Gönderen Konu: Ankarada tanıdık usta elektirikçi var mı?  (Okunma sayısı 10436 defa)

nadirgoktan

Ankarada tanıdık usta elektirikçi var mı?
« : Mart 25, 2009, 09:42:17 ÖS »
Arkadaşlar nadirgoktan ve couragepapillon olmak üzere iki kafadar  bi karar aldık arka stoplarımızı değiştirmekten vazgeçtik. Fakat arka stoplarımızdaki 4 ışığın yani arka kısa farlarla arka sislerin aynı anda yanmasını istiyoruz. ve sislerin göz alıcı değil kısa farlar ayarında yanmasını istiyoruz.şimdi servise gitsek malum biraz! yüksek maliyet lazım. bunları daha ucuza ama harbi harbi ustaca yaptırabileceğimiz ankarada samimi olduğunuz iyi bir elektirikçi var mı?
işini güzel yapan bi usta varsa lütfen bizi yönlendirin. yaw bu yazdığımdan ben bile bişe anlamadım ha

couragepapillon

Ynt: Ankarada tanıdık usta elektirikçi var mı?
« Yanıtla #1 : Mart 25, 2009, 09:49:38 ÖS »
yok yok paşa gayet iyi yazmışsın. uykum gelmiş vaziyetteyken bişe hemen anladım : )

evet arkadaşlar nadirin de dediği gibi bildiğiniz, harbi harbi elektrikçi ustası arıyoruz . yardımlarınızı esirgemeyin xD

BLACK ORANGE

« Yanıtla #2 : Mart 25, 2009, 09:53:10 ÖS »
yarın bi bakalım 2 - 3 tane var ama sizin istediğinizi yapabilecekler mi bakalım kardeşlerim. bu arada ben halen stopların değiştirilmesinden yanayım bilginize... :):);)

couragepapillon

« Yanıtla #3 : Mart 25, 2009, 09:56:03 ÖS »
yok baboş ben ısınamadım yıldızlı stopa : /

firstcevher

« Yanıtla #4 : Mart 25, 2009, 09:57:16 ÖS »
len zımbırtılar bi arayıp soran olmadı varmı elektrikçi die ;) hem bi sordunuzmu bakalımda arıonuz elektrikçi :D belki ben hallettircem, belki tunçta hallettircek ;)

firstcevher

« Yanıtla #5 : Mart 25, 2009, 09:57:56 ÖS »
eren senin beğendiğin stoptan getirticem dicemde dolar arttıya ya fiyatı pahalı oluo yaa :S 500 liraya falan gelcek nerdeyse :S değeceğini bilsem getirtcem ;)

nadirgoktan

« Yanıtla #6 : Mart 25, 2009, 09:59:18 ÖS »
tuncum usta elektirikçi lazım işte :D bakalım yapabilcekler mi :P

nadirgoktan

« Yanıtla #7 : Mart 25, 2009, 10:00:30 ÖS »
erenin beğendiği tırtt. baktık inceledik tırt kararı verdik :D

BLACK ORANGE

« Yanıtla #8 : Mart 25, 2009, 10:01:20 ÖS »
hallederiz dimi kardeşim bencede yavv... bu arada yavuzum o stoplar şahane güzel kardeşim...

firstcevher

« Yanıtla #9 : Mart 25, 2009, 10:04:59 ÖS »
hallederiz hiç meraklanma sen ;) salı onuda hallederiz ;) alacğaınız bi duy okadar :D çakallar sizi :D

BLACK ORANGE

« Yanıtla #10 : Mart 25, 2009, 10:07:25 ÖS »
o kadar ... duyu ben mi takayım sen mi takarsın kardeşim... ;):):):)

couragepapillon

« Yanıtla #11 : Mart 25, 2009, 10:10:13 ÖS »
ben duygusal adamım şimdi alcam o stoplardan, ışıkları felan patlıycak. al şunu tamir et diyeceğim bi satıcısı olmayacak. yok yok buna gelemem ben : =)

nasipse salı günü 4 lüyelim arkayı

firstcevher

« Yanıtla #12 : Mart 25, 2009, 11:07:55 ÖS »
4leriz erenim hiç merak etme sen ;)

BigSaint

« Yanıtla #13 : Mart 25, 2009, 11:16:45 ÖS »
beyler şaşmazda naci usta var tanıdık swap centerdan çıkan msky msupra nın fln elektrik işlerini o halletti :D..
serviste bizde hallederiz gerçi sanayide 20 lira fln farkeder heralde .. isterseniz haber verin sanayidede bizdede ayarlarız..

nadirgoktan

« Yanıtla #14 : Mart 25, 2009, 11:22:14 ÖS »
hah bo.ra nerelerdesin sen adamım ya?
bora gidersen bi ara bizim için bi sorsana kaça halleder servis bizim olayı yaw?

