Gönderen Konu: ANKARA HONDA BAR  (Okunma sayısı 16330 defa)

klc-ozhn

ANKARA HONDA BAR
« : Mart 25, 2013, 02:11:38 ÖS »
Arkadaşlar aracımda şanzuman yağ degişimi ve subap ayarı yaptırmak istiyorum. Bora hondayı aradım yağ degişimine işcilik dahil 98 tl , Subap ayarınada 135 tl fiyat verdiler. Honda bar hüseyin ustya 50 tl subap ayarına dedi. Şanzuman yagını sormadım. Şmdi bu iki işlemde kolay bir işlem degil. araştırmalarıma göre ustalar orjinal yağ kullanmıyormuş şanzuman yağında , sadece servis kullanıyormuş bu dogrumudur? honda bar da yapsam orjinal olmayan yağmı kullanılıcak, ve subap ayarı biliyorsunuz ince bir iş servisde yaptırma taraftarıyım ama aralarında büyük fiyat farkı var Usta bunu sizce düzgün yapabilirmi. kapak acılırken yanlş işlemden conta degiştiren bile varmış sizce böyle sorunlar olabilirmi. hüseyin usta için bilgisi oln varmı ?

d.berkay

Ynt: ANKARA HONDA BAR
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2013, 01:36:04 ÖÖ »

Bar honda servisinde aracınız için gerekli en iyi hizmeti alacağınıza kefil olabilirim. Hüseyin usta Honda konusunda Türkiye'deki en yetkin ustaların başında geliyor. Şanzuman yağı ve diğer yağlar aracınız için en uygun ve kaliteli yağlar. Motor yağı olarak Eneos markasını kullanıyorlar ki bu marka orijinal japondur ve Honda fabrikasında kullanılan markadır. İsterseniz bir gidip yüzyüze konuşarak daha tatmin edici yanıtlar alabilirsiniz..

« Son Düzenleme: Mart 26, 2013, 01:36:31 ÖÖ Gönderen: d.berkay »

klc-ozhn

« Yanıtla #2 : Mart 27, 2013, 09:22:20 ÖÖ »
Orjinal yağ kullanıyor yani buna nasıl emin olabiliriz peki ? endişem şu yüzden şanzuman önemli bir parça ve yağnın kesinlikle orjinal olmasını istiyorum

ramco 06

« Yanıtla #3 : Mart 27, 2013, 09:23:24 ÖÖ »
ben tavsiye etmıyorum bar hondayı,,kazım usta seref usta alternatıflerınıde göz ardı etme,parçaları yağ vs ıvır zıvır sen al aklındada soru işareti kalmasın
« Son Düzenleme: Mart 27, 2013, 09:25:24 ÖÖ Gönderen: ramco 06 »

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #4 : Mart 27, 2013, 09:24:42 ÖÖ »
sadece şanzıman yağını yetkili servisten alıp dışarda ustana değiştirebilirsin

klc-ozhn

« Yanıtla #5 : Mart 27, 2013, 03:34:53 ÖS »
ben tavsiye etmıyorum bar hondayı,,kazım usta seref usta alternatıflerınıde göz ardı etme,parçaları yağ vs ıvır zıvır sen al aklındada soru işareti kalmasın
Neden tavsiye etmiyorsunuz ? kazım usta şeref usta kim ?

Dediginiz mantıklı servisden tek yağ satın alabiliyoruz degilmi. bana telefonda yasak satışı dendide

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #6 : Mart 27, 2013, 04:27:16 ÖS »
İstanbul'da Honda Park ve Honda Cem'den almıştım. Varilden bölerek verdikleri için 4lt lik boş motor yağı kabına koyuyorlar ya da sen litrelik kap götürürsen bölerek veriyorlar bir sıkıntı çıkartmadılar.
« Son Düzenleme: Mart 27, 2013, 04:27:41 ÖS Gönderen: srkns »

ramco 06

« Yanıtla #7 : Mart 28, 2013, 10:19:20 ÖÖ »
Neden tavsiye etmiyorsunuz ? kazım usta şeref usta kim ?

