Gönderen Konu: airbag(srs)  (Okunma sayısı 4188 defa)

mamy.89

airbag(srs)
« : Ocak 28, 2009, 03:36:31 ÖS »
2.el araba aldım ama emniyet kemernin toksının orda bi kablo kopuk göstergedede bakıyorum emniyet kemeri ile ilgili gösterge yanmıo acaba düşünüyorum airbag çalışırmı not(kemer takılı haldeyken ) ama ışık yanmazken

önder

Ynt: airbag(srs)
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2009, 08:52:29 ÖÖ »
Kardeşim arabanın modelini ve markasını detaylı bir şekilde yazarsan sana daha iyi yardım eder forumdaki arkadaşlar...bazı araçlarda emmniyet kemeri ikaz göstergesi yok...
kopan kablo airbag in kemerin takılı olup olmadığını tespit etmek için çekilen kablo olabilir..
kemer takılı değilken airbag açılmaz diye biliyorum ben ..

mamy.89

« Yanıtla #2 : Ocak 29, 2009, 12:53:27 ÖS »
aracım 1.6 ls 2004 model bende öle tahmin ediyorum ama srs  çalışır dimi ?

aviator35

« Yanıtla #3 : Mart 13, 2009, 11:33:09 ÖS »
aynı şeyi ben de merak ediyorum benim de 05'es vtec var, emniyet kemeri ikaz sesi çok sinir bozucu olduğundan arkadan bağlıyorum kemeri de:) takılı değilken airbag çalışmaz mı acaba?

mamy.89

« Yanıtla #4 : Mart 14, 2009, 12:09:30 ÖÖ »
bence aktif olmaz

fdtenten

« Yanıtla #5 : Mayıs 15, 2009, 04:21:56 ÖS »
kemer takılı değilken airbag açılmıyor arkadaşlar, bizzat arkadaşımın arabasında denemiş biri olarak konuşuyorum:)) istemeden tabi:) zaten açılmaması da daha iyi, çünkü airbag inanılmaz derecede hızlı açılıyor ve emniyet kemeri olmasa boynunuzun kırlmasına sebep olacaktır. aktif gergili emniyet kemeri de bu işe yarıyor aslında, kaza sırasında airbagler açılırken vücut öne fazla gitmesin diye emniyet kemerini taktığınız yerde bir piston benzeri bişiy var o emniyet kemerini gerdirip sizi geri koltuğa yaslıyor ki; airbagden dolayı boynunuz burnunuz kırılmasın die. airbagi patlayan arkadaş varsa emniyet kemerinin takıldığı yerdede değişiklik yapmıştır...en azından aktif gergili emn kemeri sisteminde bu böyledir. yani emniyet kemerini hiç takmamak aslında daha iyi bence özellikle yeni araçlarda.... kemer takılı olmadığı zaman airbag sensörü fişekler ama aribag patlamaz, beyin değişikliği ile olay hallolur... kemer ne şekilde takılı olursa olsun sensör darbe alırsa airbag patlar ve sizin kemeriniz olmadığı için airbag kafanızın üstünde patlayabilir... allah kimseye airbag patlatıcak kadar bir kazayı nasip etmesin işallah... benim gördüğüm olay bu eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin arkadaşlar... teşekkürler.

Melih1990

« Yanıtla #6 : Ağustos 16, 2009, 10:03:46 ÖÖ »
arkadaşlar kemer takılı değilken airbagler açılıyor. bizzat şubat 2009 da 2003 model accord 2.4 ümle yaptım çaprazdan kavşaga vurmama ragmen değil önler araçtaki bütün airbagler açıldı.

mali

« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2009, 01:04:42 ÖS »
açılmaz diye biliyodum
ben demekki yanlış biliyomuşum

34GB4525

« Yanıtla #8 : Ağustos 17, 2009, 01:49:02 ÖS »
Biraz araştırdım genelde açılmaz diyorlar açılırsa tehlikeliymiş zaten ama açılan modeller var bir hız ile alakalıymış faln...

Anlamadığım airbagin amacı ne o zaman şimdi kemer varsa airbag e gerek aklmaz zaten o koruyor ama kemer takılı değilsede açılmıyormuş kafam basmadı anlamadığım bi nokta var ama  :hehe

mali

« Yanıtla #9 : Ağustos 17, 2009, 02:26:52 ÖS »
emniyet kemeri takılı olmadığında arabanın hızıda yüksekse boyun kırılması muhtemel onun için emniyet kemeri takılı olduğunda devreye girmesi daha güvenli.
tek başına emniyet kemeri yeterli değil yeterli olsaydı yeni nesil arabalarda airbag e bukadar önem verilmezdi bunlar benim düşüncem..

34GB4525

« Yanıtla #10 : Ağustos 17, 2009, 02:34:35 ÖS »
Hımm anladım o zaman yeterli değil ikisi birlikte stabil çalışırsa iyi bi performas veriyor kazalarda demekki... ;)

pashatorunu

« Yanıtla #11 : Ağustos 18, 2009, 02:51:45 ÖÖ »
akıllı hava yastığı diye bişey duydum bu yeni kasa hondalarda mevcut sanırım aracın kaza yaptığı sürate göre orantılı hızla açılıyormuş gayet mantıklı ve başarılı bi çalışma bence

aviator35

« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2009, 06:07:58 ÖS »
ikaz sistemini ben de iptal ettirdim şehir içinde kemer takmıyorum aslında hep takmak lazım... sesi çok sinir bozucu geliyordu ve durmak bitmek bilmiyor:) iptal ettirirken sordum airbag açılmasının ikaz sistemiyle bir alakası yokmuş.

E39

• eskisehirspor.com
« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2009, 06:29:02 ÖS »
SRS sistemde kemer takılı olmazsa Airbag hiçbir durumda açılmaz.İkaz sistemi iptalinde ise sorun olacağını sanmıyorum.Kemerin takılı olması yeterli patlaması için.