Gönderen Konu: aracım su almış :((((  (Okunma sayısı 3849 defa)

karizmaxenon

aracım su almış :((((
« : Ekim 07, 2010, 12:37:15 ÖS »
ya anlamadiğim bi sebebten arabanın arka paspasının ıslanmış olduğunu farkettım.dun meyıllı bı yere park etmıştım sabah bındiğimde arabaya eşim bu ne dedı bı baktım köşeye resmen su yılığılmış :((( anlamadım nasıl nerden gırmış.normalde yıkarken fln kesınlıkle bı yerınden su fln almazken bu nasıl olmuş şaşırdım..varsa basına gelen tecrube eden bı zahmet yardımcı olursa sevınırım.

murat_ozbek

Ynt: aracım su almış :((((
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2010, 12:41:19 ÖS »
arkadaşım eğer bagaj tarafından almıyorsa ki çok zor. arabanın geçmişine baktır yada sende oldumu bilmiyorum çoğu kişiye saçma gelebilir ama 2001-2006 arası vtec 2 denilen modellerde önden kaza yapınca araç ön şase birleşim yerlerinde çatlaklar oluşuyor ve suyu oradan alıyor.ön sağ sol çamurluğun sökülüp bakılması gerekecek.yapan tamirciye yönlendiririm istersen.

6 tane vtec 2 değiştirdim 2 si önden kazalıydı ve su alıyordu.

karizmaxenon

« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2010, 04:32:38 ÖS »
ustadım aracı ıyıce ınceletıp öle aldım kesınlıkle kaza fln yok arkadan kapı ftıllerınden aldiğini düşünüyorum ama havalar bi düzelsın iyice söküp bakıcam sağına soluna...

murat_ozbek

« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2010, 06:14:24 ÖÖ »
ustadım aracı ıyıce ınceletıp öle aldım kesınlıkle kaza fln yok arkadan kapı ftıllerınden aldiğini düşünüyorum ama havalar bi düzelsın iyice söküp bakıcam sağına soluna...
anladım
ama illaki kazada gerekmiyor bunun için bende çok araştırdım hatta ilk araba sırf o su yüzünden sattım.ama sonradan çözümünü öğrendik havalar daha kötü olmadan çaresini bulmalısın.yoksa arabanda rutubet kokusu hiç eksik olmaz.

LiHoN-F

« Yanıtla #4 : Ekim 08, 2010, 06:17:55 ÖÖ »
stepnenın oldugu yerde delık olur ıcerdekı suyu atsın dıye o tıkanmıssa arka koltugun altından paspasa verır yada bagaj su alıyodur ordan sızarak gelıyodur tahmınımce bı bunlara bak malıyetsız bı  yol

ProCyoN

• SevimLiNet.Com
« Yanıtla #5 : Ekim 08, 2010, 06:39:53 ÖÖ »
benim başımada geldi hemde arka koltuk ıslanmıştı aracın arka kısmı yokuş yukarıydı bagajdan almış sanırım iceriye direk arka koltuk orta kısmı su içindeydi kurulayana kadar canım cıktı çok yağmur yağıyordu o zaman bu kışı dikkatli geçirmemiz gerekli önlem almalı

karizmaxenon

« Yanıtla #6 : Ekim 09, 2010, 02:58:26 ÖÖ »
bu sorunu yaşayan sadece ben değilmişim demek kı,neyse şımdılık byaği kuruttum arabayı ama ıncelıyorum bakım alacak mı yıne...

mehmetozler

« Yanıtla #7 : Ekim 09, 2010, 04:33:38 ÖÖ »
benim arka koltuğun ortasındada bi ıslak lekesi oluşmuştu bende yeğenler leke yaptı diye pek umursamadım. Paylaştığınız için teşekkürler bu sorun bende varmı takip edeyim bi müddet.

karizmaxenon

« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2010, 04:40:17 ÖS »
ewet çok şukur sonunda nerden su geldiğini bulduk ustamla...sağolsun bizim lpg yi monte eden usta :( tut sen davlumbazın arkasında bi kapaği aç içeri çek teısatını sonrada kapatma orayı,derken camdan inen su ordan içeri ....neyse biraz uğraştırdı ama çözduk sıkıntıyı...

Adem YILMAZ

« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2010, 04:49:56 ÖS »
Ben de size sis farı taktırdınız mı diye soracaktım..bende aracıma sis farı taktırdıgımda , sağ olsun elektrikçi açtığı kapagı kapatmayınca pedalların altı akvaryum olmuştu. Tabi korktum ve servise gösterdim, ustanın bakmadan ilk sordugu soru sisleri yenimi taktırdın olmuştu..Malesef bu gibi olaylar Türkiye'de oluyor..
Geçmiş olsun..

karizmaxenon

« Yanıtla #10 : Kasım 17, 2010, 08:52:57 ÖÖ »
sağolun...