Gönderen Konu: boya temizliği ve boya koruma  (Okunma sayısı 3205 defa)

tekkkin

boya temizliği ve boya koruma
« : Temmuz 27, 2013, 01:15:35 ÖÖ »
merhabalar;
1,5 senedir 2008 siyah civic kullanıyorum. aracın hemen her tarafında küçüklü büyüklü birçok çizik oldu. kaput baya bir taş izleriyle doldu. 2 haftadır boya korumayla ilgili forumda mevcut yazılmış olan yazıları okuyup bilgi toplamaya çalıştım.
genel olarak meguiars denilmiş, uygulama merkezleri önemli denilmiş, fakat kayseride bayilik yok görünüyor. mutlaka ürünlerini kullanarak yapanlar vardır fkat bu konuda tamamen bilgisiz olduğumdan neye nasıl güveneceğimide bilmiyorum doğrusu.
ne yapmalıyım arkadaşlar? meguiars kullanan herhangibir yerde şansımı denemelimiyim yoksa başka ürünlerin kullanıldığı bayiler görünüyor (ziebart, sonax gibi) bunlardan biri mi?
kayseride yaptıran var mı acaba?

(bu arada konuyu açmaya en uygun yer galiba buraydı değilmi)

becoca

• __ByR@Mm__
Ynt: boya temizliği ve boya koruma
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2013, 02:43:35 ÖÖ »
İşin ehli bir yer bulup yaptırırsanız Aracınız bayiden yeni çıkmış kadar olur :)

Aslında Ankarada bu işi yapan (Başka forumdan) arkadaş var. İşin ehli. Size hem yakın hem uzak. Sayet götürürüm derseniz özelden bilgilerini veririm.

tekkkin

« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2013, 04:42:36 ÖS »
İşin ehli bir yer bulup yaptırırsanız Aracınız bayiden yeni çıkmış kadar olur :)

Aslında Ankarada bu işi yapan (Başka forumdan) arkadaş var. İşin ehli. Size hem yakın hem uzak. Sayet götürürüm derseniz özelden bilgilerini veririm.

çok teşekkür ederim cevabınız için. fakat malesef ankaraya gelemem.
kayseride bakıyorum ama gerçekten nere iyi yapar bilmiyorum.
ziebart ve sonax ın bayileri görünüyor. sitelerinden onlara baktım. ama onlarında sitelerindeki fiyat listeleri kafamı karıştrdı!
400-500 TL lik fiyatlar var ama nedir ne yapılıyor nasıl yapılıyor bilmiyorum. ben 200 civarı boya koruma yaptırırım, 200 civarı da kaput koruma koydururum diyordum!
kışın serviste 150 TL boya koruma yaparız demişti. kaput korumayada gerek yok zaten çok iz olmuş demişti ama ben genede yaptırayım demiştim.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2013, 06:03:07 ÖS »
Hangi malzemeleri kullanacaklarını öğrenin. Detaylı bilgi isteyin. Çok iyi değilimdir bu işte en azından yardıcı olmaya çalışırım size.

Hangi ürünle hangi işlem yapılacak öğrenin. İşin rengi belli olur.

TUNÇ99

« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2013, 08:23:41 ÖS »
kayseripark altındaki oto yıkama servisi bir ara meguiras ürünleri kullanıyordu.gittiğinde bir sor istersen.yada forumdaki yıkamacıyla konuş.
yoksa sonax en mantıklı seçim gibi geliyor.bir şikayetin olduğunda muhatap bulabilirsin karşında en azından..

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2013, 08:52:10 ÖS »
Polisaj makinası kullanabilirsen. (Evde tamir işleri boya işleri vs yapıyorsan kullanabilirsin )Bence kendin yap. En azındn 2. uygulama sonunda yaptıkların bedavaya geliyor. Dört dörtlük yapamasanda ilk başta 2 3 uygulama sonunda güzel bir uygulama yapabilirsin.

Şayer düşünürsen bir site var üye olduğum. Özelden paylaşırım. 5 10 gün incelesen başlangıç için yeterli bilgi edinirsin.

İlk maliyet makine pedler kimyasallar Yaklaşık 350 400 lira tutar (140-150 TL MAKİNA + tabla ped 60-80 TL  = 250 kadarı ana malzeme.) Kimyasalları 250 şer gram alıcaksın Yaklaşık 4 uygulama yapabilirsin.

Merak edersen detaylı bir şekilde görüşelim.

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2013, 11:47:17 ÖÖ »
aynı araç, aynı sorun, aynı dert, bende de var. takipteyim.

tekkkin

« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2013, 12:32:47 ÖÖ »
çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
becoca, gerçekten çok teşekkür ederim iyi niyetin için. ikinci dediğini şuan için yapamam ama belki ilerde kendim yapmayı denerim.
kayseriden başka kimse yok mu acaba yaptıran boya koruma , kaput koruma vs.?

bir de sizce bu kaput koruma için artık çok mu geç? ön taraf küçüklü büyüklü baya taş izi! belki bu boya koruma sonrası fayda olur mu? artısı eksisi nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2013, 06:47:04 ÖÖ »
çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
becoca, gerçekten çok teşekkür ederim iyi niyetin için. ikinci dediğini şuan için yapamam ama belki ilerde kendim yapmayı denerim.
kayseriden başka kimse yok mu acaba yaptıran boya koruma , kaput koruma vs.?

bir de sizce bu kaput koruma için artık çok mu geç? ön taraf küçüklü büyüklü baya taş izi! belki bu boya koruma sonrası fayda olur mu? artısı eksisi nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.

Ankara'ya gitsen :) O taş izinden eser kalmaz :) Kayseride yapan bildiğim yok malesef  :(