Gönderen Konu: Araç içi makyaj ve modifiye hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşın:)  (Okunma sayısı 6313 defa)

Admiralty

öncelikle şunu admin arkadaşlar için söylemek istiyorum konu açmadan önce forum içinde arama yapıyorum fakat hiçbir aradığım konuya ulaşamıyorum oyüzdende bu konuyu açtım.

konuya dönelim  :con ben araç içi modifikasyon, değişiklik, yaratıcı yeni düşünceler peşindeyim. bu konudada sizin fikirlerinizi kendi yaptığınız işlemleri yada şu olsa güzel olur dediğiniz şeyleri yada "abi geçen bi araba gördüm şöyle yapmış süper olmuş!" dediğiniz şeyleride öğrenmek istiyorum.

mesela ne olabilir? derseniz benim yaptığım bir örnek gece karanlığında motorla ilgili bir sıkıntı çekersem diye ön kaputun altına ledlerden motor aydınlatması yaptırdım. sonra yine kapı otomatiğine bağlı araç içi ambiyansssss aydınlatma düşünüyorum. el freninin kaplamasını değiştirmek istiyorum. bunun gibi aracı güzelleştirecek şeyler hakkında yaratıcı fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

>=ok güzel şeyler bulacağımızı düşünüyorum, kafayı yoralım hadi!  :dama

kamer55

• Kamer
Ben aracı 2. el aldım. Orta konsol karbon kaplama yapılmış. Hoşuma gitti sökmedim.

Admiralty

Ben aracı 2. el aldım. Orta konsol karbon kaplama yapılmış. Hoşuma gitti sökmedim.

sadece orta konsoldamı var. klima çıkışları falan varmı yada vites körüğünün kenarlarında da varmı?

efe.butuner

Bulalım bulmasına. Indiglo mu indigo mu tam doğrusu bilmiyorum ama turkuaz parlak göstergeler var onlardan alabilirsin. Ve o göstergelerin çevresine metalden bir tabaka yapıyorlar ama her yerde bulunmuyor (96-01 arası kasalara uyumlu bazı yerlerde satılıyor ama ben hiç bulamadım), onlardan alırsan çok iyi olur. Direksiyonu karbon kaplat derim. Ve araç içi maun göğüs kaplama setleri falan var satılan, onlar iyi gidebilir. Işıklı vites topuzları ve yine ışıklı vites çerçeveleri var, körüğün etrafını sarıyorlar onlar da güzel oluyor. Standart fabrika çıkışı radyoyu iptal et, toptan o boşluğa TV ekranı yerleştir çok daha çekici bir araca sahip olursun. Koltuk başlarına da ekran takabiliyorlar, yanılmıyorsam teki iki yüz elli üç yüz lira gibi bir şey oluyor. Bir tane yetecektir zaten. Ve eğer beğeniyorsan, şu bazı kamyoncuların kamyonlarına yaptırdıkları mavi-morumsu bir ışık oluyor ondan yaptır derim :D Aklıma şimdilik bu kadar geliyor kardeş, daha sonra yazarım yine

_mecem_

Bir aralar playstation yada küçük bir bilgisayar düşüncem vardı güzel bir ekranla ama artık tabletler çıktı dokunmatik olayı güzel ,biraz kesip biçme ile ön konsola çok güzel multimedya , oyun , gps vb özellikleri tek ekranda kullanabileceğimiz bir düzenek olabilir ,

Bunun yanında yukarda söylendiği gibi kadranlar değiştirilebilinir , araç içine direk görülmücek ama yansılıtılarak göze hoş gelicek ufak aydınlatma detayları eklenebilir,

Bazı tuşlar yada düğmeleri , uçaklardaki gibi çubuk şartel ile değiştirebilirsiniz ,

Ek  manuel göstergeler takabilirsiniz yada aracın beynine direk bağlı , anlık bütün verileri okumanızı sağlıcak ufak bir bilgi ekranı takabilirsiniz  yada orta boylu bir ekran

Admiralty

Bir aralar playstation yada küçük bir bilgisayar düşüncem vardı güzel bir ekranla ama artık tabletler çıktı dokunmatik olayı güzel ,biraz kesip biçme ile ön konsola çok güzel multimedya , oyun , gps vb özellikleri tek ekranda kullanabileceğimiz bir düzenek olabilir ,

Bunun yanında yukarda söylendiği gibi kadranlar değiştirilebilinir , araç içine direk görülmücek ama yansılıtılarak göze hoş gelicek ufak aydınlatma detayları eklenebilir,

Bazı tuşlar yada düğmeleri , uçaklardaki gibi çubuk şartel ile değiştirebilirsiniz ,

Ek  manuel göstergeler takabilirsiniz yada aracın beynine direk bağlı , anlık bütün verileri okumanızı sağlıcak ufak bir bilgi ekranı takabilirsiniz  yada orta boylu bir ekran

aracın direk beynine bağlı dediğiniz bilgi ekranı nasıl bulunur ne diye ararız bunu?

