Gönderen Konu: CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM  (Okunma sayısı 13057 defa)

HONDA

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« : Aralık 02, 2005, 01:19:01 ÖS »
Arkadaşlar otomobilinizin dış gürünümünü korumak adına neler yapmalıyız
wax'lı ürünleri kendimiz uygularsak profesyonel uygulamalara göre
ne kadar iyi sonuç alabiliriz?

Aracımıza ne kadar zamanda bir cila yaptırmalıyız? Malum cila otomobilin
boya katmanının incelmesine sebep olmakta. Cila yada profesyonel
uygulama tavsiyeleriniz nelerdir?

hakangunduz

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2005, 03:07:29 ÖS »
arkadaşlar sadece cila arabamıza hiçbir zara vermez hatta tam tersine üzerine bir zar atarak korur.ama bu pastalı olursa verniğinziden alarak zamanla aşınmasına sebep olacak.

ben 2 haftada bir ION COAT cila ile cilalıyorum.eminm aynı beyaz arabalardan daha beyaz duruyodur.benim cilalama tekniğim şöyle..
1-arabamı süngerle ve cilalı şampuanla yıkıyorum
2-kurulamadan gelip direk garaja girip ıslakken pasta olacak küçük çizikleri gideriyorum
3-güderi ile kuruluyorum ve cilamı atıyorum
4-cila bitince arabanın üzeri bembeyaz olana kadar bekliyorum
5-bu arada 1 adet sigara içilebilir veya telefonla konuşulabilir isteğe bağlı
6-daha sonra üstüpü veya yumuşak bi havlu ile cilamızın beyazlığını alıyoruz
7-sonra çok fazla uğraşmadan tekrar yıkamaya giriyoruz ve cilalı şampuanla yıkıyoruz böylece komple halletmiş oluyoruz.
8-itinayla kuruluyoruz.
bitti :cry:

Maverick

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2005, 03:26:05 ÖS »
bende once sampuan ve sungerle yıkadıktan sonra kurumasını beklıyorum sonrada once ufak bolgelere ustubuyle cılayı yayıp en son guderıyle sılıp parlatıyorum.zaten cogunuzda bılır ama yınede soyleyım tum bu ıslemler aracın karoserı sogukken yapılmalıdır ve cılada ufak bolgelere uygulanmalıdır yoksa dıger tarafta surupte temızlıyemedıgınız cıla kurur ve ız yapar sonrada cıkartmak ıcın bastırırsın ve boyan dalga dalga olur :(

Herkes bı ıkı tavsıye yazsında barı bılgıleneleım bızde yanlıslarımızı duzeltelım :-D

hakangunduz

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2005, 03:55:53 ÖS »
cilayı heme yapar hemen silersen daha az etkili olur.mümkün olduğunca uzun bırak arabanın üzerinde silmek içinde uğraşma..yıkat en kötü

HONDA

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2005, 04:05:59 ÖS »
Bazı krem tip cilalar yıkama ile bile çıkmıyor ayrıca bazı plastik
bölgelere de cila sürüldüğünde çıkarmak için ne yapmak gerek?
Bazı arkadaşlar otomoblinin camlarına da cila atıyorlar bunun herhangi
bir sakıncası varmı? Ben bazen cama da uyguluyorum ama ön cam
için su kaydırıcı sprey kullanıyorum ayrıca.

Onu-R

CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2005, 05:00:52 ÖS »
walla once bi meguiarsa gidilir (bize en yakını florya corner fitness center altındaki), araba bi guzel yıkanır ve kurutulur, daa sora meguiars cila ve meguiars cila sungeri ile oval hareketlerle bi guzel cilalanır, biraz bekledikten sora yine meguiars microfiber bez ile guzelce silinir. daha sonra isteğe bağlı olarak auri gold (veya baska herhangi bir marka olabilir) cam cilası gibi bişi (parlatıcı, silici, yağmur, toz, toprak kaydırıcısı) sürülür ve arac cillop gibi olur... mustafa'nın type-r'a ve siyah type-r'lı mustafa arkadasıma nerdeyse 3-4 gunde bir yaptıgımız islem bunlardan ibarettir . . .

can

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2005, 10:39:55 ÖS »
Alıntı yapılan: "Onu-R"
siyah type-r'lı mustafa arkadasıma nerdeyse 3-4 gunde bir yaptıgımız islem bunlardan ibarettir . . .

arkadasıda mı cılalıosunuz hehehhe :D

EROLL

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2005, 09:57:01 ÖÖ »
auri gold  gerçekden güzel bi markamı televizyondad falan cıkıyor hatta alıp gönül rahatlıgınca kullanabilirmiyis acaba..

dd1777

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2005, 10:05:38 ÖÖ »
okadarıda çok 3-4 günde bir bence 3-4 haftada bir yapmalı çok daha salıklı olucağını düşünüyorum

sprey cila kullanan warmı

Maverick

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #9 : Aralık 04, 2005, 12:46:50 ÖÖ »
bencede 3-4 gunde bır bıraz fazla dıılmı?

