Gönderen Konu: Akü Yeri Değişimi Resimler Montaj (Vtec2)  (Okunma sayısı 8333 defa)

despe

• Ziyaretçi
Akü Yeri Değişimi Resimler Montaj (Vtec2)
« : Haziran 13, 2009, 09:57:29 ÖS »
Akünün üst tarfta fazla yer kapladığını düşündüğüm için boş olan tampon arkasını uygun gördüm. Akünün boşluğunada güzel bi filtre kazanı iyi olur ;D

yalçınn

Ynt: Akü Yeri Değişimi Resimler Montaj (Vtec2)
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2009, 10:07:48 ÖS »
sadece filitre kazanı için mi yaptınız bu değişikliği akü bittiğinde nasıl takviye yapacaksınız? bide aküyü değiştirmek için tampon sökülmesi mi gerekecek? çok önde olmamışmı allah korusun bi kaza anında ilk darbe alacak yer orası...

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2009, 10:10:20 ÖS »
yukarı kısımda takviye için yer açıcaz. zaten tampon sökmek her hafta yaptığımız iş akü değişimi problem değil :) şase demirinin arkasında kalıyor ama yinede dikkat etmek gerek.

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2009, 10:35:12 ÖS »
Muayeneden geçer mi?

nadirgoktan

« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2009, 10:38:16 ÖS »
ağa kazada akü deşmesin orayı? allah korusunn :m

yalçınn

« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2009, 10:44:17 ÖS »
hocam araç sizin güvenlik sizin zevk sizin bişey diyemeyeceğim... allah kaza bela vermesin... bide takviyeden sonra bi görsek arabayı nasıl oluş :saskin

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2009, 10:54:30 ÖS »
Muayeneden geçer mi?

2 ay önce girdi muayeneye.

takviye için kablo çekince eklresim resimleri

RattleSnake

« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2009, 11:00:40 ÖS »
el emeği olan her hey güzeldir diyorum yabancı forumlarda çok sık yapılan bir uygulama akü takviyesi Allah korusun acil bi durumda kutup başının çıkarılması gerekebilir bu konularda önlem alırsanız diyecek bir şey yok

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2009, 11:08:11 ÖS »
aslında onun için içeriye şalter yapmak istiyorum ama bakıcaz duruma artık :)

yalçınn

« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2009, 11:43:19 ÖS »
bence mutlaka yapın hatta sadece sizin bildiğiniz bi yerde olsun... kazasız belasız inşallah...

Çağrı

« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2009, 07:26:02 ÖÖ »
amacı pek anlamadım ama emegıne saglık bos kalan kısma baska bı planın wardır kesın:)

mali

« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2009, 08:10:35 ÖÖ »
Arkadaşım Allah aşkına orası nerden aklına geldi.

Akünün orada olabileceği kimsenin aklına gelmez.

Değişik olmuş Emeğine sağlık

modify34

« Yanıtla #12 : Haziran 15, 2009, 03:47:36 ÖÖ »
akünün bagaja konulduğunu gördüm, böylesini görmedim ellerine sağlık

06FAT68

« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2009, 09:33:37 ÖS »
bence aküyü çalamasınlar diye yapmış arkadaş şaka biyanada emeğine sağlık benim hiç aklıma gelmezdi valla

Adem YILMAZ

« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2009, 09:52:14 ÖS »
motoruda 1.3 yaparsan senin takacagın kovan daha büyük olur ...aklında olsun  :=)

by_vtec

« Yanıtla #15 : Haziran 20, 2009, 10:28:45 ÖS »
aynen güzel fikir ama garip olan oraya konulmasında ki sebep ne anlayamadım :d yineden güzel emeğine eline sağlık. allah kaza bela vermesin

rallier_61

« Yanıtla #16 : Haziran 21, 2009, 12:57:28 ÖS »
despe arkadaşım bu kaputu tutan amortisörin hikayesi nedir??hangi araca ait,montajı zor mu,kendim takmayı düşünüyorum..bir de bazı vtec2lerde görüyorum;ateşleme bobin kapakçıklarının üzerindeki vidaları kabloyla birbirine bağlayıp ordan da topraklama yapıyorlar,pratikte bi faydası var mı??sis farlarının ayar vidalarını alttan bakınca görebiliyorum fakat ulaşamıyorum,bu ayar için tampon mu sökülecek,alt kaplama mı?
ayrıca akü olayını da iyi düşünmüşsün,tebrikler..

