Gönderen Konu: antifriz hakkında bilgi...  (Okunma sayısı 3147 defa)

bayramincekara

antifriz hakkında bilgi...
« : Aralık 09, 2011, 01:08:34 ÖÖ »
2009 model civic aracıma antifiriz koymak istiyorum.bunun bir yolu varmıdır arkadaşlar yada servisemi gitmeliyim?

2008 elegance

Ynt: antifriz hakkında bilgi...
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2011, 09:27:30 ÖÖ »
antifrizi ölçtürdünüzmü? eğer suyu boşaltmadıysanız yada su ilavesi yapmadıysanız antifriz gerekmemesi lazım. önce bi ölçtürün derim.

Optimums

« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2011, 11:38:14 ÖÖ »
İlla Servis Gerektirmez Dostum Bir Petrol Ofisine Uğrayın Oradaki Pompacı Arkadaşlar Yardımcı Olurlar.

bayramincekara

« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2011, 12:15:48 ÖS »
antifrizi nasıl ölçebilirim?aracım 20bin bakımdan yazın çıktı fakat antifriz koyulmamış faturasına baktım.yazdan beride su ilavesi hiç yapmadım.kendim ilave edemiycem heralde yada ölçümü kolaymı hiç bilmiyorum.sanırım beni pompacı paklar :))

kayaci26

« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2011, 12:53:22 ÖS »
ARKADAŞLAR GENEL OLARAK YAZIYORUM...

Allah aşkına servisten korkmayın bu kadar...

2009 model, 20.000 bakımı yeni yapılmış ve önümüzdeki 3 yılı geçkin süre de dahil olmak üzere GARANTİ kapsamındaki araca servis te bakım yaptırılır...

pompacı falan . . . hacı şahin mi bu...

Evet konunun muhatabı arkadaşım, 20.000 bakımını yaptırdığın yetkili servis çok büyük bir ihtimalle kontrolünü yapmıştır... ve gerek görmemiştir.

zaten aracınızda organik asit bazlı kırmızı renkli ve ömrü 5 yıl / 100.000 mil (150.000 km) olan fabrikasyon antifiriz var... ve siz buna ilave yaptıracak iseniz yine servise gideceksiniz.... komple değiştirmek istiyorsanız da GARANTİ meselesinden yine YETKİLİ SERVİSE gideceksiniz...

Tüm dostlara keyifli sürüşler...

Optimums

« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2011, 01:20:21 ÖS »
Ben Genel İrtibaı ile Konuştum Dostum.Antifirizin O Kadar Büyütülecek Bir Olay Olmadığını Açıklamaya Çalıştım Kendimce.Ayrıca Şahin Vb Demişsin Seni Bilmem Ama Ben Şahsen 98 İesim İçin Bir Ton Yol Gidip Serviste Antifiriz Koydurmam.Tanıdığım Bildiğim Ustanın Hangisi En Yakınsa Yoldan Geçerken Uğrar Bir Çayını İçerim Yola Devam Ederim.Çünkü Pompacı Arkadaşta Aynı Ürünü Koyacak Gittiğin Honda Serviside Aynı Ürünü Koyacak. (Casrtrol Yada Lubco Ama Lubcoyu Tercih Ederim)Yani Demek İstemem Şudur ki Güzel Kardeşim Herkesin Düşüncesine Üsten Bakarak Yorum Yapmayalım Lütfen..

bayramincekara

« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2011, 01:36:34 ÖS »
150bine kadar fabrika çıkışlı antifriz varsa sorun yok.aracıylan işi gücü olanlar servise gitmekten yana değil tabi sorun büyük değilse.ufak şeyler için servise gitme taraftarı değilim zaman kaybı çünkü.teşekürler verdiğin bilgi için arkadaşım sağol...

kayaci26

« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2011, 03:03:12 ÖS »
Optimus kardeşim... "herkesin düşüncesine üstten bakarak yorum yapmak" şeklinde bir deyim kullanmışsın... bu yüzden cevap verme ihtiyacı zuhur ediyor.... aslında prensip olarak karşılıklı yazışmayı sevmem... ama kusura bakma 2009 model ve 20.000 km civarında ki bir araç sahibine antifiriz konuusunda pompacıdan yardım al şeklinde ki düşünce yi tüm forumun yorumuna bırakalım. oldu mu ?

gelelim mevzuya.... GARANTİ Kelimesinin anlamı biraz derin ben bu derinliği bildiğim için arkadaşa ve hatta tüm dostlara SERVİS i önerdim...

