Gönderen Konu: angel eye H3 Xenon  (Okunma sayısı 9271 defa)

sertackes

angel eye H3 Xenon
« : Eylül 09, 2006, 12:29:50 ÖS »
arkadaşlar, uzakdoğu üretimi olan angel eyes farları aldıktan sonra gece görüşünde inanılmaz kalitesizlik yaşamayan yoktur sanırım. nedeni ise mercekteki kalitesizlik midir yoksa H3 sis farlarından mıdır bilmiyorum. merak ettiğim konu şu; H3 için Xenon ısmarladım ancak, reno megan merceklerini öneriyorlar. angel eye kendi mercekleri Xenon un kalitesini bozarmı, fikri olan varmı acaba.

sürüngen

Ynt: angel eye H3 Xenon
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2006, 08:27:30 ÖÖ »
valla bu sorunun bilen biri tarafından cevaplanmasını sabırsızlıkla bekliorum.ben şehir içi önümü görebilmek için uzunlarla geziyorum,ona bile ne sellektör yapan var ne bişey diyen.önümü görmek istiyorum..

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #2 : Eylül 10, 2006, 11:18:58 ÖÖ »
arkadaşlar, uzakdoğu üretimi olan angel eyes farları aldıktan sonra gece görüşünde inanılmaz kalitesizlik yaşamayan yoktur sanırım. nedeni ise mercekteki kalitesizlik midir yoksa H3 sis farlarından mıdır bilmiyorum. merak ettiğim konu şu; H3 için Xenon ısmarladım ancak, reno megan merceklerini öneriyorlar. angel eye kendi mercekleri Xenon un kalitesini bozarmı, fikri olan varmı acaba.

selam   arkadaşım öncelikle  bir konuda  hem   fikir  olalım  mercekler  konusundan  kalitezis  yada dandik yada  bunun   gibi  bişey  demek çok  saçma  mercegin  yapısını  biliyorsunuz  nokta  ışık   veren   bir   sistem mercek tek başına  kullanıldıgından  istedigimiz   sonuçu  almayabilirz   ama   bir   xzenon  uyguladıgmız      zaman mercekler  hakkını veriyor   mercegin amaçı  ışıgı toplamak ve  bir  yere  odaklamak  dagıtmak  degil  normal  farların  amaçı  ise    ışıgı   dagıtmaktır.Senin  sorun eger  aydınlatmadan çok  far  ayarı  isi   mercekleri  arkası  4     tane  ayar  vidası  var  bilen bir  yere   yükseklik yada   saga-sola    yere  nereye  istiyorsan ayarlatabilirsin.ben   farda   1000k  xzenon sislerde de    8000k kullanıyom çok  ta  memnunum ama    kimin arkasını  geçersem  saga   kaçıyor:)  öndeki  araçın  aşarı  derecede  gözünü alıyor:)

http://img244.imageshack.us/img244/669/cjwti0.jpg

http://img209.imageshack.us/img209/952/mjmnh0.jpg

sertackes

« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2006, 02:06:58 ÖS »
bunları duymak ii oldu, demekki benim sorun ampüllerin güçlü olmamasından. çünkü ayarları yapmama rağmen ışığın gücü yeterli gelmiyordu. ben de dert etmeyeyim mercekleri, xenondan sonra bir sorun olursa haftaya  düşünürüz artık gerisini  :P

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2006, 05:35:24 ÖS »
bunları duymak ii oldu, demekki benim sorun ampüllerin güçlü olmamasından. çünkü ayarları yapmama rağmen ışığın gücü yeterli gelmiyordu. ben de dert etmeyeyim mercekleri, xenondan sonra bir sorun olursa haftaya  düşünürüz artık gerisini  :P
  xzenon   taktırdıktan  sonra  sorun   filan  kalmaz   rahat ol  ::)  birde  xzenon  alacaksandan  8000k  tavsiye  ederim  :)

sertackes

« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2006, 08:35:45 ÖS »
6000 k da karar kıldım ben. net beyaz, yağmur çamurda ii göstersin. karadeniz malum :D

sürüngen

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2006, 08:55:40 ÖS »
ya ben osram coolblue ampul kullanıyorum kısalarda ama hiç memnun deilim artık direk uzunlarla geziyorum.kısalar çok aşşağıyı gösteriyo(neredeyse koltukta otururken farların yansımasını asfaltta hiç göremiyorum.xenon bu soruna bi çaremidir?

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2006, 10:01:36 ÖS »
6000 k da karar kıldım ben. net beyaz, yağmur çamurda ii göstersin. karadeniz malum :D
6000k   alıcagına   fhiilps    5000k   hem  daha   ucuz   hemde  senin işini   görürü   6000k  xzenon  yok  gibi  bişey   zaten  orjinal  bmw  mercedeslerde  var .)  benim  bildigim :) 

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #8 : Eylül 10, 2006, 10:04:38 ÖS »
ya ben osram coolblue ampul kullanıyorum kısalarda ama hiç memnun deilim artık direk uzunlarla geziyorum.kısalar çok aşşağıyı gösteriyo(neredeyse koltukta otururken farların yansımasını asfaltta hiç göremiyorum.xenon bu soruna bi çaremidir?

osram   artık   rahabet   görmüyor eskisi  gibi  eskiden  uzun ömürlü  ve  beyaz ışık veriyor  diyo osram  kullanılıyordu  artık  yerini   fhilips      bluevision dimaondvision    gibi   renkler  aldı   xzenon  almayacaksan  eger  fhilips  al   çözüm  olur.)

