Gönderen Konu: Angel eye ve buğu problemi  (Okunma sayısı 8023 defa)

CVC2008

Angel eye ve buğu problemi
« : Aralık 16, 2007, 01:53:42 ÖS »
Angel eye (2008 civic sedan) almaya niyetim var ama buğu yapıyor diyenler var. Bende ayrıntılara takan bi insanım. Kesinlikle buğu yapmaz denilen bi ürün varmı? birde garanti bozuyormu (muhtemelen bozuyor ama bi şansımı deneyeyim)  şu an üstünde xenon kit var angel takınca ona uyar mı?

Siz tecrübeli Hondacılara sorayım ilk hondam çünkü..

TaLaT

• Ziyaretçi
Ynt: Angel eye ve buğu problemi
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2007, 02:07:56 ÖS »
arkadaşım yapıyo galiba ben  adını tam olarak bilmiyorum ama siyah bi arkdaşın arabasının resimlerini görmüştüm yapmıştı resimlerde bide garantiyi bozuyo bende cok muallaktayım

CVC2008

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2007, 02:35:16 ÖS »
ya hazır alıcam alırsam kendim yapacak kadar bilgili değilim ne yazıkki. ama bikaç kişiden duydum bende biraz pipirikli biriyimdir o yüzden xenon u bile serviste taktırıp 6 yıl garantiyi devam ettirecek belgeye yazdırdım. Cam filmlerini bile pahalı olmasına karşın serviste taktırdım düşün yani benim garanti belgesini gören kopar her değişikliği işlettim motor koruma yapıldı die bile yazıo  >%6rol

TaLaT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2007, 03:01:00 ÖS »
öle hondam söz konusu ise gerisi teferruattır  >%6rol

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2007, 03:48:51 ÖS »
Şayet İstanbul'daysan bilgili bir yerden aldığın zaman angel'ın içini açıp buğu giderici sıkıp , iyice kurutup tekrar kapatıp kullanabilirsin. Bu şekilde su vs. hiç bir problem almayacak dolayısıyla buğuda yapmayacaktır.

61.osman

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2007, 04:33:07 ÖS »
far zemini ile camın arasına inceden silikon çek cam silikonu sorun olmass ben çok memnunum bende buhar yapmıyor benim araç 2000 model ama angel olunca değişen hiç bişey olmuyo modelde olsa

TaLaT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2007, 04:39:40 ÖS »
şimdi ben bişey anlamadım bu angel farlar sıfır olanlardan bahsediyorum tek parça degilmi sıfır aldıgım farı falan alıp kesip içine işlemmi yaptırmaktan bahsediyosunuz arkadaşlar bilen warsa bilgilendirirmisiniz

61.osman

« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2007, 05:01:15 ÖS »
yaww arkadaşım angel farları sıfırda alsan ikinci elde alsan sonuçta sonar markadır yada juyan markadır bunları honda kendii fabrikasında ğretmediiği için   hondanın orjinal farından kaliteli değildir buhar yapar o yüzden de camına  cam silikonu sıkıcaksın inceden belli olmaz bile sonra takıcak yoluna devam ediceksin yamurda yağasa karda yağasa arabanıda yakıasan hiç bi sorun olmas  içini açıpta işlem yapmana mapmana gerek yok yani ;)

TaLaT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2007, 05:05:43 ÖS »
eywallah osman sagolsaın

61.osman

« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2007, 05:11:19 ÖS »
eywallah  arkadaşım unutma angel alırsan dediğim sistemi uygula başına buhar problemi açmaz ;)

bdr_honda

« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2007, 08:39:19 ÖS »
Bende dusunuyorum angel almayı. Garanti olayına gelince. Motorda cıkacak bi sorundan aa siz angel kullanmıssınız ondan garanti dısı diyeceklerini zannetmiyorum. Su sekilde bi yontem izlenebilir. Eger garantiye ihtiyacınız olursa takın orjinalleri oyle gidin servise. Zaten far takmak basit bir islem olmalı( Hondayı bilmiyorum gerci ama onceki arabalarımda kolaydı)

61.osman

« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2007, 09:50:35 ÖS »
yok motorda bi sorun olursa farlara bi sorun bahane bulamazlar arkadaşım   anca elektirik kapsamındakileri garantiye sokmazlar

bdr_honda

« Yanıtla #12 : Aralık 16, 2007, 09:56:19 ÖS »
gercekten teknik olarak alakası yok elbette ama burası Türkiye maalesef ve benim hic guvenip yok bu konuda.

