Gönderen Konu: Cam filmini ruhsata işltme...  (Okunma sayısı 20877 defa)

63civic2011

Cam filmini ruhsata işltme...
« : Ağustos 08, 2011, 12:54:19 ÖÖ »
Bugün ilk defa polis tarafından durduruldum ve cam filmimi çıkarmamı istediler. Zor kurtuldum....

Cam filmi ruhsata işlenir mi ? Nasıl olur? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum....Teşekkürler...

inventor

• Co-Admin
Ynt: Cam filmini ruhsata işltme...
« Yanıtla #1 : Ağustos 08, 2011, 12:56:04 ÖÖ »
malesef cam filmi ruhsata işletilemiyor bende ceza yedim ve söktüm
aslında ruhsata işletilebilse devlete baya bir gelir kaynağı olur

Sanchez

« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2011, 09:31:02 ÖÖ »
işletilemiyor.ancak laser cektirebilirsin.ondada camlar sökülüp yollanması gerekli epey bi iş yani.ücretide 750 civarı.laserdede polis azını açıp gıg diyemes.işletirsin ruhsatada

63civic2011

« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2011, 11:09:28 ÖÖ »
Desenize polislerle çook işimiz var...

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2011, 11:49:30 ÖÖ »
ilkinde ceza yazıyo 2. de araca bağlıyo aklınızda bulunsun arkadaşlar ben aracı bağlatmaktan son anda kurtuldum...

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2011, 07:18:42 ÖS »
işletilemiyor.ancak laser cektirebilirsin.ondada camlar sökülüp yollanması gerekli epey bi iş yani.ücretide 750 civarı.laserdede polis azını açıp gıg diyemes.işletirsin ruhsatada
lazerede ceza yazıyor ben ceza yediğimde sormuştum.
orjınal camda b yazı varmış onun muhakkak olması lazım demişti

gecetilkisi

« Yanıtla #6 : Ağustos 08, 2011, 08:36:05 ÖS »
Tuvturk bile hafif kusur yazıyor vardır bir açıgı ceza maddelerini açıp bir okumak gerek neye göre yazılıyor.

kayaci26

« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2011, 10:16:46 ÖS »
TSE belgeli renkli cam olmadıkça . . .

cea da yersiniz... sökersiniz de... hatta adamın tersine denk gelirseniz bağlatırsınız da .. .

Şahsen . . . zamanında hepsi geçti başımızdan  :ağlaa

sagi

« Yanıtla #8 : Ağustos 09, 2011, 10:59:13 ÖS »
bir zamanlar aracımda lazer olmasına ragmen ön cam dahıl cok koyu oldugundan trafıkden men yemıs bulunmaktayım bılgınıze =)

mustafaa_akca

« Yanıtla #9 : Ağustos 09, 2011, 11:13:10 ÖS »
artsıtlık yaptım 130 tl yazmıstııı beyefendı memur

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #10 : Ağustos 09, 2011, 11:22:36 ÖS »
bende 145 TL yedim filmden arkadaşlar..

1haftada müsade verdi sökmem için..

Ama hala duruyor. 3 ay oldu :)

63civic2011

« Yanıtla #11 : Ağustos 10, 2011, 03:44:25 ÖÖ »

Resmi olarak mı bir hafta süre verdi? Sözlü olarak mı söyledi bunu ?

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #12 : Ağustos 10, 2011, 06:07:21 ÖÖ »
Yonetmelikteki maddede %30 a kadar uygun oldugu yaziyordu.
Benim yaptirdigim film %20 karartilmis, disardan bakinca aracta biri oldugu goruluyor ama yuzu secilemiyor o koyulukta yani.

