Gönderen Konu: CİLA  (Okunma sayısı 13931 defa)

klc-ozhn

CİLA
« : Nisan 18, 2012, 07:57:11 ÖS »
ARKADAŞLAR METALİK LACİVERT BOYA İÇİN EN UYGUN CİLA HANGİSİ SAHİBİNDEN.COM DAN LİNK ATARSANIZ SEVİNİRİM DİREK SİPARİŞ EDİCEM

CAGLAR28

Ynt: CİLA
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2012, 08:35:40 ÖS »
çok çeşitli markalar kullandım aslına bakarsanız hepsi aynı.makine ile atılırsa daha iyi sonuç alınıyor.el ile de atabilirsiniz fakat aracınız daha önce hiç cila yüzü görmedi ise makine ile öneririm.

Etu35

« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2012, 09:39:27 ÖS »
aracınızda daha önceden pasta yada cila varsa ilk önce onu arac üzerinden indirmeniz gerekir.
Daha sonra makina ile ustaca atılan kaliteli markalardan ii sonuç alırsınız.(mesela G3,Würth)

klc-ozhn

« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2012, 08:14:51 ÖÖ »
Bilmiyorum aracı aldıgımdan beri ilk defa cila atıcam. pasta cila varsada kaç kere yıkandı inmiştir herhalde onlar :D

klc-ozhn

« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2012, 08:18:54 ÖÖ »
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-hizli-cila-288200-500ml/productDetails.aspx?productId=otson288200&categoryId=20035738#Gorseller

ARKADAŞIM ŞU LİNKDEKİ TEL NUMARASI GÖREMEDİM YAZARMISINIZ ACABA SİPARİŞ EDİCEM

klc-ozhn

« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2012, 08:21:40 ÖÖ »
Birde bunu micro fiber bez ilemi yapıcaz ?

hangover

« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2012, 10:58:14 ÖÖ »
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-hizli-cila-288200-500ml/productDetails.aspx?productId=otson288200&categoryId=20035738#Gorseller

ARKADAŞIM ŞU LİNKDEKİ TEL NUMARASI GÖREMEDİM YAZARMISINIZ ACABA SİPARİŞ EDİCEM

hocam netten alışveriş yaptınmı bilmiyorum daha önce. bu tr nin en güvenilir alışveriş sitelerinden biridir. ilk önce üye ol, sonra ürünü sepetine ekleyip kredi kartınla alışverişini yap. kargonu seç ödeme seçeneklerini kendin belirle. hatta oto aksessuar bölümünden işine yarayacak birçok ürün bulabilirsin. 30 tl üzeri ürünlerde kargo ücretsiz.  fiber bez gerekli, ben fiberle yapıyorum, eğer bu üründe karar kıldıysan araç nemliyken ürünü bölgesel az sıkarak yap. örneğin çamurluk, kapı , kaputun bir katılımı sonra diğer katılımı. aksi takdirde başa çıkamazsın cilalarla donar kalır. senin aracının üzerindede cila pasta yoktur hocam keşke bukadar uzun kalan cila olsa :D

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2012, 03:10:17 ÖS »
@hangover arkadaşımın ilk mesajında önerdiği ÇBS Belco'yu şiddetli tavsiye ederim, migroslarda da bulabilirsin.
Cila sonrası boya yüzeyinde ince bir zarın oluştuğunu, içerisinde gümüş ve eflatun renklerde sim parçacıkları oluştuğunu görüyorsunuz, 3-4 yıkamaya kadar etkisini koruyor.

Sonax'ın sprey şeklindeki hızlı cilasını ve likit şekildeki süper güçlü cilasını da denedim, ilk yıkamada veya ilk yağmurdan sonra ciladan eser kalmıyor, ilk anda güzel parlaklık veriyor, aracı pazara çıkartıp satanlar için tavsiye edebilirim :)

arexons, turttle wax da etkisini çabuk yitiren cilalar oldu.

Nigrin marka balmumu wax içerikli cila da etkisini çabuk yitirmeyen kaliteli bir üründür. Tekzen lerde bulabilirsiniz.

Cilayı el ile yapacaksanız mikrofiber bez şart, BİM lerde 2,90TL ye 2'li olarak satılmakta, yaklaşık 3-4 kullanımlık orta kalite bir bezdir, tavsiye ederim. Vileda, 3M marka alternatiflerde mevcut büyük marketlerde, fiyatları 7-10TL ye civarında değişmekte, 10 kullanımdan sonra eski performansını kaybediyor ama hepside. Meguiars'in cila pedleride var ama 50TL gibi rakamlar söz konusu :)

Yorumlar tamamen benim uygulama ve kullanımıma bağlıdır, belki diğer arkadaşlarda aynı marka ürünler farklı sonuçlar vermiş olabilir, yanlış bilgilendirme olmasın. Son olarak bu işlerde çok ucuza kaçmamanızı öneririm.

