Gönderen Konu: amortisör takoz körüğü ???? anlamadım nedir?  (Okunma sayısı 9252 defa)

davyjones24

amortisör takoz körüğü ???? anlamadım nedir?
« : Ekim 31, 2012, 08:34:16 ÖS »
2008 elegance amortisör takoz körüğü değişmesi gerekiyormuş!!! ne işe yarar? serviste çiftine 400 tl dediler işçilik hariç
dışarda taktırsam ne kadara malolur?..garantiyi bozarmı bilerler yardımcı olursa sevinirim..

bbhnda

Ynt: amortisör takoz körüğü ???? anlamadım nedir?
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2012, 09:14:15 ÖS »
ne gibi bir problem yaşandıda değişmesi gerekiyormuş?

ozN

« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2012, 09:03:15 ÖÖ »
bişe deil git yan sanayi körük al tak degmez

davyjones24

« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2012, 01:21:20 ÖS »
teşekkür ederim..bilmediğim konu olduğu için kafayı taktım :)

scb61

« Yanıtla #4 : Aralık 10, 2012, 08:04:33 ÖS »
ne gibi sorunlar yaşatıyor ?

davyjones24

« Yanıtla #5 : Aralık 10, 2012, 09:08:27 ÖS »
Sorun amortisor toz körüğündeymiş..izmir yetkili servisi toz körüğüne 400 tl istedi yipranmis degismesi gerek dedi..fakat balikesir yetkili bayiinde degisime gerek kalmadan temizleyerek direksiyonun cevirme esnasindaki sesini giderdi

davyjones24

« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2013, 03:46:55 ÖS »
Sorun amortisor toz körüğündeymiş..izmir yetkili servisi toz körüğüne 400 tl istedi yipranmis degismesi gerek dedi..fakat balikesir yetkili bayiinde degisime gerek kalmadan temizleyerek direksiyonun cevirme esnasindaki sesini giderdi

en son muzdarip olduğum ses tekrar beni rahatsız etmeye başladı..bende kocaeli honda haldız a giderek direksiyondan ses geldiğini belirttim..yapılan kontrol sonrasında direksiyon SRS makarasının değişmesi gerektiğini fiyatının 699 tl olduğunu öğrendim..servis honda merkeze soracak..garantiye girip girmediğini ılk 3 ve ıkınci 3 yılda bazı şeyler garanti dışı çıkıyormuş..ama elimizden geleni yapacağız bizde garantiden değişirse para kazanacağız dendi..haber bekliyorum..bu arada belirtilen makarayı değiştirmezsem güvenlik ve sorun açısından bişey olmayacağını sadece sesin kesilmeyeceğini bildirdiler..hülya avşarın dediği gibi..''bekleyelim,görelim'' :)
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2013, 03:47:49 ÖS Gönderen: davyjones24 »

davyjones24

« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2013, 06:27:27 ÖS »

en son muzdarip olduğum ses tekrar beni rahatsız etmeye başladı..bende kocaeli honda haldız a giderek direksiyondan ses geldiğini belirttim..yapılan kontrol sonrasında direksiyon SRS makarasının değişmesi gerektiğini fiyatının 699 tl olduğunu öğrendim..servis honda merkeze soracak..garantiye girip girmediğini ılk 3 ve ıkınci 3 yılda bazı şeyler garanti dışı çıkıyormuş..ama elimizden geleni yapacağız bizde garantiden değişirse para kazanacağız dendi..haber bekliyorum..bu arada belirtilen makarayı değiştirmezsem güvenlik ve sorun açısından bişey olmayacağını sadece sesin kesilmeyeceğini bildirdiler..hülya avşarın dediği gibi..''bekleyelim,görelim'' :)

Servisten bugün aradılar.genel merkez 669 tl olan srs makarasını garantiden değiştirecekmiş..aracımda lpg olsaydı gene değişecekmiydi dedim..servis harıcı montajı olan hiç bir aracı garanti kasamına almıyoruz dedi..

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2013, 06:32:37 ÖS »
geçmiş olsun,oda saçmalık lpg ile ne ilgisi varmış.

davyjones24

« Yanıtla #9 : Ocak 31, 2013, 06:45:08 ÖS »
geçmiş olsun,oda saçmalık lpg ile ne ilgisi varmış.

evet mudur sormaya..yani arabada lpg olsa 700 tl girecekti...saçmalık işte...satıcam zaten arabayı...