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2009, 02:19:41 ÖS »
despe arkadaşım bu kaputu tutan amortisörin hikayesi nedir??hangi araca ait,montajı zor mu,kendim takmayı düşünüyorum..bir de bazı vtec2lerde görüyorum;ateşleme bobin kapakçıklarının üzerindeki vidaları kabloyla birbirine bağlayıp ordan da topraklama yapıyorlar,pratikte bi faydası var mı??sis farlarının ayar vidalarını alttan bakınca görebiliyorum fakat ulaşamıyorum,bu ayar için tampon mu sökülecek,alt kaplama mı?
ayrıca akü olayını da iyi düşünmüşsün,tebrikler..

kaput amortisörü herhangi bir araca ait değil. sadece 25 kg. lık amortisör alıp gereken diğer parçaları kendimiz yaptık L şeklinde demirler vs. montajı da çok basit. o kablolar şase kabloları şaseyi daha iyi çabuk hızlı dağıtma amaçlı getirisi yada götürüsü var mı bilmiyorum ( bazı kaliteli amrkalarda kit olarak satılıyor vardır bi getirisi :) ) en azından hoş duruyor. sis farlarınıda tampon sökülmeden ayarlanabileceğini sanmıyorum ama zaten hazır aldıysan ayarlıdır büyük ihtimal ben hiç ellemedim ayarını abuk subuk yerleri aydınlatmıyor. akü olayınıda yaptım kafma göre. dün + ve - takviye için kablolar ayarladım. en son olarakta her ihtimale karşı elektriği kesmek için bitane içeriye şalter koyucam biticek. boşala yer içinde yine herzamanki gibi custom bi filtre kiti yapıcam filtresini falan aldım borular alüminyum hazır zaten bi kesip biçip kaynatması var. yine etrafına yalıtım yapıp filtre işinide halledicem.

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2009, 02:30:53 ÖS »
74 model allahlık bi audi kullanmıştım, akü arka koltuğun altından çıkmıştı, ilginç bir yer...pek  çok mühendis pek çok uzman uzun uğraşılar ve çalışmalar sonucunda aküye uygun bir yer tasarlıyorlar, aküyü oraya koymaları tesadüfen değil heralde, mutlaka bi bildikleri vardır, şimdi akünün yerini değiştirmek  ne işe yararaki

hunace

« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2009, 03:02:13 ÖS »
despe arkadaşım, resimlerden göründüğü kadarıyla, motora hava giriş olan boruları aliminyum folyo ile kaplamışsın? farkli bi hava filte kiti mi var, yoksa sadece kaplama mi yaptın?
tesekkurler

rallier_61

« Yanıtla #20 : Haziran 21, 2009, 03:05:29 ÖS »
teşekkürler despe cevaplar için..amortisörün bi ucu sol camurluk vidalarına diğeri de kaput menteşe vidalarına bağlı yanılmıyorsam,alman arabalarında görüp hep özenirdim şu olaya,emniyet kilidini de kurtardın mı aç kaputu bırak :D

hava kazanının amacı nedir,sese mi faydası olacak,su izolasyonuna mı,v.s.?

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 21, 2009, 04:00:22 ÖS »
kazanın faydası ısı yalıtımı için olucak başka düşüncelerimde var hem

rallier_61

« Yanıtla #22 : Haziran 21, 2009, 04:09:08 ÖS »
imzandaki resimde takılı olan beyaz jantlar 10 numara,saca niye döndün??boyuttan dolayı perf.etkiliyor mu??