Gönderen Konu: cam filmi şikayet..  (Okunma sayısı 5609 defa)

cagatay54

cam filmi şikayet..
« : Haziran 20, 2012, 05:33:51 ÖS »
arkadaşlar adapzarında olanlar bilir adamlar işi gücü bıraktılar cam filmi app olan arabaları doğruyorlar resmen.şikayet dilekçesi yazdım yolladım bana gelen cevapta işaretle olanlar V E gibi sanayi ticaret bakanlığından onay almak zorundadıur diyorlar.bunu nasıl yapacağz bilgisi olan var mı?

Sayın Çağatay N....

İlgi : a) 06/06/2012 tarih ve 318264 sayılı BİMER Başvuru detayı.
b) 07/06/2012 tarih ve 262 sayılı yazımız.
c) Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün 11/06/2012 tarih ve 2131 sayılı yazısı.

Tarafınızdan 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun çerçevesinde BİMER’e yapılan başvuru incelenmiştir.
Konu ile ilgili olarak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile yapılan yazışmada; 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 30/1-b maddesi (Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak) ile araçların camlarında film bulundurulması yasaklanmış, Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan denetim ve kontrollerde 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ihlal eden araç ve sürücüler tespiti halinde haklarında yasal işlem uygulanmakta, camlarında bulunan filmleri söktürmeleri ve araçlarını normal haline getirmeleri için araç sürücülerine 7 gün geçici izin belgesi düzenlenmektedir. Sürücüler tarafından araçlarında bulunan film camları sökmeyerek görevli memurlara bildirmeyen araçların kaydına 7 günlük yasal süre sonunda Emniyet Bilgi Sisteminden (Polnet) trafikten men şerhi düşülmektedir. Araçlarda film cam kullanılması ile ilgili olarak; Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliğinde tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir. Camın; ışık geçirgenliği % 70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır. Yapılan denetim ve kontrollerde bu şartları taşımayan araçların tespiti halinde araç ve sürücüler hakkında 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu doğrultusunda yasal işlem yapılmaktadır, denilmektedir.
Bilgilerinize...

SAKARYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Halkla İlişkiler Büro Amirliği

cagatay54

Ynt: cam filmi şikayet..
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2012, 05:42:28 ÖS »
bir de orjinal renkli cam alabilir miyiz servisten öyle bir imkanımız var mı??aracı muayeneye soksak ne bilim onay alsak.yaa filmleri sökmek istemiyorum arabanın içinde akvaryum gibi dolaşmak güzel olmuyo.en açık filmi çektim yine de sıkınt yapıyor

ed35

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2012, 05:59:06 ÖS »
Hocam polis memurları Bimer'den çok çekiniyor bilgin olsun,eğer şahsi bir olay olursa bimer ile iletişime geçersen anında o polis memuru seninle iletişime geçiyor.

Bu cam filminin bir kaç yolu var ,misal cilt doktorundan buna uygun rapor düzenletmek gibi ama en temizi artık cam filmine veda etmek...

baron12

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2012, 06:33:26 ÖS »
arkadaslar doktordan dahi raporunuz olsa ruhsata işletmenz gerekyr ruhsata işletmeyle ilgili prosedur yasa yok ne yaparsanz yapn boş

cagatay54

« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2012, 11:02:17 ÖS »
yaa çok saçma bişey gücü olan biri çıkıpta bu filmi çekiyoruz faturasını kesiyoruz kdv sini ödüyoruz.devlet sen kdv yi işine geldiği için alıyosun dışarıda yasak diyip ceza kesiyosun demiyor mu.zoruma gidiyor arkadaş bu yaa.gücüm olsa yemin ediyorum devlete dava açarım yaa..en açık filmi çekiyoruz yine de ceza.bu insanları bu kadar sıkmanın ne anlamı var ki ne yapıştılar filimlere anlamıyorum.sanki bütün herşey halloldu

bbhnda

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2012, 11:07:45 ÖS »
bunu ford için yaptılar.bildiğiniz gibi focuslar fabrikadan filmli.onlar itiraz etmişler v damgası bulunsun demiş emniyet.honda servislerinde yapılan filmlerde bu orjinallik varmı bilmiyorum.