Onu-R

CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2005, 05:14:49 ÖS »
ya bana sorarsanız fazla diil.. ilk cilalandığındaki pürüzsüzlük we kayganlık gittiği zaman yeniden yaparım yani ( tabi cila warsa) . . .

ALG

• THT
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #11 : Aralık 11, 2005, 02:01:47 ÖS »
meguiars

Maverick

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2005, 02:01:00 ÖÖ »
meguıars,zıebart vs. fln tmm adamlar yapıoda sole bı pazar gunu kalkıpta arabanı yıkamanın sonrada cılalamanın guzellıgı hıc bıseyde yok bence hem havasıda bı ayrı oluyo sokaktan gelen gecen bakmadan edemıyooo :D

Onu-R

CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #13 : Aralık 23, 2005, 07:52:49 ÖS »
Alıntı yapılan: "Maverick"
meguıars,zıebart vs. fln tmm adamlar yapıoda sole bı pazar gunu kalkıpta arabanı yıkamanın sonrada cılalamanın guzellıgı hıc bıseyde yok bence hem havasıda bı ayrı oluyo sokaktan gelen gecen bakmadan edemıyooo :D

bizde öle yapıyorus zaten arkadasım.. sadece cilasını bezini fln meguiarstan alıoruz yani ;)

Güven

CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2005, 11:55:11 ÖÖ »
Bende yazın haftada bir yapardım ama şimdi garajda araç yatıyor  :D

Maverick

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2005, 03:36:21 ÖS »
Alıntı yapılan: "Onu-R"
Alıntı yapılan: "Maverick"

bizde öle yapıyorus zaten arkadasım.. sadece cilasını bezini fln meguiarstan alıoruz yani ;)

o zmn tamamdır yaa :D  acaba izmirdeki ziebart'ta boyle cila ve bez bböyle özel güderiler fln satıyormu bileniniz varmı?

HONDA

• Ziyaretçi
CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2005, 03:40:18 ÖS »
Ziebart bu tür ürün satışı yapmıyor.

Tiburon

• Ziyaretçi
autowax için başvurun..
« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2005, 08:28:14 ÖS »
Arkadaşlar,aracının dış görüntüsüne önem veren herkes için tavsiyem autowax

Onu-R

CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2005, 09:49:44 ÖS »
bende meguiars'ın yanında auri gold'u önerebilirim...

Optimums

Ynt: CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #19 : Aralık 19, 2010, 06:27:26 ÖS »
Yararlı Bilgiler Üstadlar Sağolun.

chevasil

« Yanıtla #20 : Aralık 19, 2010, 06:46:32 ÖS »
SONAX marka cila al 10 numara tavsiye ederim ayda 1 kere kendim cilalıyorum iz bırakmıyor cayır cayır yanıyor. 10 tl bir fiyat 1 kutusu 3 kez cila yapıyor.

mehmet1971

« Yanıtla #21 : Aralık 19, 2010, 07:00:57 ÖS »
aldığımdan beri kendim bezle ve sonax (+cilalı) şampuan ile yıkıyorum.3-4 ayda bir de kendim cila atıyorum. Allah'a şükür aldığım gibi duruyor.

pashatorunu

« Yanıtla #22 : Aralık 21, 2010, 04:57:35 ÖS »
meguars ın yıpratma özelliği fazla ilk yaptığımızda vernik yandı leke kaldı bir daha kullanmadım rex ve 3m in cila ve çizik gidericilerini önerebilirim yıpratma özelliği az ve çok güzel parlıyor

06M0229

« Yanıtla #23 : Aralık 22, 2010, 06:45:09 ÖÖ »
bendede 2008 siyah civic var her yıkama sonax şampuan kullanırım ve yıkamadan sonra meguiars hızlı cila kullanırım hiç kimse arabanın 2008 olduğuna inanmıyor mükemmel bi parlaklık var ve geçen gün meguiarsın 2 aylık boya korumasını attım araç süper duruyo ilk gün ki gibi herkese meguiarsın hızlı cilasını tavsiye ederim.

canguder

« Yanıtla #24 : Aralık 22, 2010, 06:50:53 ÖÖ »
walla once bi meguiarsa gidilir (bize en yakını florya corner fitness center altındaki), araba bi guzel yıkanır ve kurutulur, daa sora meguiars cila ve meguiars cila sungeri ile oval hareketlerle bi guzel cilalanır, biraz bekledikten sora yine meguiars microfiber bez ile guzelce silinir. daha sonra isteğe bağlı olarak auri gold (veya baska herhangi bir marka olabilir) cam cilası gibi bişi (parlatıcı, silici, yağmur, toz, toprak kaydırıcısı) sürülür ve arac cillop gibi olur... mustafa'nın type-r'a ve siyah type-r'lı mustafa arkadasıma nerdeyse 3-4 gunde bir yaptıgımız islem bunlardan ibarettir . . .

corner otoparkındaki o kırmızı ferrari kimin :) bende akşamları corner plazada (alt katında) spor yapıyorum. güzel araçlar geliyor . kaliteli mekan.