarla kesim yaptığınız bölgeyi ıslatın çünkü sürtünmeden hem çok ısınıyor hemde kopmalar meydana geliyor. Oto camcılarda keserek çıkarabilir ancak çelik tel kullandıklarından boyaya zarar gelebilir. Spoiler çıktıktan sonra plastik bir malzeme ile soyabilir kazıyabilirsiniz. Ancak dediğim gibi silikon kendini tam çekipte kuruduysa leke kalma olasılığı yüksek çünkü vernik ve boyaya kaynıyor resmen.

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
« Yanıtla #10 : Mayıs 26, 2012, 10:27:20 ÖS »
Ziebart a gidin veya yetkili servise gecmis olsun