Gönderen Konu: Amortisörün üstüne aparat ile aracı yükseltme  (Okunma sayısı 17624 defa)

crv2006

Amortisörün üstüne aparat ile aracı yükseltme
« : Haziran 29, 2010, 01:56:26 ÖS »
2006 model crv aracımın arkasının öne göre sanki biraz çökük olduğunu kafama hep takmıştım. Geçenlerde kardeşimin arabasını sanayiye götürdüğümüzde bende karşıdaki amortisörcüye aracımı gösterdim. Usta hemen hallederiz abi diyince sevindim :vaww nasıl yapacağını sorduğumda biz hep yapıyoruz abi diyerek beni rahatlatmaya çalışarak anlatmaya başladı. Amortisörü sökeceğiz yay ile arasına bir aparat yapacağız vs. vs. .tamam ben bi düşüneyim diyerek ayrıldım. 2 sokak ilerde başka bir ustaya gittim oda aynı şeyleri tekrarladı. Demekki bu iş böyle oluyormuş fikri kafamda netleşti <783^2   Sonunda kararımı verdim ve amortisörü söktürdüm. Usta elindeki çıkma amortisörlerden birini kesti yüzük gibi bir şey yaptı (adı aparat) <nohapy .  Benim yay ile amortisörün arasına koydu. Amortisörleri yerine takınca arabanın o yığık görüntüsü bir anda kayboldu arabanın arkası 5 cm civarı kalktı. Görünüş baya hoş oldu . Şimdi 4x4 e benzedi dedim. Dedim demesinede acelemi ettim acaba bu iş böylemi olur. Araca bir zararı olurmu gibi sorularda kafamda kaldı. Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.   

okn84

Ynt: Amortisörün üstüne aparat ile aracı yükseltme
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2010, 02:30:03 ÖS »
herhangı bı sorun yasamazsınız ben kulanıyorum we kulanan bı cok ınsan tanıyorum oyuzden hıcbı sıkıntı olmaz

sinangunay

« Yanıtla #2 : Haziran 30, 2010, 05:36:56 ÖÖ »
Resmi var mı arkadaş çok merak ettim..

crv2006

« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2010, 02:28:43 ÖS »
Resim derken amortisörün yok :) ama arabanınkini soruyorsanız çekince ekleyeyim.

sinangunay

« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2010, 02:54:40 ÖS »
İkiside olur oldukça ilgimi çekti konu. :)

Teşekkür ederim.

DOHC _06

« Yanıtla #5 : Temmuz 04, 2010, 07:53:16 ÖÖ »
bnm ies de yere çok yakın peder falan çok şikayetçi inip binerken ayaklarım ağrıyo dio aca bende yükseltsem bi sorun olurmu uzun yolda falan sizde bi problem varmı .

fotoaktuel

« Yanıtla #6 : Ocak 30, 2013, 08:23:09 ÖÖ »
,
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2013, 08:23:56 ÖÖ Gönderen: fotoaktuel »

SOMEONESPECIAL

• SOMEONESPECIAL
« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2013, 08:32:07 ÖÖ »
Zamanla esneme payını yitirmiş yaylar arabanın özellikle motor önde olduğu için
önden o şekilde görünmesine neden olur. Bazende biz kestiririz yayladı bir iki bakla  >%6rol

Tüm bunların geri dönüşü sanayide satılan GET deniler latik takoz ile halledilir.
Şimdilerde Alüminyumdan NAL denilen ve yay çapı için elle ayarlanabilen 10 tL
lik aparat diye bahsettiğimiz get ile bu işlem gerçekleştirilir.

TAHAHAMZA

« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2013, 11:18:28 ÖS »
valla bunu okuduğum çok iyi oldu benim arabada ön lastikler çamurluğa çok yakın bende böyle bişey yaptırabilirmiyim bmw de olurmu

fotoaktuel

« Yanıtla #9 : Şubat 08, 2013, 11:41:49 ÖÖ »
Zamanla esneme payını yitirmiş yaylar arabanın özellikle motor önde olduğu için
önden o şekilde görünmesine neden olur. Bazende biz kestiririz yayladı bir iki bakla  >%6rol

Tüm bunların geri dönüşü sanayide satılan GET deniler latik takoz ile halledilir.
Şimdilerde Alüminyumdan NAL denilen ve yay çapı için elle ayarlanabilen 10 tL
lik aparat diye bahsettiğimiz get ile bu işlem gerçekleştirilir.
benim aracın arkası biraz aşağıda duruyordu. bende bu uygulamadan yaptırdım. şimdi iyi oldu. duruş değişti.