CVC2008

« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2007, 10:32:24 ÖS »
sana katılıyorum bi örnekte spoiler ile ilgili. şimdi taktırsan alakasız bi yerde bile bu arabayla oynanmış diyebiliyorlar

rserkan

« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2007, 02:17:20 ÖS »
şuanda kullandığın xenon hb4 ampul kullanıyor mercekli far aldığında h7 olacak yani aynı ampulü kullanamayacaksın eğer mercekli far alacaksan ampulune göre 40 80 milyona ampul dealacaksın, buğu problemi maalesef oluyor durduğu yerde yok ama farın içi ısınınca buğu oluyo kenarları bakalım henüz bi şey yapmadım ama çaresine bakacız ben bu arada çok memunum xenon suz kullanıyorum

Hondaniel

« Yanıtla #15 : Aralık 17, 2007, 05:20:56 ÖS »
angel eye farların herbirinde plastik tapalar var (hava tapaları) .bugunun nedeni onların cıkarılmamasıdır.

rserkan

« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2007, 05:17:01 ÖS »

angel eye farların herbirinde plastik tapalar var (hava tapaları) .bugunun nedeni onların cıkarılmamasıdır.

nasıl yaniiii bu konuda daha fazla bilgi verirsen şu mübarek günlerde hayır duası alır cennete giden yolda biraz daha yol katedersin :)

Hondaniel

« Yanıtla #17 : Aralık 18, 2007, 07:18:43 ÖS »
motor kaputunu ac ve farların ampul yuvalarının yanlarında plastik tapalar goreceksin.herbirinde yanlıs hatırlamıyorsam 3 tane olması lazım. onları cıkar ve at.bugu-mugu kalmayacaktır. herbiri yaklasık 1-1,5 cm capında filandır.

nasıl yaniiii bu konuda daha fazla bilgi verirsen şu mübarek günlerde hayır duası alır cennete giden yolda biraz daha yol katedersin :)

tkaira

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2007, 09:05:01 ÖS »
bu serwistekiler xenon u kaça takıyo acaba cvc2008 çok fark yoksa bende garantiden çıksın istemem.. >=ok

rserkan

« Yanıtla #19 : Aralık 24, 2007, 09:37:00 ÖS »
yanıtın için teşekkür ederim ama benim farların markası angel eyes diye bir marka ve sadece bir tane o söyledğin tahliye deliği var ve üzerinde u şeklinde bir boru var ve kaputu açınca inan farlara ulaşmak imkansız...

motor kaputunu ac ve farların ampul yuvalarının yanlarında plastik tapalar goreceksin.herbirinde yanlıs hatırlamıyorsam 3 tane olması lazım. onları cıkar ve at.bugu-mugu kalmayacaktır. herbiri yaklasık 1-1,5 cm capında filandır.

CVC2008

« Yanıtla #20 : Aralık 24, 2007, 11:57:49 ÖS »
valla izmit honda 750 ye taktı ama dost işi oldu

CVC2008

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2007, 12:01:22 ÖÖ »
pardon xenon u hediye ettiler bagaj spoiler+park sensörünün fiyatı 750

Typerkan

« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2007, 08:14:58 ÖÖ »

Ah canım kardeşim benim, bagaj spoler dediğin 150 YTL park sensörü servisten satın aldım 250 YTL senden extra 350 YTL daha almışlar xenonda bizden diye ayak yapmışlar üzgünüm kandırmışlar seni...

Volkanvti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Aralık 26, 2007, 05:27:00 ÖS »

Ah canım kardeşim benim, bagaj spoler dediğin 150 YTL park sensörü servisten satın aldım 250 YTL senden extra 350 YTL daha almışlar xenonda bizden diye ayak yapmışlar üzgünüm kandırmışlar seni...

arkadaşıma katılıyorum , honda marmaradan fatoş hnm , yan marşpiyeller ve ön arka pamton altı spoiler için 200 ytl fiyat vermiş , gerçi aynı ürünler değil ama aşşa yukarı bi fiyat kıyaslaması yapılıyor,   üzgünüm sana gerçekten dost işi :) yapmışlar galiba , yada xenon hediye değillll.....

CVC2008

« Yanıtla #24 : Aralık 26, 2007, 08:53:46 ÖS »
honda marmaradan aradılar beni 850 ytl fiyat verdiler 200 e veren varsa yrn taktırayım. Bu araya araba olayını ben halletmedim peder halletti bi premium u 40.000 ytl ye aldım (sıfır) otomatik vites+istediğim plaka+park sensörü+cam filmi+xenon bana sölenen fiyat o takmayın kafanıza siz rahat olun