Gönderen Konu: Açık hava filtresi ve Gösterge  (Okunma sayısı 5982 defa)

BlueKing3

Açık hava filtresi ve Gösterge
« : Eylül 19, 2011, 08:30:25 ÖÖ »
Herkese merhabalar. 2000 model Honda Civic 1.6 ies araca sahibim. Arkadaşımın tavsiyesiyle açık hava filtresi taktırmaya karar verdim ama kararımı net vermeden siz değerli abi ve kardeşlerimden bilgi almak istedim. Açık hava filtresinin yararları ve zararları nelerdir? Yakıtta çok fark eder mi? Ederse tahmini ne kadar oynar?

==> Bir de aracıma Indiglo gösterge takacağım. Ama nerden nasıl temin edebilirim,bir soruna yol açar mı? Ankara'da nerelere bakmam lazım?

Şimdiden teşekküre der saygılarımı sunarım...

onurhonda35

Ynt: Açık hava filtresi ve Gösterge
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2011, 09:33:48 ÖÖ »
slm kardeşim bende simota hava filtresi taktım sakin kullanımda yakıtta tasarruf sağladığını farkettim ama bastığım zamanda öyle fazla bi fark olmadı 76 mm boru kullandım yani araca giren hava akışı daha rahat olduğundan araba rahatladı gaz pedalından tepkimeleri hissediyorsun zaten kaliteli bi filtre kullanırsan memnun kalırsın ben zaten boruyu falan kendim yaptım bir de simota filtre kullandım mükemmel oldu şikayetim yok........

hsncck26

« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2011, 09:42:10 ÖÖ »
lpg yı taktıralı 2 ay oldu, lpg taktırmadan önce simota alıcaktım bi anda karar verince lpg ye simota işi kaldı. sonra tam takıcaktım smotayı bazıları dedi, lpg ayarın bozulur.gittim BRC servisine dedim açık hava filtresi takıcam. dedi lpg yi biz ayarlayamayız, yakıtın artar...
bilip bilmeden ya da denemeden konuşanlar artık muhattabım değil :D
dün taktık simotayı(benzınde kullanan bir arkadaşım yakıtın düştüğünü söylemişti) performansta bence etkısı yok ama varmış :D
o yüzden ben hava filtresinin yakıtı etkleceğini düşünmüyorum(normal kullanım) tak geç abi :D
dün lpg yi bitirip 10 lıralık aldım yakıt nasıl değişti görcez :D

BlueKing3

« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2011, 12:02:03 ÖS »
Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Sonucu bekleyeceğim Hasan kardeşim...

hsncck26

« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2011, 11:38:34 ÖÖ »
dün aracıma 60mmlık boru taktık(kıvrımlarla 53-57 arası bişey olmuştur ) dün 10 lıralık lpg almıştım tam 13.km de düz boru taktık .ş.içi sakin kullanım 57 km gitti(aslında 65 km de benzıne alıp gazladım biraz sesi duymak için :D gazladığımda 3 km bişeydir ama )
bence düşünmeye gerek yok, herşeyi geçtim aracın gidişi değişiyor 2-3 hp alıyosundur bence :D
not: lpg nn litresi 2.47
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2011, 11:40:19 ÖÖ Gönderen: hsncck26 »

battalgazi

« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2011, 05:35:48 ÖS »
dostum lpg+hava filtresi arıza lambası yakmadı değil mi?

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2011, 08:10:00 ÖS »
Hava Filtresi Yanma Odasındaki Karışıma Destek Verir . Yani Yanma Odasına Ne Kadar Soğuk Ve Fazla Hava Girerse Yanma Daha Sağlıklı Olur Ve Çekiş Hissedilir Derecede Artar. Şahsi Düşüncem Filtre Fazla Yaktırmaz ! Siz Gaza Gelip Basarsınız. Sağlıklı Bir Yanma Neden Fazla Yaktırsınki ? Tabiki Bu Benim Düşüncem Belki Yanlıştır... Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu.. Indiglow Göstergeleri İse Sahi***den.comda Bulabilirsiniz. Taktırma İşinide Bilindik Bir Aksesuarcıya Götürürsenin Sorun Olacaqını Sanmıyorum..

hsncck26

« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2011, 11:12:32 ÖS »
30 lıralık lpg 160 km(yaklaşık) deym ş. içi daha bitmedi ( aSlında 180 km ama gazlarken benzıne alıyorum  ve bence 20 km de gazlamamışımdır)

istanbull

« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2011, 09:56:20 ÖS »
2010 1.6 civic sedan otomatik arabam için performans hava filtresi istiyorum;amacım aracın sesinin spor olması ve güç artışı..kaliteli abartısız bir spor ses istiyorum;bmw lerdeki gibi...bana lütfen tavsiyede bulunurmusunuz?

crx07

« Yanıtla #9 : Eylül 23, 2011, 10:32:44 ÖS »
peki açık filtre yakıtı etkılemıyor ve performansa faydalı ise neden fabrıkalar bu fıltrelerden kullanmamıs araçları üretirken ?
not:bnm crx dede açık filtre bulunmakda ...

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2011, 10:45:39 ÖS »
peki açık filtre yakıtı etkılemıyor ve performansa faydalı ise neden fabrıkalar bu fıltrelerden kullanmamıs araçları üretirken ?
not:bnm crx dede açık filtre bulunmakda ...

Nedenmi ? Gözenekler Daha Fazla Açık Orjinale Göre Ve Motorun Ömrünün Bitmesine Bir Etkende Açık Hava Filtresidir... Toz Çekiyor...

mali

« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2011, 10:15:54 ÖÖ »
açık hava fgiltresi yakıtı bahsedildiği gibi artırmaz ama insan o sesi duyunca gaza geliyor o başka tabi. araç lpgliyse takttırdıktan sonra hava giriş miktarı değiştiği için tekrar ayara girmesi gerekir. tekrar ayaralanmazsa rölantide stop etmeye başlar.
yakıtı artırmıyor tecrübeyle sabittir

hsncck26

« Yanıtla #12 : Eylül 24, 2011, 01:13:27 ÖS »
açık hava fgiltresi yakıtı bahsedildiği gibi artırmaz ama insan o sesi duyunca gaza geliyor o başka tabi. araç lpgliyse takttırdıktan sonra hava giriş miktarı değiştiği için tekrar ayara girmesi gerekir. tekrar ayaralanmazsa rölantide stop etmeye başlar.
yakıtı artırmıyor tecrübeyle sabittir
hocam aracım lpg lı daha 1 hafta önce simota aero form 2 yi taktık. ayara gerek yok :D ama ayara gerek olmamasınn sebebei bende brc my 11 in takılı olması olabılır.

aracımın üzerinde acık hava filtresi kat iptalı orta susturucu iptalı 60 lıktan kıvırma borular(53 cm dıe tahmın edıyoruz) var. eğer gaza gelıp basmazsanız yakıtın düştüğünü göreceksiniz.(denendi onaylandı)

mali

« Yanıtla #13 : Eylül 24, 2011, 01:40:27 ÖS »
bendede tartarini var
ayar illa gerekmiyor ama rölantide düzensizlik oluyor (benim arabada öyle oldu)
10 dk ayara girdi hepsi o
yakıt artırmıyor
bende tavsiye ederim