Bilmediğini tahmin ettiğim için özellikle senin için ve tüm bilmeyenler için konuyu bir örnekle anlatacağım...

mesela ki bu 2006 yılı ve sonrası üretilmiş hala garanti kapsamındaki fd6 GÖMLEK DELMİŞ olsun... ("gömlek delmek" kavramını bilmeyenler devamını okumasın ve pompacıda antifiriz doldurtsun) çare ne ki . . . aracı doğruca servise götüreceksiniz... Servisin ilk bakacağı şey, bu araç en son ne zaman bakım görmüş... ..... tarihinde... ok sıkıntı yok. yağı vs yerinde... sonra motor soğutma suyundan numune alırlar. bir de bakarlar ki Honda nın fabrikasyon sıvısı değil ve servis de değişim kaydı yok...

Hemen bir rapor... üzgünüz beyefendi, aracınızın motor soğutma suyunu yetkisiz bir yerde, Honda Motor CO nun onaylamadığı bir başka sıvı ile yenilemişsiniz ve bu da korozyona yol açmış.... vs. vs. vs. Bu yüzden aracınızı dilerseniz sizin cebinizden tamir edeceğiz, dilemezseniz alın arabanızı gidin başımızdan işimiz gücümüz var diyeceklerdir.

Veya... en basitinden araç radyatör peteklerinin veya kalorifer peteklerinin yapıldığı malzemeler zaman içinde, bakır, aliminyum, plastik vs değişiklik göstermekte ve hangi malzemenin hangi anfiriz ile kullanılacağı da tespit edilmiş durumda....

1998 ies kullanıcısı imişsin, ne güzel servise gitmem diyorsun... tamam sıkıntı yok ama senin aracının garantisi biteli 10 yıl olmuş be gözüm....

yanlış anlama benim ki de 99 ies... ama içinde en son 150.000 bakımında serviste konulan kırmızı antifiriz var... 28 derece :)

Optimums

« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2011, 03:31:24 ÖS »
Tamam Üstad LAfım Yok Bu Sözün Üzerine :)

cobra34

« Yanıtla #9 : Aralık 09, 2011, 10:17:54 ÖS »
ARKADAŞLAR GENEL OLARAK YAZIYORUM...

Allah aşkına servisten korkmayın bu kadar...

2009 model, 20.000 bakımı yeni yapılmış ve önümüzdeki 3 yılı geçkin süre de dahil olmak üzere GARANTİ kapsamındaki araca servis te bakım yaptırılır...

pompacı falan . . . hacı şahin mi bu...

Evet konunun muhatabı arkadaşım, 20.000 bakımını yaptırdığın yetkili servis çok büyük bir ihtimalle kontrolünü yapmıştır... ve gerek görmemiştir.

zaten aracınızda organik asit bazlı kırmızı renkli ve ömrü 5 yıl / 100.000 mil (150.000 km) olan fabrikasyon antifiriz var... ve siz buna ilave yaptıracak iseniz yine servise gideceksiniz.... komple değiştirmek istiyorsanız da GARANTİ meselesinden yine YETKİLİ SERVİSE gideceksiniz...

Tüm dostlara keyifli sürüşler...

Allah aşkına siz de şu servis sevdasından vazgeçin,kıytırık antifiriz ölçümü için de mi servise gidilir?
şahin mi bu demişin,allah aşkına şahının antifizii nasıl ölçülürse hondanınkıde öyle ölçülür,sanki honda öyle bir arabakı sadece servis anlar..