Gönderen Konu: Sonar far kullananlar bir el atsın lutfen  (Okunma sayısı 2036 defa)

bymurat___61

Sonar far kullananlar bir el atsın lutfen
« : Temmuz 28, 2013, 11:39:11 ÖS »
99 01 16 ies sahibiyibm. Orjinal farımda xenon aydınlatma var H4-3 bu ampul tipinde gunduz sellektor olmuyo.ve gece aydınlatması guzel ama goz alıyo.

Gelelim bnm yapmak istediğime.

Sonar marka far alıp kısa merceğini sokup Bi-xenon mercek (uzun-kısa aynı mercekten sadece perde hareketiylen sağlanan mercek tipi) takıyım diyorum. Gereken neyse keser biçerim acımam :D
1- bu mercek bu sonar fara sizce sınar mı?
2- bu sonar farlarda orjinal fardaki gibi far tasını asağı yukarı ve saga sola hareket ettircek vidalar var mı? bu cok onemli mercegi bir sekilde sıgdırırız belki ama. Bu ayar vidaları olmadan olmaz.

3- Bunu yapmamdaki amac hem karsı tarafın gozlerini almasın. Hemde 2 reflektorlu far olması lazım ki guzduz normal uzunlarlan selektor yapabileyim (tabi bu arada ceyran giitkce perde hareket edecek bu anda ama kısa açk olmadıgı için bi xenon gunduz gorevi olmayacak) gece ise zaten kısalar acık uzunlara gectiğimde ise hem bi-xenon
uzuna gecsin hemde yan reflektordeki uzun ampul yansın :D

4 sizden gelen bilgilere gore sonar far ve kaliteli mercek arastırmalıran gircem. Lutfen sonar kulannlar yorum yapsın. C180 merceklerini bir oturtabilsek tadından yenmez walla :D

23korg23

Ynt: Sonar far kullananlar bir el atsın lutfen
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2013, 12:48:03 ÖÖ »
Ben daha once onkiti kullandim sellektor oluyodu. Baglayan arkada uzun ile kisa arasina diyot atmali diyot eklenmismi yani normalde siz uzuna aldiginizda motor ampulu geri cekip o sekilde duruyomu?

sonarin icine yani cikan bixenon mercekler sigabilir ama emin degilim eskileri kesin sigmaz. Birde sonarda zaten cift reflektor yok mu? Cift ise bixenona gerek kalmaz bi h7 mercek isini gorur. Bildigim kadariyla valeonun bmw lerde kullandigi yeni nesi bixenon mercekler var daha kucuk

bymurat___61

« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2013, 11:26:38 ÖÖ »
Sellektor oluyo ben olmuyo dediğim yani istediğim verimde değil. Cunku gunduz ampuller sıcak olmuyo dolayısıyla gunduz sellektor yaptıgımızda ampllere ve balasta cok yuk biniyo.  bende bu durumdan hoşnut deilim.

Peki sonar kullandıysan bunların ayar vidaları var mı malum bixenonu otururutuk diyelim kuralına gore. Ama ufak ayarlarıda vidadan yapmak gerekmez mi?

23korg23

« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2013, 03:36:55 ÖS »
ben sonar kullanmadım. junyan kullandım ama onada far modifiyesi yapmamıştım.. fakat onlara h7 valeo sığdığını biliyorum.. bu konularla ilgili aydınlatma forumu var oradan süper bilgiler alabilirsin resimli açıklamalar falan var