ed35

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2012, 09:37:34 ÖÖ »
bunu ford için yaptılar.bildiğiniz gibi focuslar fabrikadan filmli.onlar itiraz etmişler v damgası bulunsun demiş emniyet.honda servislerinde yapılan filmlerde bu orjinallik varmı bilmiyorum.
Hocam nedir bu V damgası? Benim aracımda var bu damga,hatta fotosunu çekeyim bi ara.Varmı bu V damgasının bi fotosu?

baron12

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2012, 10:01:00 ÖÖ »
fordlara daha çok ceza kesiliyr ruhsatda yoksa boş arakadaş boş ford car curt bunlar hikaye gelsana yasayı tek tek anlataym proseduru tek tek okuyayım her duydgnza inanmayn

piscocuk

« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2012, 11:53:41 ÖÖ »
yaa çok saçma bişey gücü olan biri çıkıpta bu filmi çekiyoruz faturasını kesiyoruz kdv sini ödüyoruz.devlet sen kdv yi işine geldiği için alıyosun dışarıda yasak diyip ceza kesiyosun demiyor mu.zoruma gidiyor arkadaş bu yaa.gücüm olsa yemin ediyorum devlete dava açarım yaa..en açık filmi çekiyoruz yine de ceza.bu insanları bu kadar sıkmanın ne anlamı var ki ne yapıştılar filimlere anlamıyorum.sanki bütün herşey halloldu

sadece cam filmimi
eksoz
bodykit
xenon
korna
müzik tesisatı
daha neler neler...satışı serbest ama cezası var..

cagatay54

« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2012, 12:03:15 ÖS »

sadece cam filmimi
eksoz
bodykit
xenon
korna
müzik tesisatı
daha neler neler...satışı serbest ama cezası var..

aynen kardeşim valla uğraşacak gücüm olsa yeminle dava açacam böyle saçma bir sistem olurmu kdv yi vergiyi alırken son kruşuna kadar alıyolar dışarıda ceza yok yaa.ben böyle adaletin.biri çıksa dava açsa yeminle kazanacak ama...

piscocuk

« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2012, 12:24:35 ÖS »
bir ara bende takmıştım cam filmi olayına..sonra orjinal renkli cam araştırdım mersinde bir fabrikada buldum araçlara cam üretimi yapan bir fabrikaymış tse li vs vs vs yanlız sadece arka camlar öyleymiş yani ön camlar yine yok.bende uğraşmamıştım o dönem

bbhnda

« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2012, 06:41:59 ÖS »
Hocam nedir bu V damgası? Benim aracımda var bu damga,hatta fotosunu çekeyim bi ara.Varmı bu V damgasının bi fotosu?

bu v damgası aracın camının fabrikadan orijinal renkli çıktığını gösterir birşey.olay şu ki bu yeni kasa focusların arka camı baz modelden ittibaren standart koyu renkli.polis bunları gördüğü yerde çekiyor tabi sürücülerde biz yaptırmadık orjinali böyleydi diyor.polis bilmiyor tabi orjinalden öyle olduğunu basıyor cezayı.sonra bu vatandaşlar ford otosana itiraz ediyor böyle böyle diye.yani kulaktan duyma görmelik bir olay yok.buyrun ford otosanın olaya itiraz dilekçeside burda gazetelerde falan duyuldu bu olay :

http://forum.donanimhaber.com/m_46836328/tm.htm

avare5408

« Yanıtla #13 : Haziran 28, 2012, 08:54:52 ÖÖ »
sakaryayı böyle karıştıran cam filmi olayında emniyet müdürü değişmiş olması
izmirden gelmiş
kesin talimat vermiş sakaryadaki camların hepsinde söktürecekmiş
sakaryalılar bilir sakaryada böyle cam filmi sorun olmuyordu kac kere çevirme oldu polisler bir şey demedi
bu durum gözteriyor ki
şahsın keyfine göre göre uygulama oluyor

silence

« Yanıtla #14 : Haziran 30, 2012, 03:11:01 ÖS »
http://www.facebook.com/photo.php?v=401160499929622 bu haberı paylasıcaktım arkadasım paylasmıs saolsun da ıns sonuclanır ve artık en azından acık renkde olsa fılm yasal olur yaa...