Gönderen Konu: F20B SiR-T - Engine Swap  (Okunma sayısı 2028 defa)

AccordFan

F20B SiR-T - Engine Swap
« : Ağustos 11, 2010, 01:20:49 ÖS »
Merhaba arkadaşlar;

Engine swap ve yurt dışından motor getirme konusunda bilgisi olan arkadaşlardan bir fiyat bilgisi talep edeceğim. F20B komple motor, manuel şanzıman ve ECU (HONF20B001) hepsinin amerika fiyatı yaklaşık 2500$. Türkiye'ye getirilmesi ve elimde olması ne kadar mal olur, yaklaşık bi' fiyat çıkarmak mümkün müdür?

Teknik Bilgiler:
F20B motorlar CF4'lerde kullanılmıştır ve H serisi ile çok benzerdir.

Valve train: 4 Cylinder, DOHC VTEC, 16 Valve
Displacement: 1997 cc
Torque: 145 ft·lbf (197 N·m) @ 5500 rpm
Horsepower: 197 hp (147 kW) @ 7000 rpm
Red Line: 7600 rpm
Compression: 11.0:1
Fuel Control: OBD-2

Teşekkürler.

Ynt: F20B SiR-T - Engine Swap
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2010, 07:28:40 ÖS »
kardeş amerikadan biraz zor alırsın.alsan bile kargosu şipping gümrük takipci canını çıkarır.ayrıca biliyosun yasal olarak gümrüklerden kullanılmış parça sokamazsın.gümrüğe takılma ihtimali çokyüksek.ama istersen burdan bakabilirim ama istediğin fiyatlarda çıkarmı bilmem bakmak gerek.

pozanulunay

« Yanıtla #2 : Eylül 01, 2010, 07:38:23 ÖS »
kardeşim öncelikle hayırlı sürüşler dilerim ben senin yapmak istedğin şeyi motorsiklet motoru iin yaptım öncelikle püf noktalarını söyliyeyim direk amerika üstünden getirtmen burdan alman ile aynı paraya maal olacaktır gümrük ve vergileri ile , benim tavsiyem alacağın parçayı v.s. ilk olarak  kıbrısa getirt ben kıbrısta bir arkadaşımın adresine teslim yaptırttım daha sonra aracımla gidip ordan motoru kendim aldım K.K.T.C vatandaşı olan birini bulursan vergiden muaf bir şekilde cüzzi bir para ile(burdan oraya gidiş geliş masrafın) motoruna kavuşmuş olursun . Yurt dışından gelen bazı kişiler de bu yolla araç getirtip voleyi vuruyorlar sadece bir TAVSİYE dir......

« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2010, 08:44:12 ÖS »
oda gayri resmi kardeşim öncelikle adres rum kesiminde olmalı.ordanda buraya mal geçişi yasak..ama gayri resmi illegal olarak geçirilio..ama onunda  bir maliyetivar..ben ii hesap yapderim.