Gönderen Konu: Büyük Proje (Önemli)  (Okunma sayısı 6088 defa)

HondaFit

Büyük Proje (Önemli)
« : Haziran 03, 2010, 08:24:04 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, direk konuya geçicem. 07' honda jazz elite aracım var düz vites. aem v2 cold air intake yüklü arabamda, yaklaşık 5 ay önce takmıştık. jazz'ın performansı ve yol tutuşundan memnunum lastiklerim 185 55 15 Bridgestone Potenza. v2'den sonra aracımın çekişinde hissedilir değişiklik oldu ve o muazzam sesini alabilmek için benzin yetiştiremez oldum :) çok spor bir sesi var yükte, eskiden insanlar dönüp bakmazdı şimdi kök gazda herkes kafasını çeviriyor. honda jazz en az civicler kadar modifiye edilen ve gerçekten çok şık sonuçları olan motor modifiyesi yapılan bir arabadır. bilmeyenler için koyayım honda jazz yurtdışındaki ismiyle FIT'in modifiye tutkunlarına adanmış yabancı bir site var ve canavar fitler var. Bkz http://www.fitfreak.net/ Aracımdaki modladığım ve eklediğim parçaların listesi:

Aem v2 cold air intake
App plaka
Arka plaka ışıkları beyazla değişti
Led stoplar
8000k xenon far
Profesyonel ses sistemi

Fakat Jazz bunları hak etmiyor çok daha iyilerine layık ve 3 ay sonra 18 20 bin tl arası bir bütçeyle motor modifiyesi,aerodinamiği arttırmak aracı alçaltmak kule gergisi vs. yol tutuşunu en iyi seviyeye çıkarmak istiyorum.Supercharger'a hem sesi hemde performansı nedeniyle tapıyorum,Supercharger ve bi kaç değişiklik ile tüketimim ne kadar artar sizce ? dış görünüşünü lüks ve sade tutacağım. Renk olarak mat beyaz kaplama veya mercedes yeni c kasa beyazına boyatmak istiyorum kararsızım sizin görüşleriz neler ? Aracımda sunroof var fakat tavanı araç beyaz olacağında parlak siyah folyoyla kaplatıp panaromik cam tavan görüntüsü almak istiyorum dış görünüşte, profesyonel performans lastikleri ve kaliteli beyaz jant düşünüyorum. İçini siyah deri-nubuk döşeme nubuk tavan direksiyonu deri dikişli vites topuzunu ve elfrenini mugen vs. yapmak istiyorum. Deri döşemeyi istanbul artcarda yaptıracağım. Sağlam komple egzos sistemi istiyorum sanırım bunuda istanbulda yaptırmak zorundayım. Fara d2s mercek monte etme işlemi ve cam üzeri stopda beyaz led yazı olarak FIT logosu amerikadan döndüğümde getirmiş olacağım bunları eylülde.

Sizlerinde fikirlerini öğrenebilirmiyim arkadaşlar, bu projeye ne diyorsunuz ? Bunları hiç yapmazsam kesinlikle b planım volvo c30 r-design.
Lütfen sormak istediğiniz şeyleride sorun çünkü herşeyi tam olarak yazamadım eksik ve atladığım bölümler olabilir, umuyorum burada sizlerinde yardımlarıyla güzel bir karara varabiliriz. Hepinize teşekkür ederim şimdiden. İlgili birkaç fotoğraf ve video ekliyorum aşağıya FIT hakkında bakarsanız sevinirim.

Lütfen bu ilk videoyu sonuna kadar izleyin.
Supercharger'lı jazz = http://www.youtube.com/watch?v=GXepvlCweS0&feature=related

Bu videodaki egzos sesine hayran kaldım. http://www.youtube.com/watch?v=Ef7rdJGV5GE

Burada Jazz m5 tokatlıyor :) = http://www.youtube.com/watch?v=nLhyk6WHT-A

Buradada hızlanmayı izleyin harika = http://www.youtube.com/watch?v=4IVXiHGqO58

Son iki fotoğrafta tercih etmek istediğim body kit.

HondaFit

Ynt: Büyük Proje (Önemli)
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2010, 09:43:29 ÖS »
Kaç kişi bakmış bir tane cevap atan yok.

statik

« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2010, 09:53:42 ÖS »
Fit muhabbeti beni çok sarmıştı bi ara. Nerdeyse civici verip (birazda şıpsevdiyimdir) jazz alcaktım sırf fit olcam diye :) tebrik ederim çok içten bi proje. İnşallah tüm detaylarını bizimle paylaşırsınız, bizde faydalanır sizde maşallah toplarsınız :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2010, 09:57:24 ÖS »
youtube'ye giremiyorum videolara yorum yapmak isterdimde.Malesef :(