Dediginiz mantıklı servisden tek yağ satın alabiliyoruz degilmi. bana telefonda yasak satışı dendide

internetten gerekli açıklamaları bulabilirsin şimdi birini kötüleyip diğerini övmeyelim.bu forumdada bayağı konular geçmişti ;) bi araştırmanı dilerim

klc-ozhn

« Yanıtla #8 : Mart 28, 2013, 10:44:37 ÖÖ »
Şöyle bir karar verdim. Yağı yetkili servisden alıp ankara bar hondada degiştirmeyi ve subap ayarı yaptırmayı düşünüyorum ?

d.berkay

« Yanıtla #9 : Mart 29, 2013, 01:26:26 ÖÖ »
  İsterseniz telefon ile arayıp bir bilgi alabilirsiniz.. Benim hatırladığım şanzuman yağları orijinal Honda idi. İsterseniz servisi de arayın bir fiyat alın orjinal yağ için, daha sonra BHR Hüseyin abiyi arayıp birde ondan orijinal yağ fiyatı sorun. Hangisi işinize gelirse ordan alıp, işçiliğini yaptırın..  Belki Hüseyin abinin işçilik fiyatları piyasan biraz pahalı olabilir, böyle bişeyler duydum ama sonuçta alınan hizmetin kalitesine göre fiyatın da biraz pahalı olması normal karşılanabilir bence. Sonuçta ustaları eğiten ustadan hizmet almak kolay değil :)

Bu arada yanlış anlaşılmak istemem, benim honda aracım yok ama Hüseyin abiyi 5 senedir tanırım. Servisinde çok zaman geçirdim. Mantalite, çalışma disiplini ve Honda konusundaki engin bilgisine hep saygı duymuşumdur.  Burda yazdığım olumlu yorumlarda tamamen benim kişisel tavsiyelerimdir. Karar sizin.

fthmg

« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2013, 10:05:32 ÖS »
peki bu hüseyin usta nerdedır nereden buluruz..?benım aracında sanjuman yagı degismesi lazım bunu her usta yapamazmı

Mehmetttt

« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2013, 10:14:08 ÖS »
Bora da yaptır kafan rahat olsun...

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #12 : Mayıs 15, 2013, 09:25:57 ÖÖ »
40 bin km periyodik bakımını yaptırdım.Hüseyin ustanın servisinde kendisi yapmadı.Başka bir usta yaptı.Kendisine yaptırabilirseniz bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

MehmettAkiff

• Mehmet Akif KARA
« Yanıtla #13 : Mart 17, 2014, 04:40:17 ÖS »
Kardesm ben BAR honda da hem ön takımı hemde sanzuman yagını degistirdim otomatik benim hondamda. Ön takıma dediler ki yan sanayi kullanılcak ilerde ses yapabilir isterseniz orjinal takalım ama arada nerdeyse 200 lira oynuyordu tüm parçalarda.Yan sanayi taktırdım 3-4 ay sonra ses gelmeye başladı başka bi yerde degistirdim orjinalleri ile.Fakat sanzuman yagı ile ilgili ne bi sıkıntı ne de bir tık sıkıntı cıkarmadı.Herşey yolunda rahat rahat işliyor.Yag konusunda cok bi sıkıntı cekcegini düşünmüyorum.Ve eger bişey öneriyorlarsa dkkat et önem ver dedikleri cıkıyor cünkü :)

angaramos

« Yanıtla #14 : Mart 18, 2014, 12:34:37 ÖÖ »
Hüseyin usta honda işini japonya dan bizzat kendisi giderek kursunu almış deneyimli ve bilgili bir ustadır.Kafan rahat bir şekilde gidebilirsin.
Dipnot
Japonyadan kurs almış usta Türkiyede 2 elin parmağını geç mez

EVRENHONDA

« Yanıtla #15 : Mart 18, 2014, 07:45:20 ÖÖ »
hüseyin usta ısnının ehlidir..herseyı anlatır soyler sana...sasmaz noter karsısında

paradigma

« Yanıtla #16 : Nisan 28, 2014, 01:51:29 ÖS »
Saat başı 70 TL gibi bir işçilik (KDV li ve taksitli ödeme fiyatı) yazması dışında bir sıkıntı yok. Yaptığı işlemlere kefil olabilirim. Yaptığında sorun çıktığında da arkasında durur, yaptığı yerden tekrar sorun çıkarsa ücretsiz yapar.

angaramos

« Yanıtla #17 : Nisan 28, 2014, 06:13:38 ÖS »
Saat başı 70 TL gibi bir işçilik (KDV li ve taksitli ödeme fiyatı) yazması dışında bir sıkıntı yok. Yaptığı işlemlere kefil olabilirim. Yaptığında sorun çıktığında da arkasında durur, yaptığı yerden tekrar sorun çıkarsa ücretsiz yapar.