Saro

« Yanıtla #10 : Nisan 19, 2012, 03:39:20 ÖS »
Meguiars NXT Başka Aramayın Boşa ÇBS Falan Gerek Yok Aracı Çizmeye

klc-ozhn

« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2012, 03:41:47 ÖS »
Saolun yardımlarınız için. Bu bezi kurumu kullanıcaz ıslakmı ? Ve şu her yıkamadan snra akması canımı sıktı bari biraz kalıcı olsaydı:D

MerT01__civic

« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2012, 03:44:52 ÖS »
Saolun yardımlarınız için. Bu bezi kurumu kullanıcaz ıslakmı ? Ve şu her yıkamadan snra akması canımı sıktı bari biraz kalıcı olsaydı:D
aynı sorun bende de oldu 2-3 ay sonra atmaya başladı neden olabilir bu anlamadım arkadaşlar bilgisi olan ?

(bu arada cila akmaya başladı ama aracın parlaklığı aynı duruyor onuda anlamadım :) )

cailamda Meguiars kullandım.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2012, 03:45:19 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #13 : Nisan 19, 2012, 04:33:44 ÖS »

kuru kullanılıyor. cilayı ped, kendi süngeri, pamuk veya üstüpü ile uyguluyorsunuz ardından cila matlaşmaya başladığında kuru mikrofiber bez ile dairesel hareketlerle cilayı yediyorsunuz.
Herşeyin bir sonu var doğanın kanunu :) kaliteli cila yaptığım zaman emeğime değmesi için 2 günde bir nemli bezle tozunu alıyorum, kuş pisliği vs olmadığı sürece yıkamaya da gerek kalmıyor, cila ömrüde uzuyor ama sürekliliğide yoruyor insanı bazen

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #14 : Nisan 19, 2012, 04:41:20 ÖS »
aynı sorun bende de oldu 2-3 ay sonra atmaya başladı neden olabilir bu anlamadım arkadaşlar bilgisi olan ?

(bu arada cila akmaya başladı ama aracın parlaklığı aynı duruyor onuda anlamadım :) )

damla şeklinde mi akma oluyor? boya akmasına benzer?
daha önce hiç başıma gelmedi ama belki cila miktarını fazla kullandığınızdan veya cilayı tam yedirememekten kaynaklanabilir diye düşünüyorum (şahsi fikrim)

bu arada meguiars in online satışı da varmış, fiyatlarıda öyle uçuk gelmedi, boşuna dolanıyormuşum ben sonax, nigrin :)
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2012, 04:42:53 ÖS Gönderen: srkns »

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Nisan 19, 2012, 04:53:30 ÖS »
damla damla değil. boya akmasına benzer böyle aracın üstünde beyaz beyaz görünüyor. (tabi bunu başkası göremez ben çok titiz olduğum için heryerini incelerim aracın :)) )

ama canımı sıkmadı değil bu durum. ne yapıcaz bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

CAGLAR28

« Yanıtla #16 : Nisan 19, 2012, 05:42:23 ÖS »
bugün hızlı cila uyguladım yine .haftada iki üç kere arabayı yıkıyorum en kötü hızlı cila atıyorum. 20 25 günde bir de normal cila.

hangover

« Yanıtla #17 : Nisan 19, 2012, 05:53:16 ÖS »

daha önce hiç başıma gelmedi ama belki cila miktarını fazla kullandığınızdan veya cilayı tam yedirememekten kaynaklanabilir diye düşünüyorum (şahsi fikrim)

bu arada meguiars in online satışı da varmış, fiyatlarıda öyle uçuk gelmedi, boşuna dolanıyormuşum ben sonax, nigrin :)
damla damla değil. boya akmasına benzer böyle aracın üstünde beyaz beyaz görünüyor. (tabi bunu başkası göremez ben çok titiz olduğum için heryerini incelerim aracın :)) )

ama canımı sıkmadı değil bu durum. ne yapıcaz bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