Admiralty

Bulalım bulmasına. Indiglo mu indigo mu tam doğrusu bilmiyorum ama turkuaz parlak göstergeler var onlardan alabilirsin. Ve o göstergelerin çevresine metalden bir tabaka yapıyorlar ama her yerde bulunmuyor (96-01 arası kasalara uyumlu bazı yerlerde satılıyor ama ben hiç bulamadım), onlardan alırsan çok iyi olur. Direksiyonu karbon kaplat derim. Ve araç içi maun göğüs kaplama setleri falan var satılan, onlar iyi gidebilir. Işıklı vites topuzları ve yine ışıklı vites çerçeveleri var, körüğün etrafını sarıyorlar onlar da güzel oluyor. Standart fabrika çıkışı radyoyu iptal et, toptan o boşluğa TV ekranı yerleştir çok daha çekici bir araca sahip olursun. Koltuk başlarına da ekran takabiliyorlar, yanılmıyorsam teki iki yüz elli üç yüz lira gibi bir şey oluyor. Bir tane yetecektir zaten. Ve eğer beğeniyorsan, şu bazı kamyoncuların kamyonlarına yaptırdıkları mavi-morumsu bir ışık oluyor ondan yaptır derim :D Aklıma şimdilik bu kadar geliyor kardeş, daha sonra yazarım yine

söylediğiniz göstergeler es7 kasalara uyuyormu? resim veya link verirseniz bir bakalım :)

efe.butuner

Vallahi maalesef henüz es7'lere uyanını görebilmiş değilim. 96-01 arası civicler için amerikadan ithal geliyormuş bunlar, mil göstergeli oluyorlar. Ben sipariş etmeyi planlıyorum 1.6i ES'imi alır almaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-1996-2001-honda-civic-ledli-gosterge-efe-shop-80638193/detay/

Arkadaşın söylediği verileri okumaya yardım edecek olan ekran da tuning garage'larda kesinlikle vardır. Yalovada varsa bakın derim, olmazsa Mahir TÜRKMEN'e ulaşabilirsiniz, o bursa merkezde oturuyor o biliyordur.

bymurat___61

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/224844-honda-civic-2000-sedan/

su linki incelemenizi tavsiye ederim. aracınız 2004 ama fikir verebiir.

vtec05

abi kesinlikle vtec IInin göstergelriyle oynamayın (makyajlı ise) en hoşuma giden yeri orası benim çoğu arabada yok o ambians :)

ekuzdere

abi kesinlikle vtec IInin göstergelriyle oynamayın (makyajlı ise) en hoşuma giden yeri orası benim çoğu arabada yok o ambians :)
+5500 vtec2'nin kadranından daha hoş bi kadran görmedim desem, çok da yalan söylemiş olmam :) :)

Admiralty

Arkadaşlar göstergelere dokunmaya niyetim yok  >%Sakin ayrıca vtec2 es7 kasalar için ışıklı kapı eşiği varmı biliyormusunuz? en sonunda sizinde fikirlerinizi değerlendirip  >=ok kendi custom arabamı yapıp resimlerle size paylaşıcam beğeninize çıkarıcam :kiki

ekuzdere

Arkadaşlar göstergelere dokunmaya niyetim yok  >%Sakin ayrıca vtec2 es7 kasalar için ışıklı kapı eşiği varmı biliyormusunuz? en sonunda sizinde fikirlerinizi değerlendirip  >=ok kendi custom arabamı yapıp resimlerle size paylaşıcam beğeninize çıkarıcam :kiki
tam olarak dediğin gibi yok galiba ama, ben led çektirmiştim kapı altlarına ve pedal kısmının üstüne, yan taraftada torpidonun altına tabi.. Burda ki detay şu arabaya karşıdan baktığında kapı altından sarkan ledleri falan görüyorsan rezalet oluyor, görmüyorsan mükemmel :D iç taraf içinde aynı durum yeri iyi belirlenip asla görünmemeli :) :)

Admiralty

ekuzdere resimlerini yüklermisin bi görelim :) kopya çekeriz biraz ;)

ekuzdere

bir gün boyunca bilgisayarımı kurcaladım ( biraz karışıktırda ). Şu fotoğrafı bulabildim hocam bi bak

Uploaded with ImageShack.us

exceLLency

• exceLLency
Kali ve ayak kismi aydinlatmasi guzel olur bu siralar yeni.bir sey cikmis kapiyi actiginizda yere.lazerle Honda logosu vuruyor cok hosuma gitti.apaci ISI diyenler olabilir AMA.super.etiket

Admiralty

Kali ve ayak kismi aydinlatmasi guzel olur bu siralar yeni.bir sey cikmis kapiyi actiginizda yere.lazerle Honda logosu vuruyor cok hosuma gitti.apaci ISI diyenler olabilir AMA.super.etiket

onu bende araştırdım ama ışıklı kapı eşiği yaptırınca onuda takmak sorun olabilir kapı alttan sürter gibime geliyor.