Gönderen Konu: arkadaslar swap hakkında bılgıye ıhtıyacım war sımdıden tskr  (Okunma sayısı 7416 defa)

99 ies

arkadaslar 99 model sedan 1.6 ies cıvıc sahıbıyım.ben bu makınayı modıfıye etmek ıstıorum.suan bı b16 motor war elımde taksam nasıl olur ve b16-b20-k20 motorlar hakkında bılgı alırsam super olur sımdıden tskr...

Time-R

• Ziyaretçi
Ynt: arkadaslar swap hakkında bılgıye ıhtıyacım war sımdıden tskr
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2009, 04:07:52 ÖS »
arkadasim kolay gelsin oncelikle

elinde motor sanzuman beyin vs varsa tek islem motoru araca uygulayacak kisiye kalmis, b16 varsa elinde hic dusunme swaplat derim ama bu islemi yapacak olan kisi cok onemli herkesin basarili olacaginida dusunmuorum

bu olayi forumda cok yakindan takip eden arkadaslarimiz var, cok bilgililer "sizi taniyalim" kisminda oncelikle kendinizi bize tanitirsaniz daha cok yardimci olacaklardir sanirsam.

not: b16a motor nerden geldi arkadasim? getiren tanidiklarin varsa beraber swap islemini uygulayabiliriz..

99 ies

« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2009, 10:52:29 ÖS »
eywallah baba saol

elımde motor we beyın war sanzumanım yok sadece ama uyduramazmıyız bendekı sanzumanı aynı sanzuman ı kullanmıolarmı?

not:b16 nın nerden geldıgını sorma uzun hıkaye O:)

poseidon999

« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2009, 10:59:46 ÖS »
Neden arabayı ve motoru satıp, üstüne şanzumanı alacağın parayı da ve diğer tüm masrafları da ekleyip 20.000 gibi bir paraya temiz bir vti almıyorsun.

Hem vakit harcamazsın hem de elinde orjin bir vti olur.

Hee elinde B18 veya K20 felan olur eyvallah.

Benden bir öneri.

99 ies

« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2009, 11:07:37 ÖS »
baba dusundum de onu vtı yok burda ben suan kıbrısta ogrencıyım yanı cıvıc ın her turlusu war ama adamlar satmıo arabalarını her ewde 3-4 tane araba war satacagıma dursun bınerım dıo nasıl bı fantezıyse anlamadım bnde.yaa bnde 99 cıvıc sedan ıes wardı bı yerdende b16 motor buldum guzel paraya onu degerlendırmek ıstıorum sadece...

poseidon999

« Yanıtla #5 : Kasım 04, 2009, 07:31:19 ÖÖ »
Anladım kardeşim. Durumun farklı yani. Umarım istediğin hp ye ulaşırsın.

apr_35bucuk

« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2009, 12:48:40 ÖS »
ama ies in orj şanzumanını b16 ya uydursalar bile vti daki tadı alamazsın çünkü vti ın vites oranları kısa . ies in ki çok daha uzun sanki vtec ies e göre 4 vites gibi kalıyo . ies mesela ies 5. vites 3000 d de 117 km le falan gidiyo oysa vtec 5 te 3000 d de 88 km hızla gidiyo farkı sen hesapla artık ...

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2009, 01:03:58 ÖS »
motor içi elektirik tesisatı beyin için harness motor şanzıman kulakları bikaç tel radyatör bunlarda lazım

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 04, 2009, 03:25:46 ÖS »
ama ies in orj şanzumanını b16 ya uydursalar bile vti daki tadı alamazsın çünkü vti ın vites oranları kısa . ies in ki çok daha uzun sanki vtec ies e göre 4 vites gibi kalıyo . ies mesela ies 5. vites 3000 d de 117 km le falan gidiyo oysa vtec 5 te 3000 d de 88 km hızla gidiyo farkı sen hesapla artık ...

arkadas cok net ve dogru aciklamis

sanzumanin degismesi sart kardesm ne yazikki, vti vtec o zaman vti vtec olacaktir

99 ies

« Yanıtla #9 : Kasım 04, 2009, 05:06:06 ÖS »
ok baba anladım tesskkur ederım cewaplarınız ıcın artık sunzuman we dıger gereklerı bulmak sart oldu bana ınslh ugrastırmazlar bnı...tekrar saolun...

skullcrusher

« Yanıtla #10 : Kasım 05, 2009, 07:46:48 ÖÖ »
99ies b16 motoruna mevcut 1.6ies'ndeki d16 motorun şanzımanını uyduramazsın.en akılcısı integra'nın şanzımanını alıp dişli oranlarıyla oynaman olur.çünkü integra'da da takmayı düşündüğün b16 gibi b serisi olan b18 vardır ki bu motorun şanzımanı ufak tefek işlemlerle b16 motora uygulanabilir...

ERT

« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2009, 08:38:34 ÖÖ »
99ies b16 motoruna mevcut 1.6ies'ndeki d16 motorun şanzımanını uyduramazsın.en akılcısı integra'nın şanzımanını alıp dişli oranlarıyla oynaman olur.çünkü integra'da da takmayı düşündüğün b16 gibi b serisi olan b18 vardır ki bu motorun şanzımanı ufak tefek işlemlerle b16 motora uygulanabilir...

abı sen supersın ya

delimanyak

« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2009, 06:35:24 ÖS »
ok baba anladım tesskkur ederım cewaplarınız ıcın artık sunzuman we dıger gereklerı bulmak sart oldu bana ınslh ugrastırmazlar bnı...tekrar saolun...

dostum ısıne karısmak gıbı olmasın ama iesi swap lıycagına si yada ex i swapla iesler vti ile aynı kasa mıllet vti sanacak kı ole olmus olacak ama bi si yada exle daha cabuk keklersın adamları iesi sat motoru bıtık ucuza bi si yada ex al ustune kalan parayla sanzumanı ve dıer gereklı olanları al :) sadece bı onerı soleyım ben olsam ole yapardım cunku
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2009, 06:36:15 ÖS Gönderen: delimanyak »

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 05, 2009, 07:29:50 ÖS »

dostum ısıne karısmak gıbı olmasın ama iesi swap lıycagına si yada ex i swapla iesler vti ile aynı kasa mıllet vti sanacak kı ole olmus olacak ama bi si yada exle daha cabuk keklersın adamları iesi sat motoru bıtık ucuza bi si yada ex al ustune kalan parayla sanzumanı ve dıer gereklı olanları al :) sadece bı onerı soleyım ben olsam ole yapardım cunku

kim tutar seni delimanyak

delimanyak

« Yanıtla #14 : Kasım 08, 2009, 04:23:41 ÖS »

ehehehe kanka madı durum engellemese benim si yi porş larla kalkacak hale getiririm :D

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 08, 2009, 04:27:58 ÖS »

ehehehe kanka madı durum engellemese benim si yi porş larla kalkacak hale getiririm :D

ben onceki hb ile porche'un arka tamponunu birakmamistim e-5'te, trafik cok yoktu :)