Gönderen Konu: Cam Filmi Cezası  (Okunma sayısı 63394 defa)

Optimums

Cam Filmi Cezası
« : Kasım 19, 2011, 08:03:46 ÖÖ »
Yeri Burasımı Bilmiyorum Dostlarım Ama Bu Cam Filminin Cezası Ne Kadar Bilgisi Olan Var mı ?Çünkü Dün Çevirmeye Düştüm.Daha Doğrusu Polisin Biri Karşıdan Karşıya Geçmeye Çalışıyordu.Yol Verdim Kenara Çek Dedi Çıkarttı Yazdı.Benim Filmler O Kadar Koyuda Değil Kenarlar En Şeffaf Olanından Gölgelendirilmiş Gibi Dursun Diye,Arka Camıda Koyusundan Yaptırmıştım(Gece Yolculuğunda Arkadan Uzun Farları Yememek İçin Gözlerde Biraz Problem Var) Ama Sağolsun Memur Arkadaş Dalga Geçer Gibi İş Yaptı Neymiş Uygulama Varmış Etraftan Bir Kaç Kişi Daha Geçti Kornaya Basarak Gitti Adamlar El Kaldırıp Selam Verdi.Onlarınkindede Film Vardı Hemde Daha Koyuydu,Ne Oluyoruz Onlarıda Durdur İşlem Onlarıda Yap Dediğimde Onlarınki Açık Renkliymiş.Tamam Boynumuzun Borcu Ödeyelim Ama Madem Uygulama Herkese Eşit Uygulada Halkı Polisten Soğutma.Benim Bildiğim Film Cezası 78 Lira Felan Ama 140 Lira Yazdı İster İstemez Biraz Dert Oldu.Cezalar Hakkında Biraz Bilgi Verirseniz Sevinirim.

YUNUS MERİÇ

Ynt: Cam Filmi Cezası
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2011, 08:49:39 ÖÖ »
arkadaşım gecmiş olsun evet 140 tl ve araçın inşallah 15 gün sonra trafikten men olmaz.bide öyle bi sıkıntı var

2008 elegance

« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2011, 08:57:05 ÖÖ »
geçmiş olsun arkadaşım, durumun uygunsa 15 gün dolmadan öde bari. %25 indirimli ödersin. 140tl yerine 105tl. daha makul.

eses26

« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2011, 09:04:43 ÖÖ »
geçmiş olsun arkadaşım bencede erken öde az yatır ama bişeyi anlamadım trafikten men yazmış arkadaş one ya

Optimums

« Yanıtla #4 : Kasım 19, 2011, 09:08:05 ÖÖ »
Sağolun Dostlarım.
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2011, 09:09:19 ÖÖ Gönderen: Optimums »

cagatay54

« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2011, 09:15:32 ÖÖ »
arkadaşlar akşam gece uygulamaya takıldığınızda direk tavan ışıklarını açın.birkaç kere takıldım ben benim plaka da ön camda.genelde ondan durduruyolar tamponu kırdım plakalık yoktu takmadım sipariş ettim japnyadan geliyomuş flian falan  bişey demiyolar amaa tavan ışıklarım açık oluyor ki içersi görünüyor rahatça.çevirmeye girince tavan ışıklarını açamıyosanız direk kapıyı açın ve kapatmayın ;)

ceza yiyen arkadaşım filmden ceza yedin makbuzda ne yazıyor acaba merak ettim??

Optimums

« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2011, 09:18:46 ÖÖ »
geçmiş olsun arkadaşım bencede erken öde az yatır ama bişeyi anlamadım trafikten men yazmış arkadaş one ya
1 Hafta İçerisinde Filmleri Söküp Bir Trafik Ekibine Göstermezsem Söktüğüne Dair, Trafikten Men Edileceksin.

