Gönderen Konu: Aracını sürüngen yapanlar  (Okunma sayısı 2620 defa)

Co Black

Aracını sürüngen yapanlar
« : Mart 09, 2011, 11:09:27 ÖÖ »
Merhaba
2005 Vtec II aracımın direksiyon kutusu değişti.Araçta coilover var ve çok basık.Daha önceden hiç dikkat etmemiştim ama direksiyon kutusu değişirken gözüme çarptı.
Araç durduğu yerde çalışırken, direksiyon düz duruyosas sorun yok,çok sağa ya da çok sola çevirdiğiniz zaman aracın önü kalkıyo.Direksiyonu topladığınızda tekrar düzeliyo.Tamirciye sorduğumda aracın basık olduğu için dedi.Dikkat eden varmı bu duruma ya da normal bi davranışmı bu

mustafaa_akca

Ynt: Aracını sürüngen yapanlar
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2011, 01:05:24 ÖS »
98 hb sahıbıyım aracıma 5 cm yay aldım bıde yarım bakla daha kestırdım bole harbı srunuorum..nese bır ay sonra dıreksıon domemeye basladı zar zor park eder oldum...sonra yaptırdık fln derken forumlarda arastırdıdm cok basında arac dıreksıon kutusuna yuklesnıomus..sımdık 3.5 cm ıle gezıorum sıkıntı yok

Co Black

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2011, 01:19:44 ÖS »
peki müsait olunca deneme şansın olurmu hiç, araç duruyoken direksiyonu çevirince aracın uç kısmı havaya kalkıyomu

mustafaa_akca

« Yanıtla #3 : Mart 10, 2011, 01:15:05 ÖÖ »
denerım yorumalrımı aktarrırım

Co Black

« Yanıtla #4 : Mart 10, 2011, 07:20:08 ÖÖ »
saol

FF206

« Yanıtla #5 : Mart 23, 2011, 07:08:06 ÖS »
o benim a3 ümde oluyor özellikle lastiklerin genişse çok daha belirgin oluyo çünkü lastikler sadece yön olarak dönmüyo bide hafif yan yatıyor bundan dolayı arabanın dreksiyonunu tam sağdan tam sola kırında araba dediğin gbi oluyo eskiden önlerde 235 lastik vardı o ara aşırıydı ama şimdi 225 continental var yapı gereği biraz daha yuvarlak olduğu için o kadar belli olmuyor;) bence normal bi davranış yani;)

Co Black

« Yanıtla #6 : Mart 24, 2011, 07:23:03 ÖÖ »
o benim a3 ümde oluyor özellikle lastiklerin genişse çok daha belirgin oluyo çünkü lastikler sadece yön olarak dönmüyo bide hafif yan yatıyor bundan dolayı arabanın dreksiyonunu tam sağdan tam sola kırında araba dediğin gbi oluyo eskiden önlerde 235 lastik vardı o ara aşırıydı ama şimdi 225 continental var yapı gereği biraz daha yuvarlak olduğu için o kadar belli olmuyor;) bence normal bi davranış yani;)
Valla normal olduğunu duyunca içim rahatladı :) direksiyon kutusu değişince, dedim bişeyleri yanlışmı yaptılar acaba :)