Gönderen Konu: app plaka ne kadar yasal :con  (Okunma sayısı 14245 defa)

et302gti

app plaka ne kadar yasal :con
« : Mayıs 26, 2009, 03:32:48 ÖÖ »
arkadaşlar vtec 2 me app plaka yaptırmayı düşünüyorum. trafikte sorun çıkarıyolar mı polisler? yada muaynede sorun oluyo mu?
app plakalara mühür yaptırabiliyo muyuz?
bilgisi, tecrübesi, fikri, tavsiyesi olan arkadaşlar, yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum...

asmaz

Ynt: app plaka ne kadar yasal :con
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2009, 04:39:42 ÖÖ »
valla taktık gıcıklıgına cevirince ceviriyor bagajda gercek plakamız oldugu için bişey demiyor muaynede app gecmez bence orjinleri takmak gerekir mantıken.

et302gti

« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2009, 04:43:39 ÖÖ »
camlardaki film kadar sorun etmezler umarım, taktırcam muhtemelen çok değiştiriyo görüntüyü. ama mühür falan yapıyolarsa yani yasallaşabiliyorsa diye bi danışıym dedim

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2009, 08:10:55 ÖÖ »
çift mühürlü APP ler var.
iş muamelecide biter

cahitarsal

« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2009, 10:25:35 ÖS »
yapıyorlar 100 tl cıwarında fıyatı

altunparmak

« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2009, 10:31:57 ÖS »
ön plaka mühürlü olsun kenarlarını kestır yapıstır, arkada app olursa hiçbi sorun olmaz rahat rahat gezersın ne muamelecıyle ugras nede polısle  ;)

34 DF 9999

« Yanıtla #6 : Mayıs 26, 2009, 10:55:40 ÖS »
ben gecen sene bastırmıştım app ye muhur ama şimdi yapmıyolar galba gerçi şubedekı arkadaşın ınsafına kalmış bence...

K a a N

« Yanıtla #7 : Mayıs 26, 2009, 11:50:21 ÖS »
mühürlü app istıyosan 130 tl kardesım cercevelı cercevesız özel mesaj atabılırsın eger ıstıyosan

34N1005

« Yanıtla #8 : Mayıs 26, 2009, 11:53:53 ÖS »
yavuzumla görüşün arkadaşlar çiftini 70 tl yaptırıyor ankaradan ithal

s.alkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 27, 2009, 12:34:46 ÖÖ »
yavuzumla görüşün arkadaşlar çiftini 70 tl yaptırıyor ankaradan ithal

mühür??

firstcevher

« Yanıtla #10 : Mayıs 27, 2009, 12:45:30 ÖÖ »
Arkadaşlar artık hiç bir yerde muameleci amcanızda olsa Mühürlü APP alamazsınız ;) Yani Amcanızsa eğer belki :P Haa tek mühürlü yokmu var... Onuda burada benim tanıdığım bildiğim yapan yok... Ama tek mühürlü ile mühürsüz arasında fark yok... Çok gıcık polise denk gelmezseniz, büyük bi çevirmeye girmezseniz, park edilmez yere parkedip arkadan plakayı okutmazsanız yolda durdurupta bu nie APP demiolar ;) gezdiğiniz yerde çok önemli...

Haa plaka var plaka var kalite önemli... İsteyene çifti 35 e de APP var, 40 a da var, 70 e de var... Ama mühürsüz... Hologramdı bilmemneydi hepsi fiyata etkiyor ;)

Benim arka plaka APP öndeki ise orjinal, o gün denk geldik bahçelide polis sıkıştırdı plaka için, bayağ cebelleştim ama öndeki orjinal takılı olduğunu görünce sıkıntı etmedi... Arkadanda orjinal plakayı çıkardım, sonra tuttu cam filmime sardırdı, oradanda spoilerime geçti derken bu iş böle uzuyor ;) HErşey sizin elinizde yani :D Adam kafaya koyduysa kaçış yok :D

et302gti

« Yanıtla #11 : Mayıs 27, 2009, 05:27:21 ÖÖ »
arabayı daha üzerime almadım, haziran sonunda alcam, eğer amcası şubede olan bi arkadaş varsa ankara:) yani gel kardeşim kesin yaptırırız sana derse bi yardımcı olsun bana.şu an aracın üzerinde istanbul plaka var, ankara plakaya dönecek. bu işlerde yardımcı olcak biri varsa özelden ulaşsın bana lütfen.