Optimums

« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2011, 09:19:59 ÖÖ »
arkadaşlar akşam gece uygulamaya takıldığınızda direk tavan ışıklarını açın.birkaç kere takıldım ben benim plaka da ön camda.genelde ondan durduruyolar tamponu kırdım plakalık yoktu takmadım sipariş ettim japnyadan geliyomuş flian falan  bişey demiyolar amaa tavan ışıklarım açık oluyor ki içersi görünüyor rahatça.çevirmeye girince tavan ışıklarını açamıyosanız direk kapıyı açın ve kapatmayın ;)

ceza yiyen arkadaşım filmden ceza yedin makbuzda ne yazıyor acaba merak ettim??
Cam Filmi Var Yazıyor :)

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2011, 09:44:57 ÖÖ »
valla bende cam filminden çok çekiyorum ama bayan olmanın faydalarını kullanıp daha hiçbirinden ceza yemedim.geçmiş olsun kardeşim.en  kısa zamanda ödemen (%25 indirim) senin hayrına olur.

Optimums

« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2011, 10:02:57 ÖÖ »
Yok Ödedim Bile Abla Yer Yemez(Şirketin Üzerine Kayıtlı Araba) :) Ama Polise Gıcık Kaptım.Y*vşaktı Resmen Madem Uyguluyorsun Herkese Eşit Uygula Sırf Böyleleri Yüzünden Ülke Ne Hallere Geliyor.

mali

« Yanıtla #10 : Kasım 19, 2011, 10:07:18 ÖÖ »
dediğin gibi haksızlığa uğradıysan
bence amirlerine şikayetini ilet

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Kasım 19, 2011, 10:10:02 ÖÖ »
Yok Ödedim Bile Abla Yer Yemez(Şirketin Üzerine Kayıtlı Araba) :) Ama Polise Gıcık Kaptım.Y*vşaktı Resmen Madem Uyguluyorsun Herkese Eşit Uygula Sırf Böyleleri Yüzünden Ülke Ne Hallere Geliyor.
eşitlik konusunda haklısın misal ben çok şükür çok çevrilmeme rağmen ne egzostan ne de filmden ceza yemedim hiç.böle böle derken nazar deydirip yicem cezayı bigün ama :D :D :D

Optimums

« Yanıtla #12 : Kasım 19, 2011, 10:23:41 ÖÖ »
İnşallah Birşey Olmaz Abla Ya :) Bu Modlama Olayın İzin Felan Bir Belgesi Olsa Gidip Alacağım Ama Yok Ne Cam Filminin Nede Egzozun İzni Yok Ama Bazı Arabaların Orjinalleri Baştan Sona Öyle Sırf Bu Yüzden Birtane Camaro Almaya Gönlüm Var :)
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2011, 10:24:38 ÖÖ Gönderen: Optimums »

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #13 : Kasım 19, 2011, 11:25:42 ÖÖ »
eşitlik konusunda haklısın misal ben çok şükür çok çevrilmeme rağmen ne egzostan ne de filmden ceza yemedim hiç.böle böle derken nazar deydirip yicem cezayı bigün ama :D :D :D

ablacım aranma sende şimdi bende senin gibi hiç yemiyodum nazar değdi ve 2 kez filmden 2 kezde egzozdan bağlattım :)

Optimums

« Yanıtla #14 : Kasım 19, 2011, 11:43:50 ÖÖ »
dediğin gibi haksızlığa uğradıysan
bence amirlerine şikayetini ilet
Halettim O Mevzuyu..

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Kasım 19, 2011, 11:50:52 ÖÖ »
tamamen şans işi.. Burak abi (bozdemir) aracının içini görmek için el feneri tutmak gerek :D (ön camda dahil en koyu film) ama ceza yok daha bakim :)

bu yazımdan sonra ceza filan yerse Burak abi çok kulaklarımı çınlatmasın :D (inşallahta bişe olmaz :)) )