Hüseyin ustanın Bilgi konusunda hem fikir olmakla birlikte
1 hafta önce yaşadığım (yapılan işlemden sorun çıkınca kısmını arkasında durmak) bir olaydan sonra Ah ah bende öyle sanıyodumda neyse...
Kötülemek istemem araçlarıma emeği geçmiştir sağolsun varolsun
Ama keşke yoldan geçerken uğrayan bir müşteriymişim gibi davranmasaydı diyorum

« Son Düzenleme: Nisan 28, 2014, 06:18:14 ÖS Gönderen: angaramos »

angaramos

« Yanıtla #18 : Nisan 28, 2014, 06:51:27 ÖS »

Hüseyin ustanın Bilgi konusunda hem fikir olmakla birlikte
1 hafta önce yaşadığım (yapılan işlemden sorun çıkınca kısmını arkasında durmak) bir olaydan sonra Ah ah bende öyle sanıyodumda neyse...
Kötülemek istemem araçlarıma emeği geçmiştir sağolsun varolsun
Ama keşke yoldan geçerken uğrayan bir müşteriymişim gibi davranmasaydı diyorum

Aslında işi kendiside yapmamıştı orda 5 ay önce başlayan bir elemana yaptırdı.Zaten kendisi taksaydı eyvallah derdim ama.İş yapılırken orda olmadığı halde işin doğru yapıldığı husunda ısrarcı olması beni çok üzdü.Bir dahada istesemde gidemem zaten

tanerim06

« Yanıtla #19 : Haziran 06, 2014, 11:18:54 ÖS »
slm arkadaşlar 1998 honda crv aracımın bir sorunu var araba ileri viteste hareket etmiyor geri vitese atınca 10 saniye sonra hareket ediyor arza hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi arac otomatik ilk başta bir kac kere vuruntu ses geldi 3 ten 4 de gecemedi 3 te bağırdı devir yükseldi evin önüne cektim 2 gün sonra calıştırdım vitese gecmelerde sorun yok ama hareket etmiyor ileri viteste bilgisi olanlar cep nom 05072269122 tşk

mzeytin

« Yanıtla #20 : Haziran 07, 2014, 09:12:15 ÖÖ »
slm arkadaşlar 1998 honda crv aracımın bir sorunu var araba ileri viteste hareket etmiyor geri vitese atınca 10 saniye sonra hareket ediyor arza hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi arac otomatik ilk başta bir kac kere vuruntu ses geldi 3 ten 4 de gecemedi 3 te bağırdı devir yükseldi evin önüne cektim 2 gün sonra calıştırdım vitese gecmelerde sorun yok ama hareket etmiyor ileri viteste bilgisi olanlar cep nom 05072269122 tşk

şanzıman yağına baktır hemen bir usta cagır arabayı hareket ettırme buyuk bır ıhtımal yagdan , orjinal honda bayıden yağ al değiştir ilk aklıma gelen bu oldu..

custun

« Yanıtla #21 : Kasım 22, 2014, 06:07:31 ÖS »
HONDA BAR Hüseyin usta işinin ehli,  harika adam, üstüne yok..

akkyfk

« Yanıtla #22 : Haziran 09, 2015, 04:26:16 ÖS »
Beyler,
Ankara Şaşmaz'daki Hüseyin Bar Honda ile sakın çalışmayın; adam HIRSIZ... eksik & hatalı iş yapmaktalar, ayrıca fiyatları yaptıkları iş için kullandıkları iş için piyasanın oldukça üzerinde buradan kazık yemeyin....
Kesinlikle uzak durulması gereken iş ahlakından uzak tiplerin takıldığı kenar sanayi yeridir...
Uzak durunuz....

d.berkay

« Yanıtla #23 : Eylül 29, 2015, 02:04:19 ÖS »
Beyler,
Ankara Şaşmaz'daki Hüseyin Bar Honda ile sakın çalışmayın; adam HIRSIZ... eksik & hatalı iş yapmaktalar, ayrıca fiyatları yaptıkları iş için kullandıkları iş için piyasanın oldukça üzerinde buradan kazık yemeyin....
Kesinlikle uzak durulması gereken iş ahlakından uzak tiplerin takıldığı kenar sanayi yeridir...
Uzak durunuz....

Hayırdır hocam nasıl bir sıkıntı yaşadınız acaba?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #24 : Ekim 01, 2015, 03:42:32 ÖS »
Bi de Honda BAR İbrahim varmış!
Bununla karıştırmış olabilir misin?
Aşağıdaki linki incele istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_109471660/f_//tm.htm