Alp

« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2006, 02:32:12 ÖS »
bu sorun kesinlikle merceklerin kalitesizliğinden kaynaklanır...Renault Megane II 'nin Valeo mercekleri çıkma'dan bulup angel eye'lerin orjinal mercekleriyle değiştirdiğinizde probleminiz çözülmüş olacaktır...

www.geceucusu.com

bu sitede uygulamalar ve açıklamalar detaylarıyla anlatılmaktadır...

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2006, 02:41:36 ÖS »
6000 K en iyi performansı verir.
Bence de doğru tercih...  =d>

ALG

• THT
« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2006, 11:12:18 ÖS »
ben bugun bir arac uzerinde 10bin k gördüm resmen şaka gibiydi..o ne ışıkdı yaa..

Onu-R

« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2006, 11:24:06 ÖS »
ben bugun bir arac uzerinde 10bin k gördüm resmen şaka gibiydi..o ne ışıkdı yaa..

Evet ya, çok fena o.. En aşağı seviyede tutuyor far yüksekliğini fakat yine de karşıdakinin gözünü epey alıyor (buarada araç yeni Golf)...

ALG

• THT
« Yanıtla #13 : Eylül 15, 2006, 11:48:08 ÖS »
Onur o araba trafikte kesin sorun yaşar...polis ceza meza yazar ona banko..

Onu-R

« Yanıtla #14 : Eylül 16, 2006, 12:05:08 ÖÖ »

:)  Katılıyorum abi...

FG

• Racer Corner
« Yanıtla #15 : Eylül 22, 2006, 11:07:45 ÖS »
xenon 6bin kelvini aşmayın bence tavsiye olarak
sayısız xenon kiti sattım. genelde müşteriler kelvini çok olsun iyi olsun mantığındalar. aslında benim için fiyat farkı da yok . ama ben ısrarla 6 bin kelvin tavsiye ediyorum. tamam 8 bin EVET hgüzel oluyor masmavi oluyor , ama KIŞIN yağmurda çamurda yere verdiği ışık ucup gidiyor resmen

hertürlü hava koşulu için 6bin kelvin xenon kesinlilkle 1 numara!

philips 5 bin kelvin diamond vision serisine gelince. ampulde gerçekten SON nokta. inanılmaz bir ışık rengi var. resmen XENON gibi. yani UCUZA xenon oluyor resmenn FAKAAATTT asla xenon gibi yola GÜÇLÜ Ve bolca ışık veremiyor...

ama tabi rakamlar ortada... bi çift h7 diamond 95 ytl ama kaliteli bir xenon kiti 500-550 ytl....

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 25, 2006, 10:25:54 ÖÖ »
Diamond Rullez ya tam night lamp...

#-o

Onu-R

« Yanıtla #17 : Eylül 25, 2006, 06:06:03 ÖS »
Diamond Rullez ya tam night lamp...

#-o

Eheheh  :)

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 25, 2006, 11:21:55 ÖS »
Geldik aldık sizden Fatih Abi başka biri vardı dükkanda , arkadaşın subaruya taktık , gören herkes xenon zannediyor...

Ya benim sol mercekte bir sorun varmış , ışığı aşağıya veriyor ne olabilir sizce? nasıl değişir merceği ?

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #19 : Eylül 28, 2006, 05:52:28 ÖS »
Geldik aldık sizden Fatih Abi başka biri vardı dükkanda , arkadaşın subaruya taktık , gören herkes xenon zannediyor...

Ya benim sol mercekte bir sorun varmış , ışığı aşağıya veriyor ne olabilir sizce? nasıl değişir merceği ?

merceğin farın arkasından ayağı falan çıkmış oalbilir ... ilk önce farları söktür baktır olmazsa farları açtırıp merceğini deiştirirsin

sertackes

« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2006, 05:09:22 ÖS »
6000K yı taktırdım geçen hafta. inanılmaz deişti görüntü. halojen lambanın uzunlarıyla karşılaştırınca bile xenonlardaki kısalar on misli ışık veriyor nerdeyse. tavsiye ederim tereddüt edenlere.

a_ozgur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 01, 2006, 11:42:33 ÖÖ »
sertac Fk marka diymi angel ların....H3 mü aldın angelları..._? ben fk lara H1 aldım aydınlatmanın yönünde sorun var.Aracın iki tarafını aydınlatıyor ortada kimse yok ve ışıgın gücü az.merak ettigim H3 xenon ampülü normal H3 ler gibi kısa mı yoksa uzun mu?

tool

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 01, 2006, 01:57:34 ÖS »
angellarin genelde mercekleri kalitesizdir,
bundan dolayi aydinlatma basarili deil..