Güzel düşünmüşsünüz güzel olabilir aslında

statik

« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2010, 09:59:51 ÖS »

bende dtunnelden mücadele veriyorum :D (dns ayarlarını değiştirmemek gibi batıl bir inancım var)

HondaFit

« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2010, 10:37:17 ÖS »
Fit muhabbeti beni çok sarmıştı bi ara. Nerdeyse civici verip (birazda şıpsevdiyimdir) jazz alcaktım sırf fit olcam diye :) tebrik ederim çok içten bi proje. İnşallah tüm detaylarını bizimle paylaşırsınız, bizde faydalanır sizde maşallah toplarsınız :)
Çok teşekkür ediyorum hala kafamda şekillendirmeye çalışıyorum. jazz çok güzel ve çok rahat bi araç inşallah sizide fit olarak görürüz :)

Teşekkürler, inşallah :)

Bu arada youtube a girmek istiyorsanız kendi dns ayarlarımı verebilirim.

156.154.70.1
156.154.71.1

Değiştirmesini bilmiyorsanızda yardımcı olmak isterim. Gerçekten çok hızlı dnsler ben çok memnunum. Videolar gerçekten güzel,ha değiştirmem diyorsanızda isimlerini vereyim videoların dtunnel,ktunnel aracılığıyla girersiniz ?

Melih-Ö

« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2010, 11:44:38 ÖS »
Fit Fit Fit :) ben Jazzı yaparken nette bulmuştum Fiti :) 1.5 vtec motor o duruş o gidiş o endam :) acayip hoşuma gitmişti hemen logo sipariş etmiştim :) Seninle msnde knouşmuştuk galiba birkaç birşey sormuştun bana. Ben body yaptırma demiştim sana. Projen hayırlı olsun umarım istediğin gibi yaparsın.

abga

« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2010, 10:35:15 ÖÖ »
you tube giremedim bende ,jazz lar güzel araçlar bencede modlama projelerin güzel başarılar body kit olayında.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #8 : Haziran 04, 2010, 02:52:27 ÖS »
Çok teşekkür ediyorum hala kafamda şekillendirmeye çalışıyorum. jazz çok güzel ve çok rahat bi araç inşallah sizide fit olarak görürüz :)

156.154.70.1
156.154.71.1

Değiştirmesini bilmiyorsanızda yardımcı olmak isterim. Gerçekten çok hızlı dnsler ben çok memnunum. Videolar gerçekten güzel,ha değiştirmem diyorsanızda isimlerini vereyim videoların dtunnel,ktunnel aracılığıyla girersiniz ?

PC'ye format atmam gerekli.DNS'i değiştirsem bile girmiyor.Önceden Facebook'a girmiyordu şimdi giriyor allahtan.Problem var PC'de.Neyse başka yerde izleyeceğim artık. :)

HondaFit

« Yanıtla #9 : Haziran 04, 2010, 09:20:25 ÖS »
you tube giremedim bende ,jazz lar güzel araçlar bencede modlama projelerin güzel başarılar body kit olayında.
Teşekkür ederim :)

156.154.70.1
156.154.71.1

PC'ye format atmam gerekli.DNS'i değiştirsem bile girmiyor.Önceden Facebook'a girmiyordu şimdi giriyor allahtan.Problem var PC'de.Neyse başka yerde izleyeceğim artık. :)

Tüh ya üzüldüm izleyebilseniz çok güzel olur gerçekten izlenmeye değer videolar

HondaFit

« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2010, 09:48:12 ÖS »
Bu arada birkaç sorum vardı cevap alamadım acaba superchargerdan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi, Supercharger nerede taktırabilirim ? Maliyeti ne olur ? Supercharger taktırsam ve birkaç değişiklik ile tüketimim yaklaşık olarak ne kadar olur şu anda 7 litre civarı yakıyor basmadığımda. Ve sizce değer mi yani ikinci elde tüm bu değişiklikleri yapsam satabilirmiyim ?
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2010, 09:50:49 ÖS Gönderen: HondaFit »

HondaFit

« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2010, 08:18:03 ÖS »
Güncel yanıt bekliyorum hala

HondaFit

« Yanıtla #12 : Haziran 08, 2010, 07:19:04 ÖS »
Biri ilgilenirse sevinirim kaç kişi bakmış cevap alamadım hala sorularıma..

abga

« Yanıtla #13 : Haziran 09, 2010, 05:59:58 ÖS »
Supercharger uygulatan yada bilgisi olan yok heralde yada jazz a uygulatan olmadıgı için yorum yazılmıyor .

HondaFit

« Yanıtla #14 : Haziran 11, 2010, 11:45:53 ÖS »
sanırım öyle abga bu arada herkese teşekkürler aracımı sciroccoyla değiştirmeye karar verdim. konu kilitlenirse sevinirim.