Ruhsata isleme olayida, eger ciddi bir cilt rahatsizliginiz varsa gunese karsi asiri alerji vs tipta onun bir adi vardi hatirlayamadim simdi, devlet hastanesinden alinmis doktor raporu ile renkli cam takip ruhsata isletilebiliyor. Daha detayli ogrenip paylasirim sizinle tekrar

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #13 : Ağustos 10, 2011, 09:33:08 ÖS »

2.kez farkettiklerinde men ederler bilginiz olsun

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #14 : Ağustos 10, 2011, 09:33:50 ÖS »
Benim yaptirdigim film %20 karartilmis, disardan bakinca aracta biri oldugu goruluyor ama yuzu secilemiyor o koyulukta yani.

Ruhsata isleme olayida, eger ciddi bir cilt rahatsizliginiz varsa gunese karsi asiri alerji vs tipta onun bir adi vardi hatirlayamadim simdi, devlet hastanesinden alinmis doktor raporu ile renkli cam takip ruhsata isletilebiliyor. Daha detayli ogrenip paylasirim sizinle tekrar
evet doktor raporu olunca bşey demiyorlarmış bende duymuştum ama hiç denemedim

Antoni54

« Yanıtla #15 : Ağustos 10, 2011, 11:29:00 ÖS »
Savcılığa ßir Dilekçe Verin Tehdit Ediliyorum Diye Dilekçeye Numara Veriyorlar Aracınıza Cam Filmi Çektirin Vermiş Olduğun Dilekçenin Fotokopisini Çektirin Ruhsata Koyun Polis Durduğunda Gösterin Hiç Birşey Diyemez Yanlız Kötü ßir Artısı Telefonlarınız Dinleniyor Ev Teli Dahil Olmak Üzere Ona Göre Bir Arkadaşım Yaptı Gayette Rahat Geziyor :)

kayaci26

« Yanıtla #16 : Ağustos 11, 2011, 08:04:12 ÖÖ »
Savcılığa ßir Dilekçe Verin Tehdit Ediliyorum Diye Dilekçeye Numara Veriyorlar Aracınıza Cam Filmi Çektirin Vermiş Olduğun Dilekçenin Fotokopisini Çektirin Ruhsata Koyun Polis Durduğunda Gösterin Hiç Birşey Diyemez Yanlız Kötü ßir Artısı Telefonlarınız Dinleniyor Ev Teli Dahil Olmak Üzere Ona Göre Bir Arkadaşım Yaptı Gayette Rahat Geziyor :)

bırakın bence devletin kurumlarını bir cam filmi yüzünden ne meşgul edin ne de muhatap olun...

filimsiz de yürüyor araba... üstelik karışan görüşen de yok . . .

rmzn

« Yanıtla #17 : Ağustos 24, 2011, 09:54:11 ÖÖ »
arkadaslar ben anlamıyorum biseyi. bir pazar gunu (yaklasık 3 sene once) yıkamacıda arabamı yıkatırken bunun muhabbeti geçti. yıkamacı arkadasta oraya yıkamaya gelmis olan bir polisle tanıstırdı. bu arada polisin arabası filmli. konustuk muhabbet ettik falan ama ben lafı caktım adama. siz dedim cevirmelerde devrem deyip geciyorsunuz size hersey serbest zaten gibilerinden. adamda 1 kac ay oncesinin tarihini verip o zamandan beri serbest oldugunu soyledi. bende ilk fırsatta gittim camları filmlettim. yaklasık 2 sene kadarda o sekilde bindim arabama. ben antalyada yasıyorum ve antalyada ne kadar çok denetim, cevirme olur arkadaslar bilirler. inanın 1 kere bile filmden durdurmadılar, durdurduklarında da bisey demediler.

Qzann

« Yanıtla #18 : Ağustos 25, 2011, 05:00:27 ÖS »

bnde öyle bşy duymustum. özel bir geçerli nedenin varsa bunu belgelerle belirtim  ruhsata işletebiliyorsun.

