Gönderen Konu: civic 2002 motor modificasyonu hakkında  (Okunma sayısı 2126 defa)

nemlos

civic 2002 motor modificasyonu hakkında
« : Nisan 18, 2011, 10:16:43 ÖÖ »
Herkese merhabalar.İki ay öncesınde 2002 civic sport aldım.aracımın performansı pek de tatmın edici değil. Aracımı motor modıfıkasyonun bana yardımcı olursanız cok sevınırım şimdiden tesekkur ederım yardımlarınız için..

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Ynt: civic 2002 motor modificasyonu hakkında
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2011, 07:39:05 ÖS »
Kaç paraya kadar düşünüyorsun? Sınır nedir?

nemlos

« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2011, 07:29:06 ÖÖ »
Maxımum 5000 tl kadar cıkabılırım.

piscocuk

« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2011, 07:50:49 ÖÖ »
atmosferik olarak o araçtan çok birşey bekleme arkadaşım..

senin beklentin nasıl birşey..yani şuan 110 hp ise 140-150 hp mi olsun istiyorsun.

eğer evet diyorsan atmosferikte çok zor..yaparsın tabi ama 5000 den fazla tutar..

aşırı besleme yaparsanda 5000 den biraz daha fazla tutar ama daha keyifli olur..tabi stock motora basamazsın kollar çok ince..

bence paran cebinde kalsın çok uğraşma..

nemlos

« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2011, 09:23:06 ÖÖ »
Ben makısımum 160 hb lık bır guc ıstıyorum onun zaten ustune cıkmak ıcın 10.000 dolar gıbı bır para ayırmam lasım pasaoglundan aldıgım fıyat .O kadar para verecegıme bunu satıp type r almak daha mantıklı gıbı gelıyor.Hedefım zaten typ r ama alana kadar bu arabayla alabılecım maksımum gucu almak.

nemlos

« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2011, 09:26:54 ÖÖ »
Birde anladıgım kadarıyla yanlıssam duzeltırsen sevınırım Hondanın urettıgı en zayıf aracmı 2002 civic sportlar?

piscocuk

« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2011, 10:02:41 ÖÖ »
çok honda kullandım..2005 sportta kullandım yaklaşık 1,5-2 sene ama o arabaay yapılan paraya yazık..ilk okuldan beri birlikte olduğum arkadaşım vardı.ondada sport vardı turboladı.anca öyle verim aldı...vtecII diye tabir edilen araçlardan daha iyi verim alınıyor.bunun kullanan arkadaşlarım söyledi.eğer yapabiliyorsan satıp tayyar al.yok ben arabamı seviyorum diyorsan atmosferikle uğraşma.yani o araca atmosferik olarak bir beyin+headers+filtre kiti+eksoz kiti+ince conta+portpolish vs yapsan max alacağın güç 20-30 hp olur.eğer bunlarla 50 hp alacağını söyleyen varsa yalan konuşurz..bakma sen araca bir filtre taktım 7hp aldım diyenlere..hp bu..bakkaldan ekmek mi alıyoruz..

bu belki ilk etapta sana güzel gelebilir ama sonra seni kesmicek.tabi bunlar için min 3000TL gider..sonra diceksinki dereceliye egzantiriğe tabi beyin olduğu için egzantiriklerinden güzel verim alırsın.bunlara ek olarak safc falanda takarlar ayar yaparsın zengini fakiri gazlarsın.bir müddet sonra belki kol krank piston olayına girmek istersin ki bunların hepsi para demek..bence bu arabaya stock motora turbo tak N/A 0,3 barı kaldırır..binersin.ama atmosferikte bu araçtan çok fazla birşey bekleme..emin ol harcayacağın parayı aracını sattıp üzerine koysan tayyar alırısn.ki ne yaparsan yap atmosferikte tayyar gibi gidemezsin.

nemlos

« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2011, 10:24:36 ÖÖ »
Öncelikle bilgilerini paylaştığın için çok teşekkur ederim.Ne kadar yaparsam yapıyım atmosferık de tayyarı yakalayamayacaksam hıc gerek yok bugun turbo olayına gırsem onbın dolara patlar kı bu arabayı satıp onbındolar ustune koysam temız bır tayyar alırım çok haklısın bılgılerın ıcın cok tesekkur ederım.