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #16 : Kasım 19, 2011, 11:59:28 ÖÖ »

ablacım aranma sende şimdi bende senin gibi hiç yemiyodum nazar değdi ve 2 kez filmden 2 kezde egzozdan bağlattım :)

doğru diyosun yunuscum aman aman diyim hiç uğraşılaşı iş deil valla

perkstone

« Yanıtla #17 : Kasım 19, 2011, 12:42:30 ÖS »
şikayet falan hikaye arkadaşlar  şimdi eyriyi doğruyu birbirine karıştırmayalım  cam filmi kanunen yasakmı  ??? yasak  e daha ozaman  bunun tartışılacak neresi kalıyor haklı olacak ,olabilecek biryeri yokki ! adam ceza yazmış burda polemik yaratıyorsunuz  hatayı yapan sensin  yasayı çiğneyen sensin eee bana ceza yazdılar diye gelende sensin  sevgili kardeşim kusura bakma ama burda senin haklı bi tarafın yok   saygılar

Optimums

« Yanıtla #18 : Kasım 19, 2011, 01:27:51 ÖS »
şikayet falan hikaye arkadaşlar  şimdi eyriyi doğruyu birbirine karıştırmayalım  cam filmi kanunen yasakmı  ??? yasak  e daha ozaman  bunun tartışılacak neresi kalıyor haklı olacak ,olabilecek biryeri yokki ! adam ceza yazmış burda polemik yaratıyorsunuz  hatayı yapan sensin  yasayı çiğneyen sensin eee bana ceza yazdılar diye gelende sensin  sevgili kardeşim kusura bakma ama burda senin haklı bi tarafın yok   saygılar
Güzel Kardeşim Anladığım Kadarıyla Sende Polis Memursun.Şimdi Eğri Oturup Doğru Konuşalım.Ben Suçsuzum Demiyorum Cezamız Neyse Verelim Diyorum Yukardaki Yazılara Baktığında Gayet Açık ve Net Şekilde Belirttim Bu Durumu.Ama Madem Hak Hukuk Kanun Eşitlik Diyoruz O Zaman Bu Ceza Bana Geliyorsa Kornaya Basıp El Kaldıran Adamada Gelmeli.Adamın Cam Filmleri Benimkinden Daha Koyu Ama Sırf Cezayı Kesen Arkadaşın Tanıdığı Diye Yazmamaya Hakkı Yok.Madem Bana Ceza Yazıyor Ona Yazmıyorsa Bunun Neresinde Adalet Var Açıklayabilir misin ?

davyjones24

« Yanıtla #19 : Kasım 19, 2011, 01:40:03 ÖS »
ne yazıkki türkiyede yaşıyoruz...bazı şeyleriz ceza dail ucu açık..hiç kimseyi suçlamıyor yargılamıyorum...her şeyde öyle..bal tutan parmağını yalar hesabı...benide zamanında polis çevirdi emniyet kemeri takmadınız dedi..dedim tamam sonuçta ihlal yapmışım memur bey cezai işlemi yapmaya başladı aynı yolda benden sonra 10 tane araba geçti 8 i kemer takmamış...ki yabancı plakalı arabalarda vardı yani olay bandırmada oldu bende 10 plakayım...memur beye sordum bu geçenleri neden çevirmiyorsunuz onlardada kemer yok diye...bana cevabı hepsini çevirirsen trafik tıkanır..siz denk geldiniz...oldu...yaz dedim bende..yapacak bişey yok..hakkını arasan akıntıya karşı kürek çekmek gibi...ozaman ya kurallara uyacaksın...yakalanana kadar hiç kimse suçlu değildir..yakalanıncada cezanı ödeyeceksin...bu işler böyle...trafikte sorumlu olalım...kurallara uyalım...

