Gönderen Konu: Camdaki cizikler ve noktalar  (Okunma sayısı 2324 defa)

honda2002

Camdaki cizikler ve noktalar
« : Aralık 02, 2013, 09:29:36 ÖÖ »
On camda cok kilcal cizikler ve camin nerdeyse hertarafini kaplayan minik minik noktalar var. nasil olusmus bilgim yok.
Normal suruste farkedilmiyor ne zamanki gunes karsidan vurmaya basliyor camdaki tum bunlar gozukmeye basliyor. Cok Sinir bozucu

Cami degistirsem orijinali bozmak istemiyorum zira derin cizik, tas izi vs yok ve basit goreceli ucuz bir cozum varsa kendim uygulamak istiyorum

AkSeA07

• AkSeA
Ynt: Camdaki cizikler ve noktalar
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2013, 10:05:29 ÖÖ »
Ayni sorundan muzdaribim

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2013, 10:45:46 ÖÖ »
Sonaxın cam cizik giderici cilası var. Çizikler çok derin değilse polisaj makinesi ile giderilebiliyor. Yaklaşık 60 tl fiyatı var ürünün.

İstanbuldaysanız ortak alıp uygulayabiliriz aslında (Esenyurt)

honda2002

« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2013, 12:28:49 ÖS »
Olabilir komsuyuz bende beylikduzundeyim :)
Polisaj makinesini nerden buluruz ? Elle olmaz mi?

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2013, 12:36:53 ÖS »
Bende var polisaj. Camdaki çiziği almak çok ama çoook zordur. Elle imkansız. Ben bakayım. Ürünü bulunca pm atarım.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2013, 06:23:11 ÖS »
takip

Gilth2

« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2013, 11:20:02 ÖS »
Cam çizik gidermek araba kaportasına pasta cila yapmaktan daha zordur. Profesyonel olarak yoğun çizikli camlara seryum oksit ile müdahele edilir. Amatör olarak ise benim bildiğim autoglym cam cilası bu iş için iyi bir seçenek. Makina ile camın ısınmasına izin vermeden dikkatlice bu cila ile çalışınca kılcal çizikler, kireç lekeleri ve silecek izleri kayda değer biçimde azalır. 20 lira gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam yani uygun sayılabilecek bir ürün, ellede uygulanabiliyor fakat sonucu makina gibi olmaz muhtemelen.