Gönderen Konu: LPG tercihiniz?  (Okunma sayısı 8717 defa)

ertunc_93modelci

Ynt: LPG tercihiniz?
« Yanıtla #25 : Kasım 14, 2010, 06:39:07 ÖS »
uspetten almayında nerden alırsanız alın aga
:D

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #26 : Kasım 22, 2010, 06:00:54 ÖS »
hangisi katkılı hangisi katkısız peki ve nadıl anlaşılıyor.
aynen nasıl anlıcas

fearless.32

« Yanıtla #27 : Kasım 25, 2010, 10:24:14 ÖÖ »
Arkadaşlar. Şu an Petrol ofisinin lpg'sini kullanıyorum. Bi sıkıntı yok çok şükür.
Petrol ofisi olmazsa Shell o da olmadı akpet'in lpgsi de katkısızmış onu öğrendim.
Petrol ofisi, Shell, Akpet. Benim bildiğim katkısız olanlar bunlar.

poseidon999

« Yanıtla #28 : Kasım 25, 2010, 10:34:47 ÖÖ »
Arkadaşlar. Şu an Petrol ofisinin lpg'sini kullanıyorum. Bi sıkıntı yok çok şükür.
Petrol ofisi olmazsa Shell o da olmadı akpet'in lpgsi de katkısızmış onu öğrendim.
Petrol ofisi, Shell, Akpet. Benim bildiğim katkısız olanlar bunlar.

Ben de katkısız yakıtı savunuyordum ve alıyordum yakın zamana kadar ama sonra düşündüm ki
katkılı yakıt içinde yağlı katkı maddesi bulunuyor ve katkısıza göre motoru daha az aşındırır. Filtreler falan tıkanır diyorsunuz ama motor yıpranacağına
her 10.000 km de 30-40 tl lik filtreyi değiştiririm daha iyi.

Hem opet katkılı lpg si ile daha çok km yapıyorum.
ve araç daha atak.

23korg23

« Yanıtla #29 : Kasım 25, 2010, 10:59:26 ÖÖ »
konu yanlış yere açılmış... yöneticiler taşırlar sanırım.. katkılı lpg nin katkı maddesi filtrede kalıyor zaten sorun bu yani motora faydası olduğu söylenen madde motora ulaşmıyor  yada cok az bi kısmı ulaşabiliyor ve filtreler ile enjektörleri kirletiyor ve bu kirlilik kışın sorun yaşatıyor çünki katkı maddesi kışın donuyor. katkılı gazı kaldırdıklarını duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum

carousal

« Yanıtla #30 : Kasım 29, 2010, 08:03:48 ÖS »
LPG enjektörleri kullanılamaz hale geliyor katkılı yakıt ile. AYGAZ şu an katkı oranlarını değiştirdi sanırım, ancak yine de katkı var. Katkı denilen de bildiğimiz yağ, internette kirli filtre fotoğrafları mevcut, üzerleri birikip donan kirli bir yağ tabakası ile kaplanmış.

Ben katkısız yakıt kullanıyorum, halimden gayet memnunum, AYGAZ gibi katkılı yakıtlardan da mümkün olduğunca uzak duruyorum.

Lukoil'deki Akpet'in gazı katkısız ben onu kullanıyorum 5 tam depodur, herhangi bir sorun ile karşılaşmadım şimdilik.

Önemli olan katkısız gaz ve güvenilir bir istasyon gerisi çok da önemli değil.

Otogazı Lukoil'den, benzini (az da olsa :D) Shell'den alıyorum.
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2010, 08:06:56 ÖS Gönderen: carousal »