astra_21

« Yanıtla #20 : Kasım 19, 2011, 01:57:16 ÖS »
bendeki cam filmleri 2 numara aracımın camlarıda renkli üstelik en az 10 kere durdurdular bir sene içinde ama önemli olan memurla nasıl irtibata geçtiğin ben hemen camı açıp ışıkları açıyorum içerisini gördümü zaten filmin lafı bile geçmiyor mühim olan bence aracın içinin gözüküyor olması :)

adnyldz

« Yanıtla #21 : Kasım 19, 2011, 09:08:47 ÖS »
şikayet falan hikaye arkadaşlar  şimdi eyriyi doğruyu birbirine karıştırmayalım  cam filmi kanunen yasakmı  ??? yasak  e daha ozaman  bunun tartışılacak neresi kalıyor haklı olacak ,olabilecek biryeri yokki ! adam ceza yazmış burda polemik yaratıyorsunuz  hatayı yapan sensin  yasayı çiğneyen sensin eee bana ceza yazdılar diye gelende sensin  sevgili kardeşim kusura bakma ama burda senin haklı bi tarafın yok   saygılar
tamam anlamadıgım tek nokta madem kanunen yasak nıye polis aracların alayında film cekili sivil arabaları bu film ve anten olayından kolayca ayırt edebiliyorum bunlara neden yasak değil.. yada nebilim hiç bir cevirmede range rover , bmw x6 tarzı lüks denilecek aracların ceza yedini gördünüz mü?? anlamıyorum ya güneş gerçekten uzun yolculuk esnasında yada yolda giderken birinin sana trene bakar gibi bakması gerçekten hoş bi durum değil şu konuya bir kesin çözüm getiremediler ne yazıkki...
Kardeşim Geçmiş olsun ne diyelim o bende haksız yere abart eksoz olmadıgı halde ceza yedim ve cezada da 3 gün içinde sökülmezse men edilecek yazıyodu ve bir sıkıntı olmadı 3ay geçti üstelik cezayı yedikten sonra abart eksozumuda taktım .. yalnız dikkat et cezanın yanı sıra 25 puanda ehliyetten gidiyor.

poseidon999

« Yanıtla #22 : Kasım 19, 2011, 09:16:35 ÖS »
Muhtemelen 30/1-b ceza maddesinden yediniz.
Geçmiş olsun. 20 ceza puanı yanısıra 140 tl cezası vardır. Makbuzu teslim tarihinden sonra15 gün içinde öderseniz %25 indirim yapılır.

30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak,

Aynı zamanda bu madde üzerinden
yüksek sesle müzik dinlemenize, spor egzozunuza ceza yazılabilir.

bozdemir

« Yanıtla #23 : Kasım 19, 2011, 10:06:53 ÖS »
tamamen şans işi.. Burak abi (bozdemir) aracının içini görmek için el feneri tutmak gerek :D (ön camda dahil en koyu film) ama ceza yok daha bakim :)

bu yazımdan sonra ceza filan yerse Burak abi çok kulaklarımı çınlatmasın :D (inşallahta bişe olmaz :)) )

Mert ceza yersem makbuzu direkt sizin eve gönderecem haberin olsun. Bak 15 gün içerisinde ödersen indirim de yapılıyormuş hem. :) ucuza getirmiş olursun (:

Bu arada geçmiş olsun kardeşim. Arkadaşlarında dediği gibi çevirmelere denk geldiğinizde tepe ışıklarını ve camları açarsanız faydası olacaktır. Ya da yolculuk esnasında sürekli gözünüz ileriyi görsün kontrol olup olmadığını kontrol edin. (:

sakir42

« Yanıtla #24 : Kasım 19, 2011, 10:57:01 ÖS »
SAYIN OPTİMUS; İşinize gelince iyi gelmeyince (Y**şak) bende Polisim ve sizi kınıyorum.Bu Forumda sizin gibi işinize gelene iyi gelmeyene hakaret eden kişileri görmek istemiyorummmmmm.Nedenmi?burada herkes medeni bir ortamda bildiklerini bizlere aktarırken sizin  gibi kişsel ve kendini bilmez yorumlarınız forumu kirletiyor. SAYIN FORUM YÖNETİCİLERİ SİZLERİ BU GİBİ YORUMCULARI UYARMADIĞINIZ İÇİN SİZDE KUSURLUSUNUZ.