Gönderen Konu: Aracını sürüngen yapanlar, lastik patlama ihtimaline karşı ne gibi önlemler aldı  (Okunma sayısı 5021 defa)

cndmr

• Demir
Merhaba
Aracını yere çok yaklaştıranlar (benim gibi), inş olmaz ama lastik patlama ihtimaline karşı ne gibi önlemler aldılar ya da bu konuda ne düşünüyolar.Çünkü araç basıkken kriko girmiyor.Olası bi lastik patlamasında ne yapılmalı merak ediyorum.Tek çözüm çekicimi bu durumda

poseidon999

Bagajında takoz bulunduracaksın.
Lastik patladığında çıkart arabayı takozun üstüne sonra vur krikoyu.

canguder

valla bagajdada muhtemelen tesisat olacağı için stepne olmayacak bu yüzden çekici lazım :) araç çok alçaksa kriko girmeyecektir yol yardım çağrırsınız. benim yeni civicte mugen marşpiyel var kriko giriyor. orjinal yay ve jantlar var.

NusretA

lastiklerimi lassa dan almıştım 1 yıl içinde bana 3 kere yol yardım kullanma hakkım olduğunu söylemişlerdi.. sıfır lastik aldığında büyük ihtimalle her firmada vardır bu fazla yol yapıyorsan ztn senede bir lastiklerin değişir patladığı yerde çağır yol yardımı bir işe yarasın :D:D

cndmr

• Demir
Onun farkındayımda, tek başınayken lastik patladı.Aracı tek başına nası takoza çıkarıcaksın

poseidon999

Onun farkındayımda, tek başınayken lastik patladı.Aracı tek başına nası takoza çıkarıcaksın

Takozu aracın lastiğinin önüne koyup üstüne çıkartacaksın.
Sonuçta arabayı tutup kaldırmıyorsun. Tek kişiysen de yapabilirsin.

eurest

Önden çekişli arabalarda Ön lastik patlarsa sonra nasıl inecek takozdan?

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
Önden çekişli arabalarda Ön lastik patlarsa sonra nasıl inecek takozdan?

nasıl yani ?

takozun mantığı aracı yükseltmek,yani kriko vurabilecek seviyeye getirmek,krikoyu vurduğunuz zaman zaten aracı kaldırmış olacaksınız doğal olarak takozdanda ayrılmış olucak,sonra lastiği değiştirip tekrar takozun üstüne bindiriceksiniz,krikoyu alıp takozdan düşürüceksiniz,yola devam..

sorunuzu benmi yanlış anladım ?

bozdemir

Hiç aklıma gelmemişti benimde. Ben de bu hafta içerisinde aracıma coil taktıracağım ve araç daha da çok yaklaşacak yere. Ve ben bugüne kadar lastik değiştirmiş değilim :) Takoz fikri iyiymiş olmazsa bir tane alıp koyayım arabaya.

eurest

nasıl yani ?

takozun mantığı aracı yükseltmek,yani kriko vurabilecek seviyeye getirmek,krikoyu vurduğunuz zaman zaten aracı kaldırmış olacaksınız doğal olarak takozdanda ayrılmış olucak,sonra lastiği değiştirip tekrar takozun üstüne bindiriceksiniz,krikoyu alıp takozdan düşürüceksiniz,yola devam..

sorunuzu benmi yanlış anladım ?

Sanırım anladım; Patlak lastik zaten arabayı daha da alçaltır. Yeni lastik takıncada takoz farkını alır :)
Aklıma gelmemişti. Güzel yöntem..
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2011, 12:05:05 ÖS Gönderen: eurest »

faw13

lastik yenileyeceğiniz zaman biraz daha para verip run flat lastik almayı da düşünebilirsiniz, 50km hızı geçmeden 80 km yol yapabiliyorlar patlakkene

vtec power

Takoz iyi bir yöntem, yolun eğimindedende faydalınabilinir. :)

Run flat lastik maalesef her aracada kullanılamıyor.Lastik yanaklarında çelik sarmallar var, yanılmıyorsam run flat için süspansiyonların değişmesi ve aracda da lastik basıncını kontrol eden sistemlerin olması gerekiyor.

tarantino

• Co-Admin
benim aracım sürüngen ben aracımın arkasında minyatür 4 tekerlek kriko kullanıyorum en temizi bagajda yerde kaplamıyor fiyatı da uygun her yerde lasım ;)

cndmr

• Demir
benim aracım sürüngen ben aracımın arkasında minyatür 4 tekerlek kriko kullanıyorum en temizi bagajda yerde kaplamıyor fiyatı da uygun her yerde lasım ;)
minyatür 4 tekerlek kriko diyemi geçiyo bunun adı

poseidon999

Geçen Bim satıyordu 40 tl ye kaçırdım. 2000 kg kapasitesi var.

tarantino

• Co-Admin
Geçen Bim satıyordu 40 tl ye kaçırdım. 2000 kg kapasitesi var.
+1453

galantus

http://www.hepsiburada.com/Liste/superhelp-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-lastik-tamirine-son-300-ml-made-in-italy-041300/ProductDetails.aspx?productId=otev041300&categoryId=262977

arkadaşlar ne takozu ne istetmesi ne yol yardımı. Alın size çözüm. eminim coğunuzda biliyorsunuzdur ama kimse yazmamış ben yazayım dedim. 2 defa beni bu durumdan kurtardı. Emin olun cok işe yarıyor hem lastiği şişiriyor hemde patlak yeri yamıyor tabi lastik kocaman yarılmamışsa. Bunu kullanıp cok rahat gideceğiniz yere yada en yakın lastikçiye servise falan filan gidebilirsiniz hatta gitmeye gerekte kalmayabiliyor cünkü yarılma harici bu ürün patlak lastiği onarıyor. Fiyatıda bence cok makul. En güzelide sabah işe gitmek için arabanın yanına geldiniz birde baktınız lastik inmiş. işte bu ürün bu durumlar için biçilmiş kaftan. saygılar