firstcevher

« Yanıtla #12 : Mayıs 27, 2009, 12:46:18 ÖS »
kardeşim tanıdık sigortacı var 60 lira veriyorsun herşeyi hallediyor ;) vereceğin sadece vekalet ;) sen aracı al gel hallederiz... için rahat olsun... diğer işlemlerde yapılır gerekli olan eğer istersen ;) hele bi al aracı gel, çözülmeyecek şey yok ;)

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 27, 2009, 01:05:29 ÖS »
yavuzcum walla çift mühürlü bi dünya APP var :)

SekoLive

« Yanıtla #14 : Mayıs 27, 2009, 01:08:50 ÖS »
benimde şöyle bi sorm var Neden APP plakayı mühürlemiyorlar ve neden polis bu kadar peşine düşüyori, hadi eksoz ses yapıyo film cam içeriyi göstermiyorda app nin ne günahı var bilen varmı

firstcevher

« Yanıtla #15 : Mayıs 27, 2009, 01:12:53 ÖS »
Engin abi şu anda ankarada yapmıyorlar, eskiden vardı, hala yapabilen varsa da vardır ama şimdi kimse o işlere bakmıyor... plakacılar bile eskiden hallediyordu, ama artık kimse yapmıyor...

Eğer tanıdık ettik varsa dernek basıyor bi mühür, emniyetten almaya imkan yok, heleki ankarada sıkıntı ötesi...

Seko58 eğer serbest olsa kime çorba parası vereceksin ;) piyasa yapılıyor belli, bütün plakacılar yapıyor, madem yasak yaptırtmasınlar ;) adamlar yolu bulmuş cam filmide öyle... etraf kıyamet gibi cam filmci kaynıyor, ama yasak :D zaten bu işe kimse akıl erdiremiyor, yasak kardeşim denmiş bitmiş gitmiş :D bizde düşünüyoruz ama bi cevabı yok...

SekoLive

« Yanıtla #16 : Mayıs 27, 2009, 01:20:14 ÖS »
cidden saçmalık dediğine katılıyorm madem yasak yaptırtma sonucda istediğin bişi varsa iğne deliğindede olsa buluyorsun plakayı yapanları mı bulamıcaksn...
enteresan işler ...

firstcevher

« Yanıtla #17 : Mayıs 27, 2009, 01:21:46 ÖS »
malesef öyle ;) gerçi plakaların yasak olması cazip kılıyor, adamların düşüncesi sanırsam şu yönde, APP plaka lükse giriyor, adam verir parasını takar biner mantığıyla bakıyorlardır sanırsam...

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 27, 2009, 01:41:39 ÖS »
ile göre değişiyordur mutlaka

istanbul için benim söylediğim.

ilk plaka alımında APP şekli ile alamıyorsun ama..
plakayı aldıktan sonra değiştirme şeklinde yapmak gerekiyor

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Mayıs 27, 2009, 01:52:04 ÖS »
ist için soluyrum... bıldıgım derneklerın hepsı muhur  vuruyo ama bazı trafik şb leri muhur basmıyo.. benim aracım tuzla  şb app plakamda ıkı muhurde waar.

SekoLive

« Yanıtla #20 : Mayıs 27, 2009, 02:10:44 ÖS »
bende yeni plaka alıcam arabama 34 e çeviricem alırken app isticekdim :) bakalım benim alıcağm şb yapıcakmı
yapsada yapmasada sizlerle paylaşıcam durumu

s.alkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mayıs 27, 2009, 03:45:57 ÖS »
nova plaka istesek verirmi ankara emniyet ??

et302gti

« Yanıtla #22 : Mayıs 27, 2009, 04:28:56 ÖS »
nova plaka istesek verirmi ankara emniyet ??
app olmayan novayı veriyolar bildiğim kadarı ile

firstcevher

« Yanıtla #23 : Mayıs 27, 2009, 07:56:27 ÖS »
eğer aracına nova plaka oluyorsa veriyorlar... onlarda araçların modeline hangi plaka olacağına dair bişeyler varmış, yani senin aracın Nova plaka kısmında gözükmüyorsa vermiyorlarmış ;) Ama bu konuda emin değilim çünkü sadece duyum üstüne yazıyorum ;) Ama bu muhabbeti bana deneyen birisi yapmıştı ;)

Çağrı

« Yanıtla #24 : Mayıs 27, 2009, 09:27:53 ÖS »
bende çift mühürlü plaka war ne muayenede nede polislerle bi işim olmadı cook şükür.yaptırmak isitiyenlere bilgi olsun sadece on ve arka plaka orj boyutunda degıl diye hafif kusurlu bir ifade geciyor  muayenede o kadar..