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mart 25, 2009, 11:23:03 ÖS »
aynı şeyi bende yaptırmak istiyorum, izmirde yapan varmıdır acep

firstcevher

« Yanıtla #16 : Mart 25, 2009, 11:26:05 ÖS »
beyler şaşmazda naci usta var tanıdık swap centerdan çıkan msky msupra nın fln elektrik işlerini o halletti :D..
serviste bizde hallederiz gerçi sanayide 20 lira fln farkeder heralde .. isterseniz haber verin sanayidede bizdede ayarlarız..

len kaçak nerelerdesin sen? kayboldun gittin survival kovalasın seni :D bende hallederiz derken seni kastediodum ama neyse :P

nadirgoktan

« Yanıtla #17 : Mart 25, 2009, 11:26:44 ÖS »
kemal abi yaza izmirdeyim. ben öğreneyim gelir yaparım :D

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mart 26, 2009, 12:24:02 ÖS »
kemal abi yaza izmirdeyim. ben öğreneyim gelir yaparım :D

sağol dostum, bekliyorum

Vtec.II

« Yanıtla #19 : Mart 26, 2009, 02:32:00 ÖS »
Buyrun bakalım ;)

(ALINTI)

Honda muhendisleri orjinal ana kablolari zaten ileride arka tesisata birseyler gerekebilir diye kalin kablo tutmus ve ana girisi bagajtaki kutuya baglamıs. Misal parktronic icin gerekecek 12V girisi. Resimde gosterdim kutuyu. Ana merkez orasi bagajda. Oradan aliyor enerjiyi. Kablo olayinda kesit yetiyor yani akim tasima kapasitesi bakimindan sorun yok.

Araclarınızda standart olarak sol ve sag arka farlarında 5W/21W cift kontaktli lamba var. Parklar yanikken 5Wlik yaniyor. Frene basildiginda ise 21Wlik da devreye giriyor. Yine standar olarak sis fariniz sol bagaj kapaginda 1 adet dusunulmus. Burada tek kontaktlik duy ve uzerinde 21Wlik ampul var. Sisleri acinca bu sol sis lambasi yaniyor standart olarak. Bu durumda biz de oradaki tek kontaktli duyu sokup cift kontaktlisini (orjinal stop farindaki gibi) koyuyoruz. Yine uzerine orjinal stop farindaki lambadan, yani 5W/21Wliktan takiyoruz. Yani sisleri acinca 5Wlik parklar yanarken ayni zamanda 21Wliklar da yaniyor. Buradaki beslemeyi stop farina giden kablodan spiral boru icinde alabilirsiniz.

Sag sis farinda ise delik olmadigi icin arkasindan guzelce oyuyoruz cift kontaktli duyu yerlestirebilmek icin. Eger sis fari eskisi gibi tek olsun, yani sadece solda gozuksun derseniz sag tarafa tek kontaktli duy yerlestireceksiniz (o da park lambasi icin yani 5Wlik ampul). Park lambasi icin beslemeyi yine ayni sekilde hemen yanindaki stop farindaki orjinal beslemeden alabilirsiniz.

Sag ve sol far guruplarinin ayri ayri sigortalari ve beslemeleri oldugunu tekrar hatirlatiyorum. Normalde sisleri kullanmayacaginiz icin sisteme ek olarak, park lambalari, 5w+5w=10Wlik yuk bindireceksiniz ana besleme bunu hayli hayli kaldiriyor. Sisleri yaktiginizda bile ayni sekilde kablolar akimi kaldiracak kapasitede. Yine sag ve sol far guruplarinin sigortalari da bu fazladan akimi kaldiracak kapasitede.

Elimizden geldiğince orjinal ekipmanlar kullanmaya çalıştık.

VEEEEEE SONUÇ:

4lu Yeni Park Lambaları:

4lu Yeni Park Lambaları ve Yeni SİSLER:

4lu Yeni Park Lambaları ve STOPlar:

Allah ne verdiyese, bütün lambalar açık (SISLER + PARKLAR + FREN LAMBALARI):[8D]

Bu da orjinal haliyle yani halinin yan yana karsilastirilmasi:

Bu ise Civic TypeRın arka lambaları:

couragepapillon

« Yanıtla #20 : Mart 26, 2009, 05:49:56 ÖS »
@Vtec.II tşk bilgi için, nadirle beraber biz de bunu okumuştuk ama beceremeyiz kendi başımıza. yani demek istediğim bize usta lazım  :)

nadirgoktan

« Yanıtla #21 : Mart 26, 2009, 06:48:43 ÖS »
yaw oku oku bitiremedim gene :D:D
erenin dediği gibi bize usta lazım:m neyse saolsun dostlarımız gene eksik etmediler yardımlarını

nadirgoktan

« Yanıtla #22 : Mart 31, 2009, 09:12:37 ÖS »

nadir...

eren...

« Son Düzenleme: Mart 31, 2009, 09:14:48 ÖS Gönderen: nadirgoktan »

nadirgoktan

« Yanıtla #23 : Mart 31, 2009, 09:24:55 ÖS »
bu arada yavuzuma ve leventime sonsuz teşekkürler...

firstcevher

« Yanıtla #24 : Mart 31, 2009, 09:31:37 ÖS »
maşallah Allah nazardan saklasın ikisinide ;) Canavar gibiler ;) ama bununla kaçış yok ledli stop akarrr ;)