Gönderen Konu: Angeleye Far Sorunu  (Okunma sayısı 1969 defa)

phalcatha

• Mehmet Güler
Angeleye Far Sorunu
« : Ekim 15, 2012, 09:46:52 ÖS »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.2008 civic 1.6 araç aldım angeleye mercekli far var üzerinde.uzunlarda herhangi bir sorun yok kısalara geçtiğimde  önümü bile zor görüyorum.Üzerinde Osram marka 6k lık kit var.
Bu sorunu nasıl çözeceğim?.xenon ampüller yerine mercekli kısıma normal beyaz ampül takılıyor mu?
Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Mesudum

• Mesut D.
Ynt: Angeleye Far Sorunu
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2012, 10:21:53 ÖÖ »
Far ampulünün tipini bir oto elektrikçiye baktırın. Çin mallarında çok farklı çözümler olabiliyor. Bazı markaların optikleri çok sorunlu ve ışığı toplayayım derken çok zayıflatıyor.

Xenondan vaz geçilecekse ve normal ampule uygun bir duy varsa balastın da devreden çıkarılması lazım. Xenon balasta normal halojen ampul takılmaz. 12 V ampule balast 80 Volt verirse, güzel olmaz

phalcatha

• Mehmet Güler
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2012, 06:43:51 ÖS »
oto elektrikçi xenonların h1 oldugunu söyledi zannedersem h7 olmalıymış.değiştircem yarın bakalım ne olacak

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2012, 07:19:52 ÖS »
angel farlarda h7 oluyor diye biliyorum. h1 takıldıysa aydınlatma yapmaz. ayrıca angel farların mercekleri çin malı oldgundan kalitesiz. tek çözümü farın içini açıp merceklerin değiştirilmesi. normal ampul kullanmanızıda tavsiye etmem aydınlatma çok azalır.

legolas

« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2012, 08:38:18 ÖS »
megane 2 merceği bul, onu kullan kardeşim... on numara mercek var o araçlarda....

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2012, 08:44:28 ÖÖ »
Reno mercekten kaçmamış belki ama şeffalığı gitmemiş akrilik ön cam görmedim

23korg23

« Yanıtla #6 : Ekim 31, 2012, 08:56:35 ÖS »
arkadaşım eğer mercek h1 için ise ona h7 ampül nasıl takacak hadi bi şekilde taktı diyelim odak noktası vs h1 e göre yapılmış vede h1 de bile randıman vermeyen dandik çin malı mercek yerine arkadaşında dediği gibi gidip mgane yada başka araçlardan çıkan valeo h7 mercek al sonrada kailteli h7 xenon ampül al farın içini söküp merceği yerleştirip kapatmak lazım meşakkatli iş ancak kesin çözüm.. yada orjianl farlarını takın aracın