hocam ben teflon çbs yi tek geçerim(tekzende fiyatı ucuzdu en son). pahalı ürünler bende önerebilirim ama okadar para vereceğime bi temizleme merkezine ( markaponu takip edin çok güzel detaylı temizlik indirimleri oluyor) bırakırım aracı. he araçla haşır neşir olmaksa amaç ki çokta pahalı ürünlere gerek yok. bim deki bezler kısa süreli kullanımlık ama iş görüyor. sonrasında normal silgi bezi yap yıkayıp. akma olayları şayet kapı açma kolu altı, park sensör altı. plastik aksamların altıysa oralara cila giriyor ve onu yediremediğimiz için suyu gördüğü zaman kendini aşağı salıyor. cilayı uyguladıktan sonra hocamında dediği gibi yıkamaya gerek yok, bezle tozunu aldınmı yıkamıştan daha iyi duruyor. cila işi sabır işi ve kol kuvvetine bakıyor, 4 5 saat uğraştığımı bilirim bide aracı yıkadığınız su kireçli ise :)

suby

« Yanıtla #18 : Nisan 19, 2012, 06:29:42 ÖS »
Meguiars NXT Başka Aramayın Boşa ÇBS Falan Gerek Yok Aracı Çizmeye

50 lıra bışey, her hafta aracınızı yıkatıp nxt attğnızı duşunursek ortalama 1 sene gıder, buda yıkama başına 1 lıraya meguıars gbı bı markanın cılasını & boya korumasını kullanıosunuz demektır.. :)

MerT01__civic

« Yanıtla #19 : Nisan 19, 2012, 06:43:30 ÖS »

hocam ben teflon çbs yi tek geçerim(tekzende fiyatı ucuzdu en son). pahalı ürünler bende önerebilirim ama okadar para vereceğime bi temizleme merkezine ( markaponu takip edin çok güzel detaylı temizlik indirimleri oluyor) bırakırım aracı. he araçla haşır neşir olmaksa amaç ki çokta pahalı ürünlere gerek yok. bim deki bezler kısa süreli kullanımlık ama iş görüyor. sonrasında normal silgi bezi yap yıkayıp. akma olayları şayet kapı açma kolu altı, park sensör altı. plastik aksamların altıysa oralara cila giriyor ve onu yediremediğimiz için suyu gördüğü zaman kendini aşağı salıyor. cilayı uyguladıktan sonra hocamında dediği gibi yıkamaya gerek yok, bezle tozunu aldınmı yıkamıştan daha iyi duruyor. cila işi sabır işi ve kol kuvvetine bakıyor, 4 5 saat uğraştığımı bilirim bide aracı yıkadığınız su kireçli ise :)
valla bende anlamadım.. tozunu alim su tutmadan diyorum. buseferde öyle su tutmadan sildiğiniz zaman kılcal çizik olur dediler valla çözemedim :)

ama bu bi zamandan sonra ata ata artık biter dimi ? :))

carousal

« Yanıtla #20 : Nisan 19, 2012, 06:52:18 ÖS »
Meguiars'tan ötesi yalan arkadaşlar boş yere para harcamayın. İmkanınız varsa diğer markalara para vereceğinize üzerine biraz daha ekleyip Meguiars almanızı tavsiye ederim. Ciddi anlamda kalite farkı var, Meguiars bu işin piri.

Sahibinden.com'da bazen litrelik alıp da pet şişelere doldurup satan kişiler denk geliyor. Daha ucuza alabilirsiniz bu şekilde. Tabi alacağınız satıcı güvenilir olmalı. :D

Turtlewax güzel sonuç veriyor, bende teflon cilası var. Ama etkisi uzun süreli olmuyor. Verilen emeğe yazık oluyor. O kadar uğraşıp cila yapıyorum, 10 gün sonra eser kalmıyor.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2012, 06:53:18 ÖS Gönderen: carousal »

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #21 : Nisan 19, 2012, 09:21:15 ÖS »
bir de araba siyahsa...

meguiars da hare giderici ürün dikkatimi çekti, ne kadar elle makineyle özensekte harelerden, izlerden kurtulamıyordum, birde bunu deneyeceğim.

hangover

« Yanıtla #22 : Nisan 19, 2012, 10:29:47 ÖS »

valla bende anlamadım.. tozunu alim su tutmadan diyorum. buseferde öyle su tutmadan sildiğiniz zaman kılcal çizik olur dediler valla çözemedim :)

ama bu bi zamandan sonra ata ata artık biter dimi ? :))

hocam eninde sonunda etkisi gidicek, 3 hafta kalsa öp başına koy:) silerken ben çizilcekmi derdinde değilim arabam seninki gibi yeni değil çünkü :D

air-force

« Yanıtla #23 : Nisan 19, 2012, 10:37:27 ÖS »
MEGUİARS KULLAN ARACIN BAYRAM ETSİN

klc-ozhn

« Yanıtla #24 : Nisan 21, 2012, 10:10:22 ÖÖ »
Arkadaşlar yardımlarınız için saolun bi sürü şey aldm :D