Gönderen Konu: CARBON FOLYO  (Okunma sayısı 2098 defa)

klc-ozhn

CARBON FOLYO
« : Mart 01, 2012, 05:46:45 ÖS »
Arkadaşlar 98 civic aracımın kapı tampon yanları çitalarına karbon folyo ile kaplayayım diyorum. Ne dersiniz ? ve geri cıkarırken skıntı olurmu veya iz fln ?

Muhsin07

Ynt: CARBON FOLYO
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2012, 05:59:45 ÖS »
yapabilirsin çok yapan var hiç bi iz falan da kalmaz gayette güzel olur ;)

klc-ozhn

« Yanıtla #2 : Mart 01, 2012, 06:02:23 ÖS »
Valla düşünüyorum havalar biraz düzelsinde peki . nasıl yapıcaz cıkarmamız gerekirmi çitaları yoksa direk üstünemi. fön makinası ilemi yapılıyor nasıl bi yardımcı ol :D

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2012, 06:07:04 ÖS »
Çıtalar rahat çıkıyorsa uygulaman kolay olur. Folyolar hakkında tam bilgim yok Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin.

Kendinden yapışkanlı. Sıcaklıkla(Fönle)Şekil vermek daha kolay olur.

Sökmek istediğin zaman iz kalmaz. Kalsa dahi bu izleri sökmek için çeşitli spreyler mevcut.

Muhsin07

« Yanıtla #4 : Mart 01, 2012, 06:09:09 ÖS »
şimdi bendede aynı araç var yapıcam ama elim değmedi sana birde şöyle bi tavsiyede bulunayım tamam carbon güzel olur ama

tampon çıtaları için  aracın rengine çevirmek istersen eğer arabanın sürücü kapısını açtığında kapı boşluğunda arabanın renk kodu yazıyor gidiyorsun reklamcıya bu renkte kaplama malzemesi istiyorum diyorsun arabanı gösteriyorsun istersen onlar yapıyor istersen sen yapıyorsun güzel oluyor (3m carbonda güzel olur tercih meselesi)

çıkartır geri takarım dersen oda güzel olur ama üstünde de yapılabilir

uygulamaya gellince sökmene gerek yok üstünde yapabilirsin  çok basit fön makinası veya çakmak kullanılabilir..

Önce çıtaya yakın ebatlarda kesersin folyoyu tam kesme uzun olsun sonra rötuşlarsın  ucunu yapıştırıp folyo çıtaya yapışmadan fön makinasıyla hafifce ısıtıp yapıştırıyorsun  sonra üstünden boşluklarını alıyorsun sert bi cisimle bastırarak olur ;)

Deneyerek daha çabuk öğrenirsin çekinme en fazla  bi folyo daha alırsın :D
« Son Düzenleme: Mart 01, 2012, 06:10:18 ÖS Gönderen: Muhsin07 »

klc-ozhn

« Yanıtla #5 : Mart 01, 2012, 06:16:27 ÖS »
araç lacivert. kapı çitaları siyah renk farklı durmuyor direk siyah carbon folya ile güzel olur diye düşünüyorum bi ara yapıyımm saol bilgilerin için

Muhsin07

« Yanıtla #6 : Mart 01, 2012, 06:22:24 ÖS »
ne demek her zaman yaptığında resim paylaşırsan bakarız kolay gelsin

klc-ozhn

« Yanıtla #7 : Mart 01, 2012, 06:41:41 ÖS »
Tamam bro