Gönderen Konu: chip tuning  (Okunma sayısı 4353 defa)

fastest40

chip tuning
« : Kasım 24, 2010, 03:07:16 ÖS »
cümleten s.a arkadaşlar aklıma takılan bi soru var çeşitli duyumlarda aldım 2010 honda civicim var elegance bu hondalara chip tuning uygulaması oluyomu bilgisi olan varsa dinleyelim çeşitli beyin programlamaları var fakat pahalı teşekkürler şimdiden

PearL GreY MoNsteR

Ynt: chip tuning
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 07:49:09 ÖS »
cümleten s.a arkadaşlar aklıma takılan bi soru var çeşitli duyumlarda aldım 2010 honda civicim var elegance bu hondalara chip tuning uygulaması oluyomu bilgisi olan varsa dinleyelim çeşitli beyin programlamaları var fakat pahalı teşekkürler şimdiden

evet hondaLara chip tuning oLuyor mesela hondata s300 beyin gibi isimLeri var
fakat hocam bu new cıvıcLere oLmuyor maLesef
neden derseniz
çünkü beyin sadece 1 kere yazıLım atıLıyor oda fabrikada oLduqu için yazıLım atıLamıyor
şu ana kadar yapabiLen oLmadı heraLde
fakat beyin değişirmi  orasını biLemem ??
fakat onunda bi önLemini aLmışLardır heraLde ??

koluman

« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2010, 07:00:55 ÖÖ »
chip tuning için beyinin sökülüp bi kaç işleme tabi tutulması gerekiyo buda garantinin iptali demek o yüzden çaresiz bekliyoruz. motora headers kat iptali harici bişey yapılamıyo maalesef

fastest40

« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2010, 12:35:51 ÖS »
arkadaşlar ben bi arkadaşımın 2010 civiciyle kapıştım araç tüpde 4 kişi vardı 1.vitesde baş başaydık 2.vitesde zor ayırdım bayır yukarı bendede simota var konuştumuzdaa 500 liraya chip attırdım dedi ankarada karlıkçı halil yardımcı oldu ulaş dedi tahminime göre 150 ps den aşa olmamışdı o ciivc ve dedim gibi tüp+4kişi nerdeyse başa baş ve p ciddi anlamda tork artışı olduna inanıyorum sonrasnda tabi polislerle muhabbet vardı:)
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 12:38:50 ÖS Gönderen: fastest40 »

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Kasım 27, 2010, 09:23:42 ÖÖ »
beygirler uçuşmuş yine.150 bg ha

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2010, 09:34:50 ÖÖ »
arkadaşlar ben bi arkadaşımın 2010 civiciyle kapıştım araç tüpde 4 kişi vardı 1.vitesde baş başaydık 2.vitesde zor ayırdım bayır yukarı bendede simota var konuştumuzdaa 500 liraya chip attırdım dedi ankarada karlıkçı halil yardımcı oldu ulaş dedi tahminime göre 150 ps den aşa olmamışdı o ciivc ve dedim gibi tüp+4kişi nerdeyse başa baş ve p ciddi anlamda tork artışı olduna inanıyorum sonrasnda tabi polislerle muhabbet vardı:)

hocam bir chip tuningLe cıvıc ten 150 bg çıkarSın aracımı yakarım waLLaha :D
150 bg ne demek 1 vti qücü neredeyse...hayaL kurmak beLeş ya cıvıqını çıkardıLar ...