Qzann

« Yanıtla #19 : Ağustos 25, 2011, 05:01:34 ÖS »
buda güzelde  bi ortaya cıkarsa   sahtecilikten içeri atarlar :)

63civic2011

« Yanıtla #20 : Ağustos 30, 2011, 05:39:57 ÖS »
arkadaslar ben anlamıyorum biseyi. bir pazar gunu (yaklasık 3 sene once) yıkamacıda arabamı yıkatırken bunun muhabbeti geçti. yıkamacı arkadasta oraya yıkamaya gelmis olan bir polisle tanıstırdı. bu arada polisin arabası filmli. konustuk muhabbet ettik falan ama ben lafı caktım adama. siz dedim cevirmelerde devrem deyip geciyorsunuz size hersey serbest zaten gibilerinden. adamda 1 kac ay oncesinin tarihini verip o zamandan beri serbest oldugunu soyledi. bende ilk fırsatta gittim camları filmlettim. yaklasık 2 sene kadarda o sekilde bindim arabama. ben antalyada yasıyorum ve antalyada ne kadar çok denetim, cevirme olur arkadaslar bilirler. inanın 1 kere bile filmden durdurmadılar, durdurduklarında da bisey demediler.

Diğer illerdeki polislerin bundan haberi yok mu? Yönetmelikte maalesef böyle bir değişiklik yok. Mersin'de 20 günde 3 defa polis kontrolüne takıldım. App plakamı sökmek zorunda kaldım, ceza yazıyorlardı. Cam filmine de ceza yazacaklardı zor bela yırttım. Saçma olan bu uygulamanın kaldırılması daha mantıklı olur...

tnrdnz

« Yanıtla #21 : Eylül 02, 2011, 11:44:11 ÖÖ »
arkdaşlar devlet hastanesinden ruhsat kimin üzerine ise gidin hastalıgın adı aslimat
aslimat güneşe bakamamak ile ilgili bi göz hastalıgı bunun raporunu alın baglı oldugunuz yerdeki
bölge trafige gidin hastalıgımdan dolayı film yaptırmak istediginizi söleyin onlar onaylıyor arabayı muayeneye götürüyorsunuz
araç muayenede sadece filmden giriyor 50 tl civari bi para ödüyorsun harç adı altında ve filmler ruhsata işleniyor.
fakat aracı satarken aracı alan kişide aslimat veya buna benzer geçerli bi hastalıgı yoksa satış yaptıgınızda aracın muayenesi direk
iptal oluyor.alan kişi yeniden muayene yaptırım biniyor

BİLGİNİZE

BraTo

« Yanıtla #22 : Eylül 02, 2011, 12:15:23 ÖS »
Bi cam filmi bize resmen FİLM çektiriyor, hale bak yaa....

63civic2011

« Yanıtla #23 : Eylül 02, 2011, 10:04:24 ÖS »
arkdaşlar devlet hastanesinden ruhsat kimin üzerine ise gidin hastalıgın adı aslimat
aslimat güneşe bakamamak ile ilgili bi göz hastalıgı bunun raporunu alın baglı oldugunuz yerdeki
bölge trafige gidin hastalıgımdan dolayı film yaptırmak istediginizi söleyin onlar onaylıyor arabayı muayeneye götürüyorsunuz
araç muayenede sadece filmden giriyor 50 tl civari bi para ödüyorsun harç adı altında ve filmler ruhsata işleniyor.
fakat aracı satarken aracı alan kişide aslimat veya buna benzer geçerli bi hastalıgı yoksa satış yaptıgınızda aracın muayenesi direk
iptal oluyor.alan kişi yeniden muayene yaptırım biniyor

BİLGİNİZE

Üstad, bu gerçek mi? Yapan var mı ? Eğer öyleyse bunu hemen yaparım wala...

tnrdnz

« Yanıtla #24 : Eylül 03, 2011, 11:35:56 ÖÖ »
bnm araç annemin üzerine bn onun adına yaptırdım.
ama bu iş artık ticari boyuta geçtiği için biraz sıkı tutuyorlar işi yani hastalık yoksa yok