LION

« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2010, 09:39:17 ÖÖ »
unicorn  <nohapy
beygirler uçuşmuş yine.150 bg ha

fastest40

« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2010, 02:35:57 ÖS »
pearl lafım sana efendi ol konuşmanın dozajını bil senin bildin vti ları unuttuk yerim yurdum mod dünyam belli kıbrıs lefkoşedeyim istersen burada neler oldunu bi araştır burası tartışma ve bilgi alışverişi bi formu nerde nasıl konuşcanı öğren hayal dünyası dedin şeyi misafirim oldunda supralara götürerek yaşatırım tüm masrafların bana ait

zeybek

« Yanıtla #8 : Kasım 27, 2010, 07:33:39 ÖS »

neden derseniz
çünkü beyin sadece 1 kere yazıLım atıLıyor oda fabrikada oLduqu için yazıLım atıLamıyor

hadi yaaa. yani şimdi bizim yeni civiclerin beygirlerini çoğaltamıcaz mı  :-[  yıkıldı hayallerim resmen. o zaman gelen geçen bizi tokatlıcak yani  :ağlaa millet yanımızdan akıp geçerken biz öylecene bakacaz  :gulegule eller arabalarını beygir-tork manyağı yaparken biz sadece dışını modlayabilcez yani  <783^2 reva mıdır bu bize ahh ahh!!  :haee
neyse bizde kendi çapımızda eğleniriz gari ne etcez başka
millet drag yapar rollinge kalkar bizde kenardan boynu bükük seyre dalarız
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 07:40:07 ÖS Gönderen: zeybek »

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #9 : Kasım 27, 2010, 08:29:12 ÖS »

neden derseniz

hadi yaaa. yani şimdi bizim yeni civiclerin beygirlerini çoğaltamıcaz mı  :-[  yıkıldı hayallerim resmen. o zaman gelen geçen bizi tokatlıcak yani  :ağlaa millet yanımızdan akıp geçerken biz öylecene bakacaz  :gulegule eller arabalarını beygir-tork manyağı yaparken biz sadece dışını modlayabilcez yani  <783^2 reva mıdır bu bize ahh ahh!!  :haee

yok hocam oLurda bi aLdıqınız seneye göre değişir hani bu 6 yıl garanti muhabbeti varya ondan sadeve kat iptaLi ve headers yapıLıyormuş garanti içinde
hee garanti umrumda deqiL diyorsanız hemen beyin değişir  fakat garantiyede deymez yani 6 sene sonra yapmanız daha işyi oLur hem araba yaşLanır daha fazLa modifiye yaparsınız hemde diyeLinki arıza çıktı 2-3 miLyar feLan tuttu deymez yani

ben biLmiyordm beyin değiştirme olayını yukarıda arkadaşLar yazmış ordan bilgi edindim garanti süresince beyin değişmiyormuş ...

zeybek

« Yanıtla #10 : Kasım 27, 2010, 10:07:25 ÖS »

neden derseniz

yok hocam oLurda bi aLdıqınız seneye göre değişir hani bu 6 yıl garanti muhabbeti varya ondan sadeve kat iptaLi ve headers yapıLıyormuş garanti içinde
hee garanti umrumda deqiL diyorsanız hemen beyin değişir  fakat garantiyede deymez yani 6 sene sonra yapmanız daha işyi oLur hem araba yaşLanır daha fazLa modifiye yaparsınız hemde diyeLinki arıza çıktı 2-3 miLyar feLan tuttu deymez yani
ben biLmiyordm beyin değiştirme olayını yukarıda arkadaşLar yazmış ordan bilgi edindim garanti süresince beyin değişmiyormuş ...

e tabi o da doğru. daha 1-2 yaşındaki arabaya fazla yüklenmemek lazım :kiskis şimdilik stock durumu bozmak biraz abes olur, ama aynı dediğin gibi araba biraz yaşını alsın artık o zaman sökeriz o beyini yazdırırız en iyisinden çipini  8) şu an için sadece headers yolu görünüyo, yoksa başka türlü beygir yükseltemicez  ha bide açık hava filtresi :lol: bu ikisinden herhalde bi 2-3 beygir yükseltiriz :D 2-3 beygir de bizi bi 4-5 sene idare eder artık ;)
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 10:09:24 ÖS Gönderen: zeybek »

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #11 : Kasım 27, 2010, 10:42:51 ÖS »
ondan sonrada artık turboLu new cıvıc Ler görürüz :D
qerçi 4-5 yaşından sonra herkez bozar garantiyi de :D
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 10:45:47 ÖS Gönderen: